Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
mutagen
200p
200p
Posty: 318
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Link do poprzedniej części wątku jest tutaj

Pozdrawiam. ;:138
Powoli zbliża się czas wiosennego siania nasion czosnku niedźwiedziego. Oczywiście siejemy skiełkowane nasiona ze zbiorów z roku 2023, które zostały zebrane w czerwcu i posiane w lipcu do skrzynek. Skiełkowały one na jesieni i część została posiana już na jesieni.
Posianie 5 kilogramów nasion odpowiada posadzeniu około 400 tysięcy cebulek, ponieważ 1 kilogram nasion czosnku niedźwiedziego to około 80 tysięcy sztuk.
Bardziej popularne jest sadzenie cebulek.Już od marca żyzna buczyna karpacka wygląda, jakby zryły ją stada dzikich świń.Nie są to jednak dziki, ale ludzie, którzy pozyskują sadzonki do sadzenia w ogródkach lub do sprzedaży w internecie.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 858
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

U mnie w ogrodzie sam się rozsiewa trochę to trwa ale daje radę i jeszcze mam słoiczek z liśćmi ;:306
Pozdrawiam zagiel
mutagen
200p
200p
Posty: 318
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

zagiel pisze: 14 lut 2023, o 15:11 I u mnie pod bukami zaczyna się pojawiać czosneczek ;:215
Obrazek
Pozdrawiam.
Przykład bardzo ciekawego ogrodu, gdzie rosną buki, a czosnek niedźwiedzi się sam rozmnaża.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 858
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

To jest mały kawałek ziemi ogrodzony przy bloku a na początek kupiłem 50 cebulek a z każdym rokiem jest ich więcej zdjęcia z tego sezonu już niebawem bo już wychodzą czosnki ozdobne
Pozdrawiam zagiel
mutagen
200p
200p
Posty: 318
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Pozdrawiam. ;:138
Zrobiło się ciepło.Super pogoda na siew wiosenny czosnku niedźwiedziego.Oczywiście siejemy nasiona skiełkowane,
które w lipcu 2023 posialiśmy do skrzynek.Zwykle siejemy w marcu, ale w rolnictwie terminy dyktuje pogoda,
a nie książki.
U mnie na działce zrobiło się już zielono od czosnku niedźwiedziego.Sianie czosnku niedźwiedziego to najlepszy sposób
na uzyskanie plantacji z setkami tysięcy cebulek.Siewki z nasion wyglądają, jak na moich filmach, więc nie zamieszczam aktualnych zdjęć.Szczególnie, że niewiele osób to interesuje.
Sianie wychodzi najtaniej, bo 1g skiełkowanych nasion, czyli około 80 sztuk to koszt 1zł.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 638
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Tak się tutaj chwalicie że już macie czosnek.. to i ja chodzę sprawdzam i na razie nic.. w czterech obszarach cebulki w ubiegłym roku sadziłem. Na razi cisza.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

A tak z grubsza jak wygląda wysiew skiełkowanych nasion? Nie bardzo mogę sobie to wyobrazić.
Jeśli posiała bym nasiona po prostu do gleby wiosną lub jesienią to jest szansa na sukces?
Pozdrawiam. Sławka
mutagen
200p
200p
Posty: 318
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Pozdrawiam. ;:138
Od 6 lat rozmnażam czosnek niedźwiedzi tylko z nasion.Robię z tego filmy,zdjęcia i piszę komentarze.
Umieszczam to wszystko w internecie m.in. w tym wątku.
Nie trzeba , więc sobie nic wyobrażać, tylko to przejrzeć, a znajdzie pani odpowiedź na swoje pytania.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6618
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Ja rozmnażam i z nasion i z cebulek. Faktycznie pojawiają się wschody siewek. Starszy śpi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
mutagen
200p
200p
Posty: 318
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Pozdrawiam. ;:138
Przypominam, że kopiemy cebulki na sadzenie od lipca, po zbiorach nasion w czerwcu.
Kopanie teraz, na wiosnę to niszczenie uprawy.Dodam jeszcze, że większość cebulek wiosennych jest pozyskiwanych w lesie, gdzie złodzieje nie zważają na tysiące zniszczonych siewek.Jest popyt i zbyt to kradną.Dlatego apeluję, aby sadzić cebulki od lipca, a najlepiej jesienią, aby nie stwarzać popytu i nie prowokować ludzi do kradzieży.

youtu.be/Z0oJmEgZ4mg
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Czosnki zaczynają się pojawiać :heja
Pozdrawiam Lucyna
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6618
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

A ja korzystam z odpowiedniej chwili i przenoszę kępkami świeżo skiełkowane roślinki do doniczek P9. Duże cebulki rosną głębiej więc nie są uszkadzane. Być może wykopię wszystkie rosnące w tym miejscu rośliny bo mam problem z jednym chwastem wieloletnim, który rozrasta się w tym miejscu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 638
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Dobra, wychodzi u i mnie. :tan
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”