Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Mam cztery piwonie na działce i chcę sobie kupić jedną z tych odmian:''Shirley Temple", "Gardenia", "Sarah Bernhardt", "Buckeye Bell", "Festiva Maxima" może doradzicie którą kupić?
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcesz piwonię białą czy różową,ewentualnie czerwoną.Bo z tych czterech takie właśnie pochodzą kolory.Wszystkie są piękne.Ja nie mam Gardenii,ale inne białe,natomiast pozostałe każda ma coś innego w kolorze,budowie kwiatów,co ją wyróżnia.
Zawsze z ciekawości przeglądam sekcję piwonii na popularnym portalu sprzedażowym.Zrobiłam to też przed chwilą i widzę,że wiele osób,tak jak ja kiedyś,daje się nabrać na kolorowe,niewłaściwe fotki piwonii przy odmianach.Często są to zdjęcia drogich piwonii,Itoh,a cena jak za zwykłe, popularne.Tak w przypadku Itoh Callie's Memory w wysokiej cenie,a tam kilka razy niżej.Po zakwitnięciu jesteśmy rozczarowani,zaskoczeni itd. No chyba,że przyjmiemy zasadę,że każda piwonia jest piękna i co zakwitnie to będzie.
Halina
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Zgodze się z przedmówczynią, po kilku zakupowych sezonach na portalu aaalleee , przeniosłam sie do polskich szkółek ,większość ma już sklepy internetowe i prowadzi sprzedaż wysyłkową, po 2 sezonach jestem zadowolona, bo wreszcie foto zgadza się z tym co kwitnie.Jak ktoś chce info o dobrym producencie piwonii, zapraszam na priv bo chyba tutaj nie mogę zareklamować :)a co do odmiam mam Shirley,Maximę i Sorbert każda piękna...
Obrazek
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Halina, dziękuję za odzew myślałam tak samo jak Ty nie mam białej i najbardziej jestem zdecydowana na białą 'Gardenię"
Wladek60
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 20 paź 2017, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

PUMA72 pisze:Mam cztery piwonie na działce i chcę sobie kupić jedną z tych odmian:''Shirley Temple", "Gardenia", "Sarah Bernhardt", "Buckeye Bell", "Festiva Maxima" może doradzicie którą kupić?
Wszystkie wymienione piwonie mają swój urok, wybór jest trudny. Mnie podobają się "Buckeye Bell" i Shirley Temple pewnie dlatego, że nie mam ich w swoim ogródku. Którą wybrać ? Trudne pytanie. Najlepiej zakupić wszystkie jeśli jest miejsce w ogródku ...
klio
500p
500p
Posty: 529
Od: 31 sie 2010, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Mam wszystkie i nie wyobrażam sobie abym którejś mogła nie mieć :D
Pozdrawiam. Krystyna.
Azalia
50p
50p
Posty: 93
Od: 6 lut 2012, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Tak jak Klio mam wszystkie wymienione przez Ciebie odmiany i też nie zrezygnowałabym z żadnej. Jeśli lubisz pełne, okazałe i na dodatek pachnące, to doradzam bardzo popularną Festivę. Przepiękna jest czerwona, z ogromnym pełnym i pachnącym kwiatem,Red Charm, nie wymieniona jednak przez Ciebie. Ja mam ogromny sentyment do cudnej Buckey Belle, tak więc doradzam wszystkie i jeszcze więcej.
Pozdrawiam i życzę udanago wyboru.
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, ostatecznie kupiłam "Festiva Maxima".
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Festiva-duży kwiat,biały z czerwono-różowymi wtrąceniami.Piekna.
Halina
Parrocja
200p
200p
Posty: 229
Od: 10 gru 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Może mi poradzicie: ułamała mi się gałąź z piwonii drzewiastej, czy ktoś może próbował ukorzeniać ją?
Wladek60
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 20 paź 2017, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Częstym, sposobem rozmnażania piwonii drzewiastej jest szczepienie w klin na korzeniach piwonii chińskiej lub lekarskiej, najlepiej na początku września lub w okresie zimy. Rośliny po zaszczepieniu sadzi się do doniczek dość głęboko, tak, aby miejsce szczepienia znajdowało się pod ziemią i ustawia w jasnej i chłodnej piwnicy lub dołuje w inspekcie.
Może warto spróbować ten zabieg wykonać wiosną ?
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

A ja w ubiegłym roku, późno kupiłam Bartzellę i Buckeye belle i kilka innych ale o te najbardziej się bałam więc posadziłam w donice i stały całą zimę w nieogrzewanym pomieszczeniu. Co prawda nawet tam mrozy je dopadły ale nic się nie stało. Wszystkie pokazują kły, te co posadzone do ziemi również więc może niepotrzebnie się obawiałam ale u mnie długo leżał śnieg.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Parrocja
200p
200p
Posty: 229
Od: 10 gru 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Dziękuję Władku, myślałam, że może jakiś sposób na a skróty istnieje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”