Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
lunapomyluna
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lis 2014, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ciekawe jak w tym roku będzie z wiosną. Kilka lat temu 1 kwietnia wsadziłam kilka pomidorów pod folie, w tamtym roku po 19maja dopiero. Kurcze jak rozciągnąć parapet w razie ,W,
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja też w zeszłym roku miałem dużą obsuwę :D
Z tego co widzę, przez ciepło część moich roślin zaczyna się już budzić. Mam nadzieję, że w tym roku wiosna zacznie się wcześniej.

Edit.
Z nudów wklejam zdjęcia koleusa z grudniowego siewu. Miała być tylko próba, ale są tak piękne, że muszę dotrzymać do wiosny :wink:

Obrazek.Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Czy nie za wcześnie na sianie koleusów? Już się nie mogę doczekać, bo jednak skusiłam się na zakup nasion.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Jasne że za wcześnie ;)
Wysiałem na początku grudnia aby sprawdzić kiełkowanie nasion z wymiany i nie miałem serca ich wyrzucić :D
Rosną pod światłem led, więc światła im nie zabraknie i dotrzymam je do wiosny.
Resztę koleusów sieję dopiero w lutym.
lunapomyluna
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lis 2014, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Co to za torebka co siedzi w niej sadzoneczka?
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Flizelinowe woreczki, łatwiej mi upchnąć sadzonki grupowo w ciasnych zbiorczych pojemnikach. Wiosną umieszczę sadzonki z nimi w donicach docelowych. Pierwszy raz testuję, więc nie wiele mogę powiedzieć.
Ameliaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 sty 2018, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Piękny koleus :) Ja też właśnie już przebieram z nogi na nogę, już bym chciała sadzić. Właśnie ciekawe, jak będzie z wiosną, ja to się obawiam, że przymrozki jeszcze porządne przed nami.
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Rzeczywiście jest piękny. Jakaś fajna odmiana się trafiła ;:172
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Dziękuję, koleusy ciągle rosną :wink:
Sam zabrał bym się już za wysiew tych przeznaczonych na zewnątrz, ale w poprzednim roku przekonałem się, że nie warto.
Lepiej poczekać i dać im tyle słońca ile potrzebują. Niestety pod lampą już miejsca nie mam ;:185


Obrazek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

sagit pisze:czy koleusy sprawdzą się w skrzynkach balkonowych od strony południowej? Jak wysokie mogą urosnąć
Mieliśmy w zeszłym roku z kupnych sadzonek (przepiękne były w sprzedazy), sprawdzają się świetnie, u nas urosły, licząc bez doniczki, do ok 40 cm. W tym roku będziemy prowadzić wiszące, tak jak tu https://www.google.pl/search?q=Plectran ... xrKXEAjD0M :
Jak ktoś tak chce prowadzić z własnych, to chyba trzeba by je dość wcześnie zacząć 'skubać'.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

O takim sposobie ukorzeniania nie słyszałem. Na pewno wypróbuję w najbliższym czasie.
Moje rosły w długich balkonowych doniczkach, od strony południowej. Od zachodu miały ścianę, więc słońca miały do jakiejś 13.00.
Po pierwsze polecał bym jakieś drewniane donice lub z szerokim dnem. Koleusy rosną wysokie (u mnie spokojnie na metr), więc łatwo o przewrócenie całej donicy, zwłaszcza bez podpory z jednej strony.


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Sadziłem po 4 sztuki w metrowe doniczki balkonowe. Oczywiście o podlewaniu 1-2 razy dziennie w gorące dni także muszę wspomnieć :D
Ja miałem z nasion z miksu, więc nic ciekawego mi się nie trafiło. Polecam już gotowe sadzonki z marketów budowlanych lub targów. Kilka złotych, a są zdecydowanie bardziej kolorowe i piękniejsze.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Russski pisze:Polecam już gotowe sadzonki z marketów budowlanych lub targów. Kilka złotych, a są zdecydowanie bardziej kolorowe i piękniejsze.
...i jaki wybór ;:oj rok temu trafiliśmy na ogrodniczy, mieli chyba z ..dziesiąt odmian, trudno było się mojej Ż zdecydować. Teraz to bym chętnie gotowy duży wiszący kosz gdyby były w sprzedaży, np taki https://www.google.pl/search?rlz=1C1GGR ... dwbDox6laM :
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”