Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 47, 48, 49, 50, 51
Autor Wiadomość
ania1590
 Tytuł: Trawa juncus do uprawy na zewnątrz
PostNapisane: 7 lut 2018, o 13:56 
500p
500p

więcej niż 1
Czy można zastosować juncus pencil grass na zewnątrz domu od strony wschodniej w donicach? co w zimie?

Kasia79
 Tytuł: Re: Trawy w pytaniach i odpowiedziach
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 21:59 
500p
500p

1 szt.
Trochę z innej beczki, czy któreś z traw mogą być szkodliwe dla zwierząt domowych, konkretnie psa i kota? Zaczęłam w zeszłym roku wprowadzać trawy do ogrodu i zauważyłam, że w zastępstwie perzu, jeśli akurat go powyrywam, moje zwierzaki namiętnie obgryzają turzyce 'Silver sceptre' i 'Blue zinger' oraz trzcinnika 'Karl Foerster'. Nie ruszają rozplenicy 'Moudrey' i miskantów, więc może im nie smakują, albo nie podrażniają właściwie żołądka, bo głównie po to psy i koty zjadają trawy (żeby oczyścić żołądek).
Macie może jakieś informacje, odnośnie ewentualnej szkodliwości traw dla naszych zwierzaków?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

mirela
PostNapisane: 27 kwi 2018, o 10:02 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Mam u siebie kilkadziesiąt różnych rodzajów traw ozdobnych. Zajadają się nimi zarówno dwa psy jaki dwa koty. Od 6 tak. Nie natrafiłam na TRAWY trujące. Trzcinnika KF namiętnie pożerają a nawet rozplenicę i uwaga: gigantusowe liście. Wychodzą potem "tyem". Czasami zjadaja niestety także plony :D
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Narine
PostNapisane: 3 maja 2018, o 23:24 
500p
500p

1 szt.
Kiedy miskant chiński 'Variegatus' zaczyna wegetację? Wiem, że najpóźniej z traw ozdobnych, ale czy już nie powinien dać oznak życia? Zastanawiam się, czy przypadkiem mi nie wymarzł...

Moje fiołki

sawczenko
PostNapisane: 11 maja 2018, o 15:15 
200p
200p

---
mirela napisał(a):
Mam u siebie kilkadziesiąt różnych rodzajów traw ozdobnych. Zajadają się nimi zarówno dwa psy jaki dwa koty. Od 6 tak. Nie natrafiłam na TRAWY trujące. Trzcinnika KF namiętnie pożerają a nawet rozplenicę i uwaga: gigantusowe liście. Wychodzą potem "tyem". Czasami zjadaja niestety także plony :D
Obrazek

Przez mojego kota ukochany jest młody gigantus (okropnie wyglądają takie objedzone, jeszcze nierozwinięte liście), a potem trzcinnik. Nie pogardzi też mozgą, ale to już tak z doskoku. Rozplenicą się tylko bawi.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 705 ]  Idź do strony nr...        1 ... 47, 48, 49, 50, 51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot], Grech i 35 gości