Rabata z traw ozdobnych

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
MRCL
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 wrz 2020, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rabata z traw ozdobnych

Post »

Cześć, planuję ożywić nudny szpaler z tui i zrobić przed nimi asymetryczną rabatę z traw ozdobnych. Czy moglibyście podzielić się zdjęciami Waszych aranżacji lub podesłać jakieś gotowe projekty? Przyznam się, że nigdy nie miałem wyobraźni przestrzennej dlatego wolałbym skopiować coś gotowego :)
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rabata z traw ozdobnych

Post »

Pokaż zdjęcia tego szpaleru tuj i napisz, jaka to odmiana.
Przed tujami mało co chce rosnąć. Korzenie mają płytko. Sypią brązowymi śmietkami, które trzeba wygrabiać. Jeśli są wysokie, uwzględnić trzeba miejsce na stawianie drabiny, żeby się wspinać przycinać je i trzepać.

Ja jestem bliska zupełnie odwrotnej decyzji, żeby wyciąć szpaler tuj, które mnie denerwują - poprzedni właściciele tak je zaniedbali, że są średnio dekoracyjne nawet po spa dwa razy w roku :/ A że działka maleńka, bo przy domu szeregowym, to jest nad czym dumać. Gdybym zastąpiła je pełnym drewnianym ogrodzeniem, nadal byłabym osłonięta od ludzi, a miejsce na warzywa i kwiaty by się zrobiło.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
MRCL
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 wrz 2020, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabata z traw ozdobnych

Post »

Za szpalerem tui jest betonoza (płot z paneli betonowych), więc z dwojga złego wolę już te tuje. Jutro podeślę kilka fotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”