Kocimiętka

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kocimiętka

Post »

Muszę napisać, że miałam na balkonie Kocimiętkę z siewu. Piękna była od początku. Jeden z moich kotów dostawał wręcz szału, robił wszystko, żeby otworzyć balkon. Teraz rośnie w ogrodzie i jest naprawdę śliczna.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Kocimiętka

Post »

Katia i Tralaluszy macie śliczne te kocimietki ,jaka to odmiana ,bo ja mam mussini,jest to niska odmiana,sieje sie jak oszalała mam ją wszędzie i wszyscy moi znajomi,mam tez koty na dzień dzisiejszy dwa,ale wczesniej bywało i sześć i nie tarzały się w kocimiętce,owszem czasami mojej kotce się to zdarzyło,ale może ze dwa razy,wiekszą szkodę robią skacząc na kwiaty w pogoni za motylami,to już ulubiona zabawa mojego kocura,a waży ok 5 kg,więc szkody są znaczne.Ale to tylko kwiatki.Renia
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kocimiętka

Post »

Moja to kocimiętka Faasena Walker's Low :)
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
swirogrodowy
100p
100p
Posty: 168
Od: 16 wrz 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia -małe trójmiasto

Re: Kocimiętka

Post »

:wit
Niestety ,nie jestem pewna nazwy swojej kocimiętki ,ale coś kojarzę fasena .Mam ja od trzech lat , w pierwszym roku miałam w skrzynkach na parapecie (parter) i koty sąsiadów dosłownie próbowały na niego wskakiwać co na początku nas kilka razy wystraszyło zanim doszliśmy cóż to :) Potem przesadzona do ziemi przeżyła tylko dlatego ,że posadziłam ją między różami i obłożyłam gałązkami berberysu , a jak już podrosła to takiej szkody wielkiej te kotki jej nie czyniły, zwłaszcza ,że róże również podrosły. Gdzieś wyczytałam, że koty po zabiegach sterylizacji czy kastracji nie maja ciągotek ku wyżej wymienionej.Chyba coś w tym jest ,bo kotka mojej jednej sąsiadki wysterylizowana nie jest zainteresowana ,a pozostałych sąsiadów koty wiecznie próbują się tarzać, albo chociaż podgryzać uff ,ale się rozpisałam ;:132
Wystarczy mi słonko ,zero śniegu i mój ogród . Marzena :)
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kocimiętka

Post »

A, to już wiem, czemu moja kotka lekceważy kocimiętkę.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kocimiętka

Post »

Mam dwa kastraty, jeden do przesady szaleje na punkcie Kocimietki, drugi mniej - zależnie od nastroju :) Udostępniłam swoje poletko Kocimiętki wszystkim okolicznym kotom :)

Napisane: Śr 18 sty 2012 10:55
Moje dwa "harpagany" nic sobie nie robią z jakichkolwiek przeszkód w postaci ogrodzeń
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Kocimiętka

Post »

magenta pisze: Obrazek

Obrazek
To moje osłonki, kocimiętka je przerosła i zniknęły całkowicie :)
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kocimiętka

Post »

Ciekawy pomysł, problem "kładzenia się" Kocimiętki masz z głowy.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kocimiętka

Post »

U mnie nie pomagało ogrodzenie jak tylko pędy wyrosły poza to były regularne 'uszczykiwane' przez koty.One nie tylko się tarzają, ale i obgryzają.Musiałam przesadzić do donicy i postawić wyżej, jesienią dołowałam donicę i robiłam zasieki by nie zniszczyły wiosną wyrastających z ziemi pąków. Szybko znudziły mi się takie ceregiele i zrezygnowałam z niej :roll:
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kocimiętka

Post »

Moje kocury (sąsiadów też) zrobiły sobie z kęp Kocimiętki legowisko. Co jakiś czas biedna się podnosi ...
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocimiętka

Post »

Moja kotka jest młodziutka i jeszcze nie wysterylizowana,więc liczę,że doceni kocimiętkę na balkonie.Jeśli będzie miała ochotę zrobić sobie tam legowisko to dobrze.Powiem szczerze,że już nie mogę się doczekać wiosny :wink:
Martika
Martika
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kocimiętka

Post »

Martiko, ja podobnie, brak wiosny rekompensuje sobie roślinnymi zakupami na sezon 2012. Oj niech ta wiosna jak najszybciej przyjdzie :)
fogrod
200p
200p
Posty: 257
Od: 16 cze 2011, o 02:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kocimiętka

Post »

To zabawne jak ludzie przymuszają swoje koty do sesji zdjęciowych z kocimiętką nawet wówczas gdy ich konkretna odmiana nie ma właściwości Nepeta Cataria :lol:

Osobom, które kupiły bardzo małą sadzonkę a nie mogą się doczekać rozrośnięcia można poradzić aby ukorzeniły kilka gałązek uciętych wczesną jesienią i przetrzymały je przez zimę w doniczce na parapecie. Niezwykle łatwo się przyjmują i szybko rozrastają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”