Malwa (Alcea rosea)- dyskusje ogólne

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Malwa ma zazwyczaj korzeń palowy. Posadź ją już teraz, o tej porze powinno być widać zieloną rozetkę liściową choćby malutką (jeśli była przetrzymywana w chłodni). Staraj się nie zasypać ziemią tej rozetki i dobrze podlej. Powinna zakwitnąć w tym roku. :wink:
Awatar użytkownika
malwa
100p
100p
Posty: 115
Od: 2 sie 2007, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Malwa po posianiu kwitnie dopiero w nastepnym roku.
Ty raczej w tym roku bedziesz zachwycała się pięknem tej rośliny :)
Jaki kolor malwy zamówiłaś ?
pozdrawiam serdecznie
malwa - Malwina :wink:
:)
Anap
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 8 maja 2009, o 15:02

Post »

Dziękuję Wam bardzo za Wasze odpowiedzi :)
Rozetki liściowej w tych moich "kłączach" nie ma- wygląda to raczej tak, jakby mi ktoś przysłał korzonki- są spakowane w foliowe woreczki i lekko posypane ziemią. Wkopię teraz no i zobaczymy co to takiego i kiedy wyrośnie a kiedy zakwitnie.
Zamówiłam malwę czarną, czerwoną i różową :) Uwielbiam malwy i nie wyobrażam sobie ogródka bez nich-bez malw kwitnących przy płocie albo pod domkiem:) Dlatego zastanawiam się czy w razie czego dodatkowo wysiać malwę z nasion, żeby chociaż za rok móc się cieszyć jej kwitnieniem-jak myslicie?
ANia.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby wysiać nasiona. Czasem się zdarza, że malwa zakwita jeszcze w tym samym roku. A jeśli nawet nie...to za rok już będzie cieszyć Cię swoimi kwitnieniem.
Ja wysiałam malwę czarną już dwa tygodnie temu.
Potem wysiewa się sama :wink: i trzeba wyrywać siewki :cry:
Anap
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 8 maja 2009, o 15:02

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Ja niestety bardzo długo czekałam na moje cebulki i kłącza. Mam nadzieję,że nie jest już za późno na ich wkopanie. Planuję to zrobić w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
elwirka
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 lut 2009, o 21:23
Lokalizacja: Kraków

Post »

Gdzieś wyczytałam ,że malwy są 2,4 lub 8-letnie więc nie wykopuj ich po kwitnieniu,jest wielce prawdopodobne, że w przyszłym roku się rozrośnie i nadal będzie cieszyć.
Pozdrawiam Elwira
alys
200p
200p
Posty: 275
Od: 8 sie 2008, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Zgadza się.Zostaw malwę na drugi rok,również wtedy gdy nie zakwitnie.
W następnym roku na pewno wyrośnie i zakwitnie.
Wiem to z praktyki.Mam ich mnóstwo.
Pozdrawiam
ALYS
Lepiej późno niż wcale
Anap
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 8 maja 2009, o 15:02

Post »

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.
A czy nie myślicie,że za późno na urządzanie rabaty z bylinami, kłączami i cebulami- oczywiście tymi sadzonymi wiosną? Czy zdążą wyrosnąć?
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Malwa- jak przygotować glebę?

Post »

Mam zamiar we wrześniu przesadzić moje malwy na miejsce stałe. Czy skoro te kwiaty są wieloletnie należy w jakiś specjalny sposób przygotować glebę pod nie? Jakie mają wymagania? Moja ziemia jest teraz gliniasta i ścisła. Glina chyba jest dobrym źródłem pokarmu dla roślin??
Amatorka ogrodu
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Rośnie u mnie kilka malw,które posadziła moja matka.Zbytnio nie przyłożyła sie do przygotowania miejsca pod nie i okazało sie ,że nie było takiej potrzeby bo są bardzo mało wymagające wobec gleby. Myśle ,że glina jest chyba dla nich nieodpowiednia u mnie mają ok 10cm warstwe niezłej kwaśnej bardzo przepuszczalnej gleby a niżej bardzo ubogą piaszczystą glebe 6-tej kategori i rosną w takich warunkach bardzo ładnie.
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Post »

Czyli myślę, że chyba najlepiej będzie wykopać tą glinę tak na głębokość szpadla i nasypać w to miejsce ziemi ogrodniczej kupionej w sklepie. Tak chyba będę musiała zrobić.
Amatorka ogrodu
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Malwa

Post »

Kiedy sieje się malwy :?: W jakich miesiącach :?:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja kiedyś siałam właśnie latem, a potem pikowałam i jesienią wysadzałam na stałe miejsce. Ale bezpośrednio do ziemi chyba też można, bo przeciez malwa daje samosiew i przekwita coś na przełomie lipca, sierpnia, nasiona dojrzewają i opadają. Może trzeba się właśnie przyjrzeć naturze i zrobić tak jak ona! :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”