Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Mnie urzekł ten fioletowy. I te tr?jkolorowe też są przepiękne. Jeden w rogu też czaruje. Ale prawda jest taka że najpięknien wyglądają wszystkie razem.

Russki - bardzo ładne sieweczki. Kibicuję żeby zaskoczyły kolorami :)
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Aguss85 a ja miałem ich najwięcej :;230 Na ten nawet nie zwróciłem uwagi. Pamiętaj, że jeszcze jest czas na wysiew, może się skusisz :D

Carmelka00 Niestety to wielka tajemnica, ale jestem w stanie Ci ją zdradzić o ile nikt inny się nie dowie :D. Często kupuję nasiona na ebay.com najczęściej z Usa, Holandii czy Uk. Zawsze pomijam chiny i tamte rejony, bo z nasionami ściemniają. Są też ogólnoświatowe grupy koleusowe na facebooku. Można dogadać się z listową wymianą, ale zazwyczaj trzeba już mieć jakieś swoje nasionka. Nigdy nie kupowałem jeszcze odmianowych z zagranicznych sklepów bo 40 zł za kilka nasion to dla mnie zbyt wiele.

Foxowa i tak też mam zamiar je wysadzać, wszystkie w grupie :D Czekam tylko na pogodę żeby grządkę przygotować, ale to chyba jak my wszyscy. Oby do wiosny ;)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Russki -a co robisz potem z tymi koleusami jak nadchodzi zima?
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

sagit, niestety nie mam pojęcia. W zeszłym roku tylko rokoko były u mnie mniejsze.

Foxowa, biorę po 3 szczepki z każdego ciekawego egzemplarza (w zeszłym roku było ich z 5) i zimuję w pokoju na parapecie.
Z 15 sztuk przetrwały 12. Teraz robię z nich szczepki na ten sezon.
Na razie brak słońca i kolory biedne :/
Obrazek

Obrazek

A cała reszta po uprzednim zebraniu nasion.... na kompostownik :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Nie szkoda Ci?
ja w tamtym roku zostawiłam koleusy na grządce i mi ich żal,bo jednak te zimowe domowe nie dor?wnają tym letnim na zewnątrz. W tym roku też ozdobię koleusami grządkę,ale się mocno zastanawiam nad zimą.
Mam jednego bardzo starego koleusa -dawniej był u moich rodzic?w i jest już mocno zdrewniały,też już leżał na komposcie. Z niego właśnie zaczęłam robić sadzinki. Też został na zimę na działce. Ciekawa jestem czy njest szansa że na wiosnę odbije z takiego grubego zdrewnienia - czytałam w necie że tak,a w dodatku zima nie była najgorsza.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Trochę szkoda, ale te kolory i tak mi się już znudziły :D Poza tym nie mam miejsca na zimowanie ich, a nawet jeśli, to większość bardzo ciężko przezimować. Te najpospolitsze jedynie jakoś się trzymają bez większych ingerencji.
Te wszystkie moje to z wiosennych siewów, więc sądzę, że te zimowe ze szczepek nawet przerosną te z siewu :wink:
U mnie wszystkie się kompostują, więc i jakąś ochronę przed mrozem mają hehe, domyślam się, że jeśli mają takie zdolności regeneracyjne przy wiosennym grzebaniu w kompostowniku będzie widać jakieś zaczątki wzrostu.

W moim przypadku jednak wolę wysiewać ze swoich nasion, większa frajda :lol:
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Russski dzięki za zdradzenie tajemnicy ;:138 oczywiście ,że tajemnicy dotrzymam :lol: :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

sagit, te postrzępione to właśnie rokoko :wit
lunapomyluna
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lis 2014, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

U mnie wykiełkowały tylko po jednej stronie doniczki. Wysiałam pomieszane 3 opakowania i chyba wszystkie będą zielone.... :? :shock: :?
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Kochani, tak jak pisałam. Zachwyciły mnie Wasze koleusy i 16.02 też wysiałam jedną paczkę mieszanki. Urósł mi gąszcz :) Dziś pikowałam. Niestety nie każdego koleusa do osobnej doniczki tylko do pudełek po kilka sztuk. Mam około 200 maluchów. Połowę musiałam wyrzucić bo nie miałam juz pudełek :( Szkoda ale nie było wyjścia. Dużo nasionek było w paczce, bardzo dużo. Nie spodziewałam się. Proszę, poradźcie tylko czy uszczykiwać? Jeśli tak to kiedy? i czy nawozić? Czym i kiedy? U Was są takie cudne i ja tez chcę bo mnie zachwyciły :D Wdzięczna będę za każdą radę ;:167 ;:168
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Niesamowicie zagęściły mi się moje siewki koleusków, ale liście właściwie są jeszcze mikroskopijne.
Można je już popikować?

Obrazek
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

jokaer prawdę mówiąc jeszcze takich małych nie pikowałem, ja poczekał bym jeszcze te 2-3 dni. Wiele w wielkości się nie zmieni, a korzonki i liście właściwe jednak podrosną. Intryguje mnie Twoje światło, to hps? widzę, że mają go pod dostatkiem i pięknie wyglądają jak na tak małe siewki.


majka111 z uszczykiwaniem jest dowolność, ja urywam czubki już powyżej 2 piętra liści właściwych. Często też skracam o połowę listki właściwe przy takim uszczykiwaniu. Bardzo to pomaga bocznym odrostom w otrzymaniu właściwej ilości światła. Nawóz z przewagą azotu i fosforu a mniejszą ilością potasu. U mnie sprawdził się granulowany do trawników :D Z nawożeniem też poczekaj do kilku listków właściwych ;)


lunapomyluna nie koniecznie, jeśli mają za mało światła nie wybarwiają się. Wszystkie wyglądają podobnie, ale do czasu. Jak otrzymają go więcej na pewno część się wybarwi ;)

U mnie jedna tacka pokazała kolorki, niestety ciekawych egzemplarzy będzie maksymalnie 6 ;:145
Reszta powędruje do sąsiadki, zrobi z nich użytek a ja czekam na wybarwienie kolejnych 5 tacek ;:306


Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Russki, tak, to HPS.
Poczekam wobec tego jeszcze parę dni. Muszę przyznać, że na niektórych listeczkach są już kolorki.
Bardzo jestem ciekawa jakie będą te koleuski ;:173
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”