Kolor trawy.dobre krzewienie itp.Jak uzyskać ładny trawnik?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolor trawy.dobre krzewienie itp.Jak uzyskać ładny trawnik?

Post »

Ja zarówno podczas koszenia jak i podczas zbieranie kosiarką filcu mam ustawioną wysokość na 5-6 cm. To jest wg mnie uniwersalna wysokość na każdy rodzaj trawnika i na każdą porę roku.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Kolor trawy.dobre krzewienie itp.Jak uzyskać ładny trawnik?

Post »

To muszę się przyjrzeć mojemu z linijką, bo nie ma on jakiejś skali nawet punktowej do ustalenia wysokości. A w tym roku chodziło o poczyszczenie ziemi i rozbicie jej trochę, więc nawet nisko nie przeszkadzało. Z kosiarką jest łatwiej i też taka wysokość właśnie wydaje mi się odpowiednia. Na taką samą ustawiłam Mamie do jej mikro-trawnika.

A co z nawożeniem? Co teraz mogę podać trawie?
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolor trawy.dobre krzewienie itp.Jak uzyskać ładny trawnik?

Post »

Yara Mila Complex to dobry nawóz. Może nie dedykowany do trawnika ale czytałem opinie osób stosujących go właśnie do nawożenia trawnika i sobie chwalili.
Ważne żeby nie dawać maksymalnych dawek bo łatwo przenawozić i potem kłopot. No i ważne jest regularne podlewanie (albo regularne deszcze) bo inaczej sypanie nawozu traci sens. Częstotliwość co 2-3 tygodnie jest OK jeśli dajemy rozsądne=mniejsze dawki.
Kiedy trawa wyraźnie blednie albo wzrost jest wolniejszy niż oczekiwany (mimo podlewania) to można jej dać kolejne papu.
A od połowy lipca albo w ogóle albo już nawozy jesienne ze zmniejszoną dawką azotu.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
medzikone
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 4 paź 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Różne odcienie trawy i prędkość przyrostu

Post »

Witajcie.
Założyłem trawnik z siewu i niestety w niektórych miejscach mam problem z gęstością a w innych trawa rośnie bardzo wolno i ma jaśniejszy kolor.

Gleba na działce to glina. Nawiozlem piasku ale z wykopu, oraz hummusu. Całość przeleżała zimę, zmieliłem glebogryzarką, rozrzuciłem Hydrocomplex Yara i wyrównałem teren. Zaraz po tym zaczęło padać kilkanaście dni.
Ziemia ubiła się mocno, wyrównałem jeszcze trochę ziemią z jakiegoś wykopu i wysialwm trawę samozagęszczającą się. Tego samego dnia zaczęły się ulewy przez kolejne dwa tygodnie.
Po dwóch tygodniach na tej nowej nawiezionej ziemi zaczęły pojawiać się pierwsze źdźbła. Teraz w tym miejscu trawa jest najgęstsza.
Po dwóch miesiącach do siałem tam gdzie były placki, ale oberwanie chmury chyba wypłukało wszystko.

Trawnik wygląda tak.

Obrazek

Obrazek

Macie jakieś pomysły co zrobić żeby kolor był taki sam i przede wszystkim żeby rosła w podobnym tempie?
Luberto
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 sty 2023, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

System nawadniający

Post »

Czy moglibyście polecić skuteczne metody utrzymania zdrowego trawnika w moim ogrodzie? Chciałbym dowiedzieć się, jakie są najlepsze praktyki pielęgnacyjne, takie jak nawożenie i koszenie, aby uzyskać bujną i zieloną murawę. Czy warto również rozważyć zainstalowanie systemu nawadniającego? Jakie są korzyści związane z posiadaniem systemu nawadniającego, a także jakie są różnice między dostępnymi na rynku rodzajami takich systemów? Czy taki system jest coś, co można zainstalować samodzielnie, czy lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom? Jeśli znacie renomowane firmy oferujące systemy nawadniania z łódzkiego to dajcie znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”