Trawnik z mikrokoniczyną

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Trawnik z mikrokoniczyną

Post »

Kochani, czy ktoś z Was ma taki trawnik z mikrokoniczyną? Ostatnio natknęłam się na reklamę tego "wynalazku" w "Mój piękny ogród". Zastanawiam się, czy nie spróbować.... Myślałam o tym, żeby kupić samą mikrokoniczynę (tylko nie wiem gdzie) i dosiewać.... :?
Hanna Pietrzak

Post »

Jam mam taki trawnik. ale moja mikrokoniczyna się sama wysiała i zastanawiam się czy jej nie opryskać :D .
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Witaj Haniu, czy na pewno masz tam mikrokoniczynę :?:
Podobno jest dużo mniejsza od tej zwykłej ...
Monika
mirra57
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 mar 2008, o 04:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Trawnik łąka

Post »

Witam :D , ja mam trawnik z mikrokoniczyną. Wysiałam trawnik łąkę na początku kwietnia. Wyrosła trawa i koniczyna, innych kwiatków łąkowych na razie nie widać. Trawo-łąka rośnie wolniej niż zwykła trawa. Wiem to, ponieważ obok zasiałam trawę i już ją kosiłam(miała około 6cm), a trawnik łąka jest o 2 cm niższy. Sama jestem ciekawa co z tego będzie.
czy ktos ma taką trawę łąkę??
Jak należy ja pielęgnować??
Majka
Hanna Pietrzak

Post »

Mija pisze:Witaj Haniu, czy na pewno masz tam mikrokoniczynę :?:
Podobno jest dużo mniejsza od tej zwykłej ...
Mam takie wrażenie, chociaż również nigdy nie widziałam tego gatunku. Moja ma listki jak koniczyna, tylko mniejsze i żółte kwiatki. Nie wyrasta powyżej trawy, nawet po ścięciu. Jest w trawniku, który był zakładany w zeszłym roku.
Awatar użytkownika
Evva
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 cze 2007, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja także chciałabym założyć trawnik z mikrokoniczyną. Nasiona można kupić na all. Ale czy to prawda, że nie potrzebuje nawożenia i jest wytrzymała na deptanie?
Pozdrawiam Ewa
KOCHAM BIEDRONKI ;-)
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

... ja chyba zaryzykuję. Jak tylko będę miała okazję to kupię tą trawę i zacznę dosiewać.
Monika
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Jak ktoś ma to wstawcie fotki bo jestem sama ciekawa jak to wygląda?
Bo ja mam koniczynę ale w wydaniu makro :-D
Awatar użytkownika
Magja_
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 25 lut 2008, o 21:33
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja mam taki trawnik - drugi sezon. Faktycznie jest dłużej zielony jesienią i wcześnie się zieleni wiosną - nasz był najszybciej zielony wśród wszystkich po sąsiedzku- tak jak reklamują; jest miękki i sprężysty w deptaniu- przyjemny, wymaga jednak nawożenia tak jak zwykły trawnik / reklamują że nawożenie jest ograniczone / - u mnie jest założony na dobrej ziemi, nawoziliśmy wczesną wiosną - na start, miesiąc temu trawnik się zacząl robić szary - po nawożeniu jest zielony, koszony był w ubiegły czwartek a od dwoch dni "kwitnie", czy jest ładny? rzecz gustu, wygląda naturalnie to prawda, mojemu mężowi się podoba, ja jakoś nie mam przekonania - jeszcze, prawdą jest ze się tak bardzo nie zachwaszcza i mam wrażenie że potrzebuje mniej wody, w tym roku nie był podlewany w ogóle /ale aura sprzyja - często pada/, a siwiał dokładnie tak jak trawnik sąsiada automatycznie podlewany. Dwa lata temu usłyszałam o trawniku z mikrokoniczyną który ludzie wypalili, bo po dłuższym nieskoszeniu mikrokoniczyna wyglądała jak normalna koniczyną, nie zgadza mi się tylko termin - mikrokoniczyna jest podobno w sprzedaży od 2007 r., kiedy trawnik zdążyłby wyrosnąć?. Patrze jednak z niepokojem na tę moją mikro i aż tak mała jak wydawać by się mogło po zdjęciu z reklamy to ona nie jest. Zdjęcia mogę wkleić ale dopiero w przyszłym tygodniu. Aaaaa i trawnik ma piękny zielony głęboki odcień.
Ma jeszcze jedną zaletę - dobrze kryje mi miejsca zacienione znaczną część dnia - trawnik wygląda jednolicie, dopiero z bliska - jak się dobrze przyjrzeć widać że w tych trudnych miejscach trawa jest rzadsza a jest więcej koniczyny, myślę że zwykły trawnik tak by mi tam się nie sprawdzał.

