Trawnik przenawożony

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

O ile dobrze doczytałam, to tego trawnika jeszcze nie masz, czy tak?

Jeśli dopiero go zakładasz, to przygotuj dobre podłoże i zasiej odpowiednią do warunków i twoich oczekiwań mieszankę traw. Kiedy trawa podrośnie zajmij się podlewaniem WODĄ i strzyżeniem, nawożenie zostaw sobie na za rok. Trawa świetnie da sobie radę pobierając składniki odżywcze z gleby, a nawożąc bardzo młode roślinki możesz im tylko zaszkodzić.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
skyline
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 kwie 2006, o 11:16
Lokalizacja: Starachowice

Post »

Trawnik już istnieje. Był zakładany od zera na wiosnę ubiegłego roku. Wysiany trawą gatunku SUPER GAZON firmy GRAMINEX, regularnie podlewany (nawadnianie), koszony raz w tygodniu, czasami częściej. Pytanie: czy w tym roku nie nalezy go jeszcze nawozić?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Aaaa, to co innego, w takim razie spokojnie możesz nawieźć.

Koniecznie poczytaj tu:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ht=trawnik
i ew. pytaj :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
skyline
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 kwie 2006, o 11:16
Lokalizacja: Starachowice

Post »

Dziękuje bardzo za ogrom załączonych linków. Niestety w żadnym z nich nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Pozdrowienia
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Polecę nawozy firmy substral, z serii osmocote. Są to bardzo wydajne i świetnie działające nawozy. Osobiści ich używam, ich cena nie jest wygórowana a jakość gwarantowana przez firmę. Do wyboru mamy nawozy długo działające (6 miesięcy) i extra długo działające (90 dni). Humaboków nie znam, ale produkty substral gorąco polecam.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Niewygórowana cena Osmocote? Znam nawozy o niższej cenie. O wiele niższej.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Jest to 80 złotych za nawóz działający 6 miesięcy, ale po wydaniu tej sumy można mieć pewność, że wydane pieniądze nie poszły na marne. Raczej wyleczyłem się już z kupowaniu tych tańszych produktów gdyż nie zawsze zachwycają swoim działaniem.
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Do wyboru mamy nawozy długo działające (6 miesięcy) i extra długo działające (90 dni).

to te ekstra działaja krócej? :wink:

A swoja drogą, Humobak to inna bajka, to nie nawóz a bakterie więc ma się nijak do osmocote :?
Pozdrawiam, giza vel Gabryśka:)

Rewolta – 05.2007r. C.d. 2009
karwan6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 maja 2008, o 13:47

Nawóz do trawników

Post »

Witam, proszę o informacje na temat dobrych nawozów do trawy. Wiem, że zależy to od gleby, że pewnie trzeba by przeprowadzić badania itd. Trawa żółknie, traci kolor, zarazem jest gęsta (ale bez przesady). Szukam, czegoś, co nie spowoduje szybkiego przyrostu trawy, mam prawie 0,30 ha. Przy okazji zapytam o coś do iglaków, nic z nimi złego się nie dzieje, ale aby przyspieszyć ich rozwój..
Dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

A ziemia jest przewietrzana, czy zbita?
Może być np. brak wymiany gazowej na poziomie korzeni.
karwan6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 maja 2008, o 13:47

Post »

..."punktuję" ją dwa razy w roku, być może za rzadko?
magdeczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 maja 2008, o 19:14
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Nie za dobrze jest przyspieszać rozwój iglaków, chyba że maja być rzadkie i bardzo szybko wysokie.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... t=#264189- przeczytaj moje propozycje. Tadeusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”