Byliny wysokie, bardzo efektowne.

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Byliny wysokie, bardzo efektowne.

Post »

W takim miejscu gdzie gleba jest przerośnięta korzeniami niestety żadne byliny nie dadzą rady, by wyglądały efektownie, a nie rachitycznie, nawet okrywowe będą miały problem.Najlepsze rozwiązanie moim zdaniem to ściółka z kory lub zrębków, oraz jeśli bardzo Ci przeszkadza brak kwiatów to np. na pniach umieszczone kilka donic z jednorocznymi kwitnącymi np. niecierpkami, czy innymi dobranymi w zależności od ilości światła, słońca.Można by tam ewentualnie wkomponować jakiegoś miskanta, ale na start wykopać duży dół i dać dobrej, świeżej ziemi, a latem koniecznie podlewać.jednak tego miskanta trzeba będzie odmładzać co kilka lat i poprawiać mu warunki, bo zmarnieje.
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Byliny wysokie, bardzo efektowne.

Post »

Oman wielki by się pięknie prezentował .Kłosowce również ,albo werbeny .


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Byliny wysokie, bardzo efektowne.

Post »

Oman wielki miałam kiedyś właśnie pod drzewami na ubogiej suchej ziemi, nie polecam, na liściach było widać typowe drobne kropki, objaw braku wody.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Byliny wysokie, bardzo efektowne.

Post »

Brak wody to w ostatnich latach jest problem, warto grubiej ściółkować kompostem czy skoszoną trawą, częściowo rozwiązuje problem.
kalinka711
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 lis 2011, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z wysokimi bylinami

Post »

Witam,czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć dlaczego w moim ogrodzie wszystkie wyższe byliny przewracają się?Daję różne podpory ale niewiele to daję jak przyjdzie deszcz czy wiatr to wszystko leży.Obserwuję w innych ogrodach że tak się nie dzieje.Czy przyczyną może być słaba piaszczysta gleba?Myślałam że może ostatnie suche lata to powodują ale w tym roku jest wilgotno i to samo :( Nawet kępa niewysokich 50 cm astrów jesiennych też się "rozwala".Gdzieś do końca czerwca dopóki byliny są w miarę niskie jest fajnie a teraz to aż żal patrzeć.Nie jetem w stanie wiąząć kazdej łodygo osobno bo mam tego sporo a takie obejmy nic nie dają.Chciałabym tylko znać przyczynę takiego stanu rzeczy.Nawet te grubsze jak rozchodnik nie jest wysoki a też leży.Ech :|
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”