Pozdrawiam

PS Trawa z mikrokoniczyną jest w sprzedaży w castoramie
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Trawnik z mikrokoniczyną

Post »

Zamierzam posiać trawę z mikrokoniczyną, czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczeania? Czy to możliwe, żeby mikrokoniczyna z czasem wyparła trawę, zwłaszcza, kiedy pozwoli się jej zakwitać?
Magja, czy widziałaś jej kwiatki, podobno przy tej odmianie mają być białe, a niektórzy piszą o żółtych. A może jednak znajdziesz zdjęcie?...
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
Magja_
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 25 lut 2008, o 21:33
Lokalizacja: kujawy

Re: Trawnik z mikrokoniczyną

Post »

Kwiatki z daleka wyglądają na białe, z bliska są biało-szare cieniowane stąd pewnie niektórzy piszą że żółte:)
Minęło trochę czasu od poprzedniego postu i dzisiaj już wiem że nie wysiałabym po raz drugi tej mieszanki. Koniczyna faktycznie wypiera trawę - w miejscach gdzie się za mocno rozpleni trawa nie ma szans. Tam gdzie koniczyna nasiała się i nie dochodziła kosiarka wcale nie jest mikro więc zaczynam się zastanawiać czy to mikro to nie jest przypadkiem normalna koniczyna tylko koszenie powoduje jej skarłowacenie. To są tylko moje spekulacje, bo się nie znam, może jakiś specjalista by się wypowiedział czym się różnią obydwa gatunki i jak je odróżnić. Poza tym trawnik po ostatniej zimie opanowała pleśń pośniegowa i jest w fatalnym stanie. Trawniki sąsiadów - jeden na którym dłużej leżał śnieg, drugi na zdecydowanie gorzej przygotowanym podłożu - rosną i mają się dobrze. Może zadecydowały jakieś inne czynniki a może mieszanka traw użyta w tej kompozycji jest kiepska. Zamierzam opryskać tą koniczynę i dosiać inna trawę - trawnik i tak nadaje się do gruntownej renowacji.
Trawnik i tak wymaga podlewania i nawożenia - przetestowane, zdecydowałam się na niego bo miał być tańszy w eksploatacji i bardziej ekologiczny. U mnie się nie sprawdził. Poza tym ta koniczyna uniemożliwia trawie rozrost - sąsiedzi mają fajną miękką darń jak dywan - u nas blokuje to ta koniczyna. Koniczyna kwitnie i tak pomimo koszenia - w lipcu przez ok 2-3 tyg. kwiatki pojawiają się w 3 dzień po skoszeniu. Potem już u mnie nie zakwitła.
Zdjęć niestety nie posiadam a obecnie nie mam co fotografować:(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Trawnik z mikrokoniczyną

Post »

Dziękuję za odzew, ale mnie zmartwiłaś :( właśnie zakupiłam nasiona...
Pewnie nie masz już opakowania, żeby porównać mieszanki traw. Może moja jest inna... :( . Kupiłam w Castoramie, nie wiem, czy mogłabym wymienić...
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
Magja_
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 25 lut 2008, o 21:33
Lokalizacja: kujawy

Re: Trawnik z mikrokoniczyną

Post »

W castoramie wszystko można nie tylko wymienić ale i oddać - jeśli opakowanie nie jest uszkodzone. Poczytaj sobie jeszcze o historii trawnika http://permakulturnik.blogspot.com/2010 ... koszt.html - tu jest o tym żeby nie przesadzać z czystością trawnika bo nie ten klimat, a każda roślina wiążąca azot powinna być witana z otwartymi rękoma
Może jednak się zdecydujesz...
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”