Bambusy w gruncie

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Ładna wysokość tego bambusa ze zdjęć. Ciekawe co to za gatunek... Załączam zdjęcia moich co obiecałem. Żółty to Vivax, zielony wystrzelony w tym roku to Shanghai 2, lasek to Bisseti i coś tam jeszcze np RUFA... Zaczynam od najmniejszych...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

U mnie jeden babus usechł :( Trochę miał za mokro w doniczce i jak go wysadzałem to się okazało że miał podgnite korzenie. Później kilka razy go kret podkopał (pewnie z braku forsycji ;> ) i teraz jest suchuteńki.
Jest szansa że coś odbije czy raczej myśleć o nowym ?
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Jak jest suchy to raczej nie odbije ale dokładnie co tam jest w ziemi nie wiem. Jak CI się nie pali to poczekaj do jesieni to będą obniżki cen i kup coś większego (zawsze przed zimą się sprzedaje nadmiar tego co nie zimuje w gruncie). Ja jak wcześniej polecam VIVAXa i Shanghaia. Te gatunki naprawdę rosną w oczach tylko posadź je w dobrym miejscu (z dala od zimowych wiatrów)...
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Nie pali się, u mnie wygwizdów, a do tego 440m i okolica robi swoje. Dlatego nie jestem przekonany do bambusów które wymagają osłon na zimę. Z drugiej strony jakby była jakaś fajna wyprzedaż to może bym się skusił ;)
Mikoasasin
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 lis 2016, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wybrzeże Bałtyku USDA: 7b

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Chiciałbym obsadzić swój niezagospodarowany kącik w ogrodzie właśnie bambusami. Tak żeby szybko stworzyły dużą kepme, mogą być agresywne nie zależy mi na wolnej przestrzeni. Jest to miejsce północno wschodnie od ściany domu. Prawie cały dzień panuje tutaj cień a w dodatku wieje wiatr. Proszę o pomoc
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Okazało się że bambusy to całkiem twarde zawodniki. Bambus odbił od korzenia, co prawda cieniutką witką. Myślę że wpływ na to miał brak podlewania i słabość kłącza.
Czy ktoś testował opryski chwastobójcze w bambusach ? Zastanawiam się jak zareagują na opryski przeciw dwuliściennym.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Mikoasasin pisze:Chiciałbym obsadzić swój niezagospodarowany kącik w ogrodzie właśnie bambusami. Tak żeby szybko stworzyły dużą kepme, mogą być agresywne nie zależy mi na wolnej przestrzeni. Jest to miejsce północno wschodnie od ściany domu. Prawie cały dzień panuje tutaj cień a w dodatku wieje wiatr. Proszę o pomoc
Może fargesia olbrzymia ?
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Wydaje mi się że sadzonki bisetti będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jako ciekawostkę możesz posadzić jednego Vivaxa aby zobaczyć czy sobie u Ciebie poradzi...
Grzeskovsky1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 wrz 2018, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Obrazek

Witam, mam taki problem z moim p. bisetti, otóż bambus wypuszcza pędy poziomo, które płożą się po ziemi przez pewną długość a dopiero po pewnym czasie odginaja się ku górze ( jak na zdj, z tym ze zdjęcie odwrócone jest bokiem). Czy to normalne? Czy coś z nim jest nie tak? Proszę o pomoc :)
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Bisetti różne dziwne rzeczy wyczynia. Na zdjęciu nie wiele widać ale z doświadczenia wiem że część pędów kładzie się na ziemi a nie idzie w górę, to normalne... Bambus nie może się zdecydować czy chce wyprodukować pęd podziemny czy łodygę w górę i powstaje nie wiadomo co. Może tam w ziemi masz jakąś przeszkodę i dlatego tak dziwnie wybijają? Ten bambus to niesamowity wędrowca - jego pędy podziemne mogą być wiele metrów dalej od wybitej w górę zielonej łodygi...
Grzeskovsky1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 wrz 2018, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Właśnie nic nie ma! Sprawdzałem specjalnie, starałem się go posadzić tez w miarę głęboko, zapewnić dobrą ziemie, odpowiednie wyściółkowanie a jemu ewidentnie to nie pasuje i pcha się dalej :/
Obrazek


Obrazek

Może tutaj będzie lepiej to widać, że pędy zamiast piać się do góry rosną poziomo.... ahh ten bisetti :)
sandra999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 paź 2018, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Ja z ususzonych bambusów robię koszyczki i wykorzystuję do podpierania pomidorków :D rosną u taty przy oczku wodnym, bo moje dopiero w planie na następny rok :tan
Regulamin
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Plastikowa zadziała dobrze, metalowa za kilka lat przerdzewieje i bambusy sobie wyjdą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”