Ciemiernik(Helleborus) cz.1

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Te zdjęcie są na dworze, ale rośliny w doniczkach, dopiero kupione w sobotę. Moje zeszłoroczne pełne są w pąkach, jeden trochę oberwał od zimy, ale dwa maja się dobrze i czekam na kwiaty. U mnie ciemierniki kwitną dopiero w kwietniu. Dotychczas obawiałam się pełnych, ale ponieważ zeszłoroczne przezimowały bez przykrywania to teraz zaszalałam i kupiłam 7 ;:oj
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Te ciemierniki są sprowadzane z Holandii . Najłatwiej dostać je w centrach ogrodniczych . Ja też kupiłam jednego na Gardenii . Inne moje kupiłam w centrum ogrodniczym w Szczecinie .
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Bardzo żałuję ,że nie byłam na tych targach ;:145


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Danusiu nie ma czego żałować, nic takiego nie było, czego byś nie miała ;)
A ciemierniki pełne można kupić u naszego forumowicza 'Szczytnica'
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Widziałam dziś jedną z odmian 'Pink Frost' Helleborus Gold Collection (HGC), cena zaporowa 79 zł, ale sadzonka bardzo duża.Zdziwiona byłam, że takie cudo można dostać w małym sklepiku na prowincji.
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Wychodzi na to że nastała moda na ciemierniki jak się tylko pokażą to schodzą jak ciepłe bułeczki :)

selli7 bardzo ładny ten ciemiernik którego spotkałaś tylko cena to przesadza u mnie w ogrodniczym były w zeszłym roku po 25,-
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Wczoraj znaleziony w ogrodzie, i wiele pączków jeszcze ma.

Obrazek

Obrazek
bylinki
50p
50p
Posty: 72
Od: 31 sty 2012, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zbrosławice

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Coś niecoś z mojego ogrodu

Helleborus Niger Duble
Obrazek


Helleborus virdis
Obrazek

Helleborus orientalis siewka
Obrazek
Pozdrawiam Piotr
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

selli7 pisze:Widziałam dziś jedną z odmian 'Pink Frost' Helleborus Gold Collection (HGC), cena zaporowa 79 zł, ale sadzonka bardzo duża.Zdziwiona byłam, że takie cudo można dostać w małym sklepiku na prowincji.
Takie są realia. Ciemierniki hodowli HGC są jedną z najbardziej renomowanych w Europie. Miałem okazję oglądać plantację ciemierników pana Heugera o powierzchni ponad 6 ha. Właściciel firmy to gorący pasjonat tych roślin, twierdzi, iż wyhodowanie odmiany F1 zajmuje 25 lat. Stąd materiał wyjściowy jest dość drogi i czas, który potrzebny do zrobienia dużej kwitnącej rośliny to przecież nie jeden sezon wegetacyjny. Ciekawe ile do tego wynosi marża handlowa owego sklepiku.....reasumując: Polacy ciągle zarabiają za mało.
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Oto moja zdobycz..dziś kupiona w centrum ogrodniczym. :heja


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Cuda! ;:215
Ja mam tylko jasne i pojedyncze, a także kilka cuchnących. Myślę, że kiedyś w końcu trafię na ciemnego! ;:224
Te od południowej strony już kwitną! Jutro obfocę!
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

szczytnica38 pisze:
selli7 pisze:Widziałam dziś jedną z odmian 'Pink Frost' Helleborus Gold Collection (HGC), cena zaporowa 79 zł, ale sadzonka bardzo duża.Zdziwiona byłam, że takie cudo można dostać w małym sklepiku na prowincji.
Takie są realia. Ciemierniki hodowli HGC są jedną z najbardziej renomowanych w Europie. Miałem okazję oglądać plantację ciemierników pana Heugera o powierzchni ponad 6 ha. Właściciel firmy to gorący pasjonat tych roślin, twierdzi, iż wyhodowanie odmiany F1 zajmuje 25 lat. Stąd materiał wyjściowy jest dość drogi i czas, który potrzebny do zrobienia dużej kwitnącej rośliny to przecież nie jeden sezon wegetacyjny. Ciekawe ile do tego wynosi marża handlowa owego sklepiku.....reasumując: Polacy ciągle zarabiają za mało.


Tak to prawda.Może źle zrozumiałam Twoje wyjaśnienia, ale nie chodziło mi o zbyt wysoką cenę. Jak widzę choćby w wątku 'Zanim zakwitną...' ile wkładu pracy i środków to kosztuje mam wrażenie, że powinny być nawet droższe niż są.Do tej pory po prostu nie trafiłam na sadzonki ciemierników droższe niż 35 zł-40 zł. Nie wiedziałam też co oznacza HGC, więc Twoja informacja dla mnie istotna :)
Ten sklepik znam od dawna, raczej nie ma wysokich marż.
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Ciemiernik Helleborus cz. II

Post »

Nie napisałem wcześniej, że ogromnym plusem twojego sklepiku jest rzadkie w naszym kraju oznaczenie odmianowe rośliny. Zgroza jak widzę na etykiecie jedynie np."liliowiec czerwony". Dla pasjonatów roślin pełna nazwa to połowa wartości. No przecież tu wszyscy nimi jestesmy!
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”