Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Autor Wiadomość
x-T-s
 Tytuł: Re: Trawnik - uschniete, pożółkłe żdżbła
PostNapisane: 21 cze 2009, o 15:27 
---

0 szt.
skyline napisał(a):
Na swoim dwuletnim trawniku zauważyłem oznaki zółknięcia oraz usychania żdziebełek. Nie wiem jaka moze być przyczyna tego stanu rzeczy. Trawnik jest podlewany regularnie.
Proszę o pomoc.

Obrazek Obrazek Obrazek

może być tępy nóz w kosiarce.końce suche poszarpane
nawóz?
no i podlewanie - u mnie np zraszacze chodzą raz w tygodniu przez 3 godziny....
nalezy podlewać mocno żadziej, niż sikać codziennie.

x-T-s
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2009, o 15:29 
---

0 szt.
faza napisał(a):
Choroba z moja trawą jest znów cos nie tak, trawa młoda podsypana troszke nawozem w tym roku a jest jakas taka such w plamy lekko żółte. Czy ktoś może coś powiedziec co jest nie tak?? czy cos jej brakuje może ?? Obrazek

co za nawóz???
uczciwie napiszę wygląda na spaloną :cry: albo mało podlewaną. ( chociaż patrząc za okno to raczej to pierwsze)

Aśka68
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2009, o 20:30 
500p
500p
Mam podobną sytuacje jak Luisitto, wiosną trawa pięknie zielona teraz żółknie od spodu.
Zastosowałam tydzień temu regenerator do trawników, podlałam ale na razie bez efektu.
Zauważyłam tylko jeszcze jedno na dnie w wielu miejscach widać mech, zielona ziemia????
Może ktoś miał podobną sytuację i coś mi doradzi :)
Pozdrawiam

faza
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 07:39 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
substral "100 dni" nawóz do trawnika dawke dałem mniejszą niż było na opakowaniu. Jeżeli spalona to mogę jej jakoś pomóc jeszcze ??

x-T-s
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 08:47 
---

0 szt.
Faza

na razie niech się podlewa, a kiedy rozsypałeś ten nawóz?
Natomiast co do tych nawozów długodziałajacych pisano już na forum- teraz non stop pada deszcz( u ciebie tez?) wiec nawóz nie działała 100 dni ale prawie natychmiast niestety.
Nie wiem gdzie mieszkasz,polecam Ci na odnowienie trawki - długotrwały efekt dywanowy to jest nawóz z Polic i jest to czysty mocznik - należy z nim bardzo uważać - siewnik tylko i wyłącznie na nr 2. ale będziesz miał pięna zieloną trawkę.
moja po zimie wygladała beznadziejnie za sprawą krecich kopców- tzn prawie nie wyglądała bo były same place,ten nawóz pomógł.
natomiast jak go nie kupisz u siebie poszukaj hydrokompleks to jest bezpieczny nawóz i bardzo dobry.

a te plamy? nie masz pędraków??? chociaż na tej fotce widzę swoja pozimową trawkę....

faza
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 10:53 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
no niestety u mnie też pada codziennie, mieszkam w lubelskim jak w profilu :) w takim razie pozostaje mi się zaopatrzyć w siewnik i w nawóz o którym mówisz :( a ten nazwóz rozsypałem u siebie jakies 2 miesiące temu

KamilaWr
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 17:40 
100p
100p
a gdzie się kupuje ten hydrokompleks?

x-T-s
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 20:43 
---

0 szt.
Ja ten nawóz kupuję w hurtowni ogrodniczej, wór 25 kg kosztuje 100zł.
jak nie dostaniecie w swoich miejscowosciach mozna chyba w necie kupic, wyguglajcie hydrokompleks.

