Ograniczanie wzrostu trawy,czym?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ot, potęga reklamy!!! :lol:

To środek dla zboża, prawda? Niby zboże też trawa, ale jednak nie całkiem :lol: :lol: :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

To środek nie tylko na trawę. Jedyne co pozostawiało wątpliwości, to części roślin, na które działa. Antywylegacz skraca międzywęźla łodygi, a my w trawniku kosimy zazwyczaj jedynie listki...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym potraktować trawę, żeby wolniej rosła?

Post »

Widzę teraz w handlu(może dawniej też były...) nawozy pt 'rzadkie koszenie'. Macie jakieś doświadczenia? Nie mogę doszukac się w necie składu...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym potraktować trawę, żeby wolniej rosła?

Post »

O! Jest skład :
NPK (Ca,Mg,S) 5 : 5 : 15(2 : 5 : 27)
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
maniana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 lut 2021, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z wysokością trawy

Post »

Witam.
W tamtym roku zaorane 40 a działki i zasiana trawa Trawa na duże tereny Verve
i teraz problem ponieważ w części trawnika trawa tak rośnie wysoko że trzeba by chyba traktorem kosić
Pytanie idzie to jakość zasiać jeszcze raz ale inną trawą aby tak nie rosło szybko ,oczywiście bez orania działki powtórnego
oraz jaka trawę polecacie?

Link zamieniony na nazwę produktu,błędy poprawione/ Karo
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Ograniczanie wzrostu trawy,czym?

Post »

Ja kupiłam sobie kosę spalinową, czekam aż trawa urośnie bardzo wysoka i dopiero koszę. Trzy razy do roku, czasem cztery, w zależności od pogody latem. A na drodze dojazdowej i w części sadu sąsiad traktorem mi kosi. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żebym miała latać co tydzień z kosiarką i kosić trawnik. Działkę mam po to, żeby na niej odpoczywać. Ludzie, nie dajcie zrobić z siebie niewolników trawnika.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ograniczanie wzrostu trawy,czym?

Post »

Założyliśmy trawnik w nowym miejscu ok. 10 lat temu. Wcześniej był tam warzywnik i duże rabaty kwiatowe. Po przekopaniu i wyrównaniu posiana została mieszanka trawy pastwiskowej. Taka jak rolnicy sieją na pole (nie na łąkę). W pierwszych latach było dużo koniczyny, ale to było urocze. Kwitła białymi bąbelkami i słodko pachniała. Z czasem samoistnie rozsiały się stokrotki , które rosły na rabatce obok. Dołączył mniszek, krwawnik, perz i inne zioła. Kosiarką elektryczną kosiliśmy z początku częściej. Nie nawoziliśmy niczym, więc trawa rosła coraz wolniej i koszenia jest mniej. W ub. roku dopiero zasiliłam nawozem Polifoska Plus NPK (Mg,S) 5:10:20(7:9). Trawnik mimo że jest naprawdę intensywnie trampany ma dużą moc samoregeneracji. Nie jest podlewany i w trakcie długotrwałej suszy nawet jak straci kolor to bez żadnych zabiegów zazieleni się po deszczu. W pełni podzielam opinię corazonbianco trawnik ma cieszyć i służyć do swobodnej gry w piłkę, zabaw dla dzieci i pobiesiadowania z rodzinką. Wykaszam 4-6 razy w roku w zależności od pogody. Widzę coraz więcej wokół wycackanych trawników, a właściciele się wściekają na kwiatka w trawce, kreta, kota nawet dżdżownice bo im niszczą wyimaginowaną piękność. Mój trawnik to raczej w stylu naturalnej kwietnej łączki, od kwietnia do jesieni jest kolorowo. Nie stosuję żadnych oprysków.
maniana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 lut 2021, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ograniczanie wzrostu trawy,czym?

Post »

no tak ale te 40 arów to ogród a trawa osiąga wysokość 20 cm w 2 tygodnie w nie których miejscach
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ograniczanie wzrostu trawy,czym?

Post »

maniana Widocznie trawa ma u Ciebie dobre warunki. Jak nie będziesz nawoziła i przeje to co w ziemi dane, to straci wigor i nie będzie tak śmigała. Tylko, że jak wspomniałam wyżej, czym rzadziej koszę tym więcej różnych chwastów ( ziół) przerasta. W ub. roku nawet żmijowiec zakwitł i to mnie zmobilizowało do zasilenia nawozem.
maniana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 lut 2021, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ograniczanie wzrostu trawy,czym?

Post »

witam
trawa wygląda jak na foto
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”