Frezje - kiełkujące cebulki

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

a jednak zwypuscily paki kwiatowe, czekam na kwiaty :heja
kasiaa201987
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 14 kwie 2010, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

Witam :wit
Ja też postanowiłam zasadzić cebulki frezji. jeszcze nie miałam do czynienia z tymi kwiatami. Wsadziłam do doniczek 12 cebulek po 6 do każdej i wyrosło mi 10 maja już 25cm wysokości ale pąków na razie nie ma. 2 cebulki które nie wykiełkowały chciałam wyrzucić żeby nie przeszkadzały rosnąć innym. okazało się jednak ze gdy chciałam je wyciągnąć za cuchy koniec cebulki one mocno trzymają się w ziemi czyli muszą mieć korzonki. pozostawiłam je w doniczkach i czkam może w końcu puszczą jakieś listki. zastanawiam się czy mogła bym podlewać je już nawozem do roślin kwitnących ;:65 a może frezje potrzebują jakiegoś specjalnego nawozu? jeśli ktoś się orientuje proszę o pomoc?
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

frezje lubia zyzna ziemie, nawoz powinien byc organiczny, pochodzenia naturalnego.
Najlepsze sa zemie po czyms, juz przetrawione. Np ziemia po gasienicach.
Nawoz plynny do kwitnacych raczej tylko w malutkich dawkach, porzadnie rozcienczony, tak zeby ie uszkodzil korzeni.

Z nawozow polecam organiczny nawoz do cebulowych.
Zamiast nawozenia warto ziemie wzbogacic wapniem. Np pokruszone, mielone skorupki jajek, czy tez wapno w proszku zmieszane z ziemia.
Warunek: ziemia musi byc wysokiej jakosci, taka z supermarketu po przecenie sie nie nadaje. No i troche piasku do ziemi, bo rezje lubia miec dobry dreaz i przewiewnosc

Ja daje do tego paleczki z nawocu naturalnego, same sie delikatnie rozkladaja.
kasiaa201987
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 14 kwie 2010, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

Dzięki za cenne wskazówki ;:196
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

A ja mam chyba bardzo głupie pytanie :)
Moje cebulki frezjii jeszcze leżą na strychu, może xle zrobiłam, bo powinnam je wsadzić w doniczkę a potem na działke przesadzić, ale teraz to już cvhyba za późno.
No ale startuję z tym moim pytaniem- na opakowaniu napisano, że wsadzić cebulkę na głębokość ok.5 cm.
I teraz tak, czy dołek ma mieć 5 cm, czy górna część cebulki ma być na wysokości 5 cm pod ziemią?
Mówiłam, żę to głupie pytanie :)
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

z kulkami styropianowymi to ciekawy pomysl.
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

Moje frezje zostały posadzone do pojemnika jakieś trzy miesiące temu (wymusiły to na mnie wypuszczając kiełki). Mam zamiar wysadzić je w tym tygodniu do ziemi... Zobaczymy czy luźno rosnące będą miały ochotę zakwitnąć. Zdam relację.
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

Obrazek

pochwalę się

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

Wsadziłam w sobotę dwie cebulki białej frezji do gruntu - zobaczę, co mi wyrośnie. :D Kupione przypadkowo, były na stoisku obok mieczyków i mnie coś pokusiło. :D
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

a czy cebulki frezji podlewa się podczas wypuszczania pąków, kwitnienia?
czy podlewa się obficie.
Czy mogą być trzymane w temperaturze 15-12stopni?
Jak je nawozić.
Co zrobić z frezją która wypuściła pączek?
Awatar użytkownika
Izolek
200p
200p
Posty: 329
Od: 26 lut 2014, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

Halo czy ktoś tu jeszcze zagląda ;:224
Ja kupiłam przez internet 20 szt. wsadziłam miesiąc temu prosto do gruntu i nic nie widać chyba porażka z tymi frezjami, tak się cieszyłam na myśl że będą pięknie kwitły ;:185
Jest szansa że jednak wykiełkują jak myślicie ;:88
PitraS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 cze 2015, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

Podzielę się własnymi doświadczeniami. Z frezjami bawię się 3 sezon. W pieszym roku posadziłem 10 szt do słabej ziemi (ciężka ilasta) sadziłem gdzieś w maju. Po miesiącu nic nie kiełkowało to wsadziłem w to miejsce inne rośliny jak się potem okazało wyrosły trochę marne ale nie ma się co dziwić warunki były złe. Były niewielkie ale kwitły. Zostawiłem je w gruncie bo nie były mi potrzebne, co się z nimi stało każdy pewnie się domyśli. W następnym roku kupiłem odmiany o pełnych kwiatach (okazało się że były pełne i pojedyncze) tym razem zostały posadzone do koszyków i niestety trochę za gęsto. 22/30 zakwitło. Jesienią wykopałem je z gruntu przesuszyłem i wsadziłem do kartonu z trocinami a karton umieściłem w piwnicy sprawdziłem sprawdzałem ostatnio i są chyba trochę za miękkie więc podejrzewam że nic z nich nie będzie ale zobaczymy. Co do uprawy nie podziałam opinii że są trudne w uprawie jak widać pomimo moich błędów kwitły za każdym razem.
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Frezje - kiełkujące cebulki

Post »

Czy ktoś uprawia w tym roku frezje? Mam 20 cebulek, kilka już mi rośnie w donicach, ale chętnie bym się skonsultowała z kimś, kto uprawia te kwiaty z powodzeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”