Natomiast długotrwały efekt dywanowy wór 10 kg kosztuje 34zł.( kupowałam w sklepie formowym zakładów chemicznych Police.

x-T-s
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 20:44 
---

0 szt.
faza napisał(a):
no niestety u mnie też pada codziennie, mieszkam w lubelskim jak w profilu :) w takim razie pozostaje mi się zaopatrzyć w siewnik i w nawóz o którym mówisz :( a ten nazwóz rozsypałem u siebie jakies 2 miesiące temu

to i nawóz już dawno jest poza zasięgiem korzeni trawy.

fiolek
 Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 09:40 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
u mnie z koleji mam taki problem

po nawozeniu azofoska, trawa mocno sie rozrosla, poszla strasznie w gore i na boki ;) polataly sie placki zolte itp... wszystko pieknie

JEDNAK
po 2 koszeniu wyszly koeljne zolte plamy, duzo na nich suchej trawy, zielona-nowa tez tam jest ale rosnie wolniej nizeli w innych ciemno zielonych miejscach

na dodatek po skoszeniu pojawilo sie z 10 plackow - miniaturowych mrowisk - moze to nakieruje co do miejsca-gleby, nie wiem :-?

Zdjecia przed i po koszeniu ponizej

Czyzbym przenawozil? mniej-wiecej sotsowalem sie do dawkowania azofoski z opakowania

Prosze o porade

KamilaWr
 Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 10:59 
100p
100p
fiolek mam wrażenie, że mam identyczny problem, który poruszyłam na poniższym forum http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=

fiolek
 Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 11:12 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
O widzisz, mam to samo dokladnie , zorbilas te zabiegi? znaczy sie w miejsca zolte dosypalas nawozu? cos sie zmienilo?

Pozdroffka

x-T-s
 Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 19:24 
---

0 szt.
Kochani

a czym sypaliście nawóz????

fiolek
 Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 20:30 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Ja łapkami :?

i co? i co?, pewnie średnio mi to wyszło?

wartek
 Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 22:20 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
siewnik wcale nie jest duzo lepszy :)
moze zalezy jeszcze od nawozu, ja sypie florowit i ma on dosc male granulki a nawet jest czasem sproszkowany i czasem zapycha mi siewnik :)
sypie sypie, pozniej polowa sypie, pozniej znowu caly itd
ale moze mam kiepski siewnik, jak rok temu sypalem azofoske to bylo raczej ok.
najlepszy jest sposob Tadeusza, wysypac troche mniej niz sie powinno, poczekac tydzien i dosypac w jasne miejsca juz dokladnie :)

KamilaWr
 Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2009, o 12:26 
100p
100p
fiolek napisał(a):
O widzisz, mam to samo dokladnie , zorbilas te zabiegi? znaczy sie w miejsca zolte dosypalas nawozu? cos sie zmienilo?

Pozdroffka

posypałam nawozem i widze poprawę, zrobiłam to ręcznie i tym razem. Moi sąsiedzi namiętnie siewnikiem siali trawę potem nawozy sypali i wcale nie mają lepszych rezultatów ode mnie :).
Jednak to prawda, że trawniki są bardzo żarłoczne a jeśli nie masz do tego zbyt dobrej gleby to wydawałoby się, że ciągle trzeba je nawozic żeby wyglądały tak jakbyśmy tego sobie życzyli.

dstasiu
 Tytuł: Co sie stalo z moim trawniczkiem - prosze o pomoc
PostNapisane: 21 sie 2009, o 18:56 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam prosze o pomoc co stalo sie z moim trawnikiem ma jakby zółte lub suche placyki żdzbła trawy
Prosze rózwniez o porade jakich nawozów i kiedy uzywac. Załączam zdjęcie '
Dziekuje za odpowiedz
Obrazek

Zapomniałem dodac ze teren gliniasty nawiezione 15 cm torfu z czarną ziemią pH 5,5. Ziemia jak ja rozwoziłem taczką zawierala nieraz larwy pędraków ale jak zauważyłem to je wyrzuciłem.
Oprócz tego mam coraz wiecej łysych placków gdzie trawa jest sucha i mozna ja łatwo wyrwac a ziemia lekka.
kiedy w paru takich suchych miejscach wbiłem szpadel nie zauważyłem zadnych jaj i larw.
Czy to moze być pedrak jeśli tak to czym go zwalczyc zeby trawka nie ucierpiała.
Pozdrawiam
i dxiekuje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 118 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości