Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE cz.1

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Korneliusz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 3 kwie 2017, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE

Post »

Oj to niedobrze , niedobrze :(
a już myślałem że ten sposób się sprawdzi.
Cóż w takim razie począć ? Chemią traktować po troszeczkę , :? punktowo ?
Tego nie chciałbym robić bo to moja działka a nie rynsztok.
Może koszenie jakoś to zgłuszy. Choć z drugiej strony taki trawnik kwiecista łąka rzadko się kosi.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE

Post »

Korneliusz tylko dokładne wykopanie korzenia zapobiegnie odrastaniu. Siedem lat walczę z jednym ostem, którego korzeń został przy kompostowniku i mimo corocznego wycinania dość głęboko, powstaje jak Feniks z piopiołów. :roll: Nie mogę go wykopać, ponieważ mam metalową konstrukcję kompostownika, którą musiałabym zdemontować.
Tomilondyn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 sie 2019, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trawa - walcowanie

Post »

Witam
Pytanie dotyczące walcowania trawy, kiedy mogę rozpocząć ten proces aby darnia była mocna i teren ładnie się wyrównał? Trawa zasadzona wczoraj, oczywiście ładnie zagrabiona wywalcowana I intensywnie nawodniona co dalej? Kiedy walec po raz kolejny na równanie terenu i pomoc przy zakorzenianiu.
samda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 wrz 2019, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE

Post »

A ja mam taki problem, że 1 września wysiałem trawę ok 35 g/m2 i widzę że jest dużo pustych placków gdzie nic nie wschodzi chociaż nasiona leżą. Czy dosiać trawę jeszcze teraz czy czekać do wiosny?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE

Post »

Przysyp te placki z nasionami ziemią i dbaj o lekką wilgotność, choć tej porze aura sama to zrobi.
samda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 wrz 2019, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE

Post »

Tak zrobiłem i jest ok. A pytanie kolejne. Mamy już końcówkę października prawie a ja bie skosiłem ani razu trawy i nie wiem czy mi się to uda do zimy bo jest tak mokro że nie mogę wejść na trawnik. Co się stanie jak nie skoszę pierwszy raz tegorocznego trawnika?
rayven129
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 paź 2019, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Usuwanie trawnika dookoła domu

Post »

Witam, mam ogromny problem/dylemat razem z rodzicami.

Mianowicie zdecydowaliśmy, że coś trzeba zrobić z trawnikiem dookoła domu, gdyż jest on po prostu brzydki. Teren jest troszkę nierówny leczy największym problemem jest różnego rodzaju "syf" jak mlecze, babki lancetowate itp. W porównaniu do sąsiadów wygląda to paskudnie. Najprościej byłoby to wypalić roundup'em (choć wiele osób twierdzi, że ten środek źle wpływa na glebę czy jakoś tak) lecz wodę mamy nie z sieci a ze studni, która znajduje się właśnie przed domem. Nie znam się w ogóle na tych sprawach dlatego zdecydowałem się sięgnąć porady Was, tutaj na forum. Jak pozbyć się całkowicie tej trawy i co zrobić, jak przygotować teren pod sianie nowej (proszę o wyrozumiałość :wink: ).
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE

Post »

samda pisze:Tak zrobiłem i jest ok. A pytanie kolejne. Mamy już końcówkę października prawie a ja bie skosiłem ani razu trawy i nie wiem czy mi się to uda do zimy bo jest tak mokro że nie mogę wejść na trawnik. Co się stanie jak nie skoszę pierwszy raz tegorocznego trawnika?
Lepiej skosić, bo po pierwsze trawa się będzie lepiej krzewić, a po drugie na zimę trzeba skosić trawnik by zminimalizować pleśń pośniegową po długo zalegających śniegach. A tak poza tym to z prognozy pogody wynika, że mamy jeszcze jakieś 10 dni ładnej pogody, więc na pewno dasz radę skosić jeszcze raz albo nawet dwa razy. powodzenia :D
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Usuwanie trawnika dookoła domu

Post »

rayven129 pisze: Teren jest troszkę nierówny leczy największym problemem jest różnego rodzaju "syf" jak mlecze, babki lancetowate itp.
Należy wykonać oprysk na chwasty dwuliścienne (np. Starane, Fernando itp), prawdopodobnie trzeba będzie taki oprysk zrobić 2 razy w odstępie mniej więcej 1-2 tygodni. Potem wertykulacja, dosianie nowych nasion trawy, nawóz i na koniec codzienne podlewanie. Nie wiem czy dacie radę to zrobić w tym sezonie, bo to już raczej końcówka ładnej pogody, no ale zawsze można spróbować.
redis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 gru 2019, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Zakładanie trawnika a bryły ziemi.

Post »

Witam, posiadam działkę która jeszcze w sierpniu była polem uprawnym, kiedy zboże zostało już zebrane, zostało zaorane oraz zabronowane. Ogólnie jest dość równo na tej części działki, ale jest sporo brył ziemi. Na wiosnę chce zasiać swój pierwszy trawnik nawet w koło domu nie posiadam trawnika ale tu będzie bardziej skomplikowany proces, chce zacząć od łatwiejszej części działki. Zastanawiam się czy po zimie nadal będą te bryły ziemi. Czy to samo się leży po zimie ? Na podwórku tez chyba takie miałem i po zimie się prawdopodobnie podwórko odbryliło ale to było 2 lata temu i już nie pamietam jak to dokładnie było. Posiadam tam 22 ary działki chce piękna trawę na której będzie biegało dziecko, jestem wstanie zapłacić trochę więcej za nasiona ale by była zielona. Mam swoją studnie wiec podlewanie nie jest dla mnie problemem. Chce mieć naprawdę ładna trawę przynajmniej na tej części działki. Jaka polecacie ? Jest ciagle na słońcu, użytkowanie będzie średnio intensywne. Od czasu do czasu dzieciaki w piłkę zagrają. Nie wiem jak zrobić z tymi bryłami. I w ogóle na drugim podwórku znowu mam problem z bardzo dużymi nierównościami. Ziemia jest już zbita i ciężko ja grabić a jak się ja delikatnie potraktuje nawet motyka to bardzo się bryli tu kiedyś było wszędzie uprawiane zboża od wielu wielu wielu lat, 3 klasa gruntu. Co na to wszystko polecacie ?
Hooth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 10 sty 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE

Post »

Wybudowalem dom w tym roku, nie miałem czasu na zakładanie trawnika tak więc będe się za to zabierał wiosną. Obecnie jest na działce rozrzucona ziemia (czarna ziemia ale były w niej chwasty).

Jakiego środka użyć na zniszczenie tych chwastów przed zasianiem trawnika? Znajomy mówi,ze randapem ale sam nie jestem zupełnie przekonany do tego środka.
redis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 gru 2019, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Re: Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE

Post »

Ja u siebie używałem randapu tylko ze mocna dawkę zrobiłem, upaliło chwasty, ale zrobiłem to jesienią. Z myślą taka by na wiosnę można na spokojnie zasiać trawy. Jeśli chodzi o chwasty to bardzo dobrze spaliło, jak później to wygrabiałem to faktycznie aż z korzeniem mi wychodziło pod grabkami, ale do takiego efektu trochę musiało minąć, może z dwa miesiące , po pierwszych 4 tygodniach to myślałem ze w ogóle nic nie weźmie, dopiero w późniejszych tygodniach widziałem efekt aż w końcu upaliło naprawdę konkretnie, mam nadzieje ze ziemia będzie gotowa na wiosnę by bez problemu dać trawę.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE

Post »

Fajnie mieć tyle wiary ;:oj
Jesienią chwasty miały już nasiona i roundup chociaż zasusza rośliny nie szkodzi w żaden sposób nasionom . Na wiosnę te nasiona wydadzą plon więc chwastów będzie więcej niż myślisz.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”