Nierówności na nowym trawniku - pomocy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
PrzemekSTW
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 paź 2020, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nierówności na nowym trawniku - pomocy

Post »

Witajcie Drodzy
Jestem totalnym amatorem. Otóż mam działkę 3ary, przeleciałem ją glebogryzarką na jakieś 10-15 cm, wyplewiłem, zawalcowałem dość lekkim walcem. Ziemię mam bardzo miękką, niestety zostają nawet ślady po butach. Wysiałem trawę, jeszcze raz przewalcowałem i następnego dnia musiałem wyjechać na tydzień. Dziś wróciłem, trawa już zaczyna rosnąć, jest fajnie, ale mam ogromne nierówności na całej działce. Powiedzcie mi, czy mogę coś z tym teraz zrobić? Jeśli przelecę to grabkami, to zniszczę trawę? Czy mogę to jeszcze czymś ubić, czy trawa się podniesie i sobie poradzi czy teraz to już musztarda po obiedzie? Pewnie coś źle zrobiłem, ale to mój pierwszy raz poza tym miałem dosłownie 1 dzień żeby zdążyć przed urlopem i deszczami i pracowałem od samego rana do nocy. Minął dokładnie tydzień od posiania, wiele nasion jeszcze nie kiełkuje. Poradźcie proszę, czy jest jeszcze jakaś szansa wyrównać te koleiny???
Pozdrawiam, Przemek
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nierówności na nowym trawniku - pomocy

Post »

Przemku,daj spokój teraz trawnikowi, .za rok za 2 zaczniesz wertykulację i aerację i zaręczam ci że drobne nierówności zniwelują się.Nie będzie po nich śladu.
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”