Alstromeria (Alstroemeria)

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Dziękuję za informacje.Nie będę robiła żadnych doświadczeń ,bo mogę przedobrzyć.Pierwszy raz uprawiam tę roślinke i nie wiem jak postępować.Powodzenia babcia360
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

W ub.roku wysiałam alstromerie z nasion,wykiełkowały 2 roślinki.Przezimowałam na chłodnej werandzie i teraz jedna z nich,choć jest mała i nie rozgałęziona ma pąki kwiatowe.
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Ewo,może coś więcej napiszesz o tej alstromerii z nasionka.U mnie też jedna wzeszla.Ma dopiero trzy dwu centymetrowe listki.Wystawiłam ją do ogródka w słoneczne miejsce ,może jednak lepiej ją trzymać w domu?Jestem ciekawa do jakiej wysokości urosła w ubiegłym roku?Czy ten pęd zginął podczas zimy?Piszesz o zimnej werandzie,były tam minusowe temperatury? Będę wdzięczna za odpowiedź .Pozdrawiam babcia 360
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Babciu,moje alstromerie w ub.roku nie urosły zbyt wiele, kilka cm. Mogą stać w ogródku, moje stały na tarasie żebym mogła mieć je stale na oku.W tym roku też za bardzo nie urosły, ale właśnie jedna ma pąki. Postaram się jutro wstawić zdjęcia.Zimę spędziły w chłodzie, ok.5stopni,temperatura nigdy nie spadała poniżej zera.W tym czasie pęd zanikł.W marcu zaczęłam podlewać i po jakimś czasie zaczęły wypuszczać listki. Niestety nie pamiętam ile czasu to trwało.Pozdrawiam serdecznie.
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Ewo - dziękuje za te informacje.Pozwolisz, że z wszelkimi wątpliwościami będę zwracała się do Ciebie?Jeśli udało Ci się wyhodować z nasionka i ma już pąki to myślę, że masz wiedzę na temat tych pięknych kwiatów..Jestem ciekawa jaki będzie miała kolor. Pozdrawiam. Babcia 360
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Babciu,możesz się do mnie zwracać z pytaniami, lecz nie wiem czy będę mogła ci pomóc.Nie mam doświadczenia w uprawie alstromerii,to moje pierwsze podejście i udane,ale jeśli coś będę wiedziała,to podpowiem z miłą chęcią.Pozdrawiam.
Obrazek

Obrazek
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Ewo,dziwnie długie listki ma w górnej części, tuż przy pąkach. Może to jest gatunek zimujący w gruncie? Moja bardzo gęsta, na 4 łodyżkach ma pąki, czekam na kolor kwiatów. Pozdrawiam
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Mnie też trochę zdziwiły te listki, w tych dwóch roślinkach w drugiej donicy też pojawiły się pąki i pędy tak samo się wydłużają.Zobaczymy jakie kwiaty się rozwiną.Może dlatego,że to pierwszy rok i młode rośliny nie są jeszcze dobrze wyrośnięte?Cóż trzeba poczekać i przekonać się co z tego wyrośnie.Pozdrawiam.
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Moje alstromerie od rana do 17 stoją w pełnym słońcu. Czy takie upały im nie zaszkodzą? Boję się że kwiaty nie wytrzymają takiej temperatury i szybko opadną. Może je troszkę ocienić? Babcia360
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Co znaczy ,,hodowane od lutego"? Proszę, zrób mały wykład dla początkujących uprawę tych pięknych kwiatów. Babcia 360.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Bajka!!!! ;:138 ;:180
Uprawiasz oczywiście poza amatorsko? :wink:
A co to za roślina z tyłu o czerwono- żółtych kwiatach :shock: ?
Również piękna :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Wydaje mi się,że Mariusz-szczytnica38-wystawiał w tym roku do sprzedaży takie niskie odmiany alstromerii jak pokazała Merine.
Halina
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Moja alstromeria z siewu zakwitła,a następna ma pączki.Przepraszam za jakość zdjęcia.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”