Kocimiętka

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Koloman
200p
200p
Posty: 436
Od: 15 kwie 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocimiętka

Post »

My posadziliśmy ze trzy lata temu trzy małe doniczki kocimiętki faassena Grog.
Bardzo szybko się rozrosły i każdego roku tworzą takie kopulaste, gęste, kwitnące poduchy wypełniając okrągły klombik ograniczony borderem. W takim uporządkowaniu to urocza roślina, efektowna ozdoba trawnika.
Koty ją kompletnie ignorują natomiast na kwiatach szaleją pszczoły.
Obrazek

Obrazek
fonfel
50p
50p
Posty: 71
Od: 3 maja 2015, o 02:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kocimiętka

Post »

Kiedyś skarżyłem się w tym wątku, że moja kocimiętka jest mała. No to się doczekałem, prawie metr wysokości. ;:oj ;:oj ;:oj ;:138 :heja :tan

Obrazek
KatAnn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 lut 2022, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kocimiętka

Post »

Cześć! Czy Wasze kocimietki posadzone w grupie też tak nierównomiernie rosną? U mnie jedna ślicznie się rozrasta, a reszta zdecydowanie marniej wygląda. Posadziłam je w zeszłym roku dość gęsto, czy to może być przyczyną? :/

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kocimiętka

Post »

Moje zostały przesadzone z dużych donic, w których się pięknie rozrastały do gruntu. W gruncie chyba odchorowały przeprowadzkę z minionej jesieni, widzę, że zaczynają odbijać ale nie wszystkie. Odmiana wysoka radzi sobie lepiej, niska którą tak lubię przetrwała w połowie krzaczków, które powstały po podziale matecznej rośliny. Ale muszę też chyba zająć się marną ziemią, która jest w tym miejscu - zbita, łatwo się przesusza :(
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”