Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Chita
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 11 kwie 2019, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Toż Ty niezłe poletko nimi obsadzisz - ja mam 50 szt, bo wysiałam tylko część nasion i całe szczęście, bo chyba wzeszły wszystkie.
Nie wiedziałam że wszystkie wykiełkują :heja
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja też wysiałam tylko część nasion. Bez sensu robić sobie nadmierny gąszcz jak się nie ma miejsca potem tego pikować. Też nie chodzi o to żeby wysiać a potem masowo kisić w małych pojemniczkach, 50 szt to całkiem wystarczająco.
Choć mnie to i tak czegoś brak, szczególnie jak patrzę na waszą różnorodność. Ninia - masz piękne wszystkie!
Z czego siałaś , że trafiły się takie jasne?. U mnie nadal tylko 3 typy- zielony cały, zielony z zółtym, zielony z bordowym. Wszystko mniej więcej podobne.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ninia, dzięki. Siałem trochę z Torafu i końcówkę Legutki, żeby się nie załatwić ilością jak rok temu, poza tym Toraf nie szczędzi nasion w paczce, bo z tego co pamiętam jest ich 3x tyle co u pana L. Z ubiegłorocznych zostały mi tylko takie z żółtym, później białym środkiem liścia i czerwono nakrapiany. Żółty żywotny jak diabli, sadzonek starczy na kilka arów. :)
Chita
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 11 kwie 2019, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Zamówiłam 3 sadzonki Koleusa kong. Ma ktoś z was? Liście ma dużo większe od zwykłego blumego?
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Foxowa pisze: Choć mnie to i tak czegoś brak, szczególnie jak patrzę na waszą różnorodność. Ninia - masz piękne wszystkie!
Z czego siałaś , że trafiły się takie jasne?. U mnie nadal tylko 3 typy- zielony cały, zielony z zółtym, zielony z bordowym. Wszystko mniej więcej podobne.
Wspominałam wyżej - nasiona miałam firmy "Toraf".
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

A to moje z tych nasion
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ewa
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Podpowiedzcie proszę, koleusy wolą donice czy grunt? Z jakimi kwiatami można je łączyć w kompozycje? Mam dalie karłowe, lobelie, pelargonie, niecierpki, lwie paszcze, aksamitki, astry. Marzą mi się takie skrzynki z mieszanką tych kwiatów ale czy to dobry pomysł? Nie bardzo orientuję się w wymaganiach. Czuję, że niecierpki i koleusy się wykluczają ale pozostałe? Będę bardzo wdzięczna za rady <3 :)
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Moje wysiane koleuski są chyba najmniejsze na tym wątku, trochę się spóźniłam z sianiem w tym roku, ale mam nadzieję, że dadzą radę ładnie urosnąć 8-)

Obrazek

Udało mi się za to kupić kilka bardzo ciekawych sadzonek, i w tym sezonie najbardziej liczę właśnie na nie:

Chameleon
Obrazek

Pineapplette
Obrazek

Combat
Obrazek

Muriel Pedley
Obrazek

Pink Chaos
Marniutka roślinka, ale mam nadzieję, że wyjdzie na prostą
Obrazek
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

majka111 pisze:Podpowiedzcie proszę, koleusy wolą donice czy grunt? Z jakimi kwiatami można je łączyć w kompozycje? Mam dalie karłowe, lobelie, pelargonie, niecierpki, lwie paszcze, aksamitki, astry. Marzą mi się takie skrzynki z mieszanką tych kwiatów ale czy to dobry pomysł? Nie bardzo orientuję się w wymaganiach. Czuję, że niecierpki i koleusy się wykluczają ale pozostałe? Będę bardzo wdzięczna za rady <3 :)
Koleusy możesz sadzić z tymi kwiatkami, które lubią słońce, bo koleusy też lubią słońce i jak mają dużo słońca to wtedy ładnie się wybarwiają. Ja w tamtym roku miałam koleusy razem z surfiniami, podlewałam je nawozem do surfinii i rosły dobrze. Na pewno możesz je sadzić z pelargoniami i nawozem do pelargonii też możesz je podlewać. Aksamitki tez lubią słońce, lobelia podobno też, choć jak ja miałam kiedyś lobelię to słońce jej na moim balkonie szkodziło. Niecierpki lubią cień, a reszta to nie wiem.
Ja w tym roku też zamierzam posadzić koleusy razem ze surfiniami. Mam południowy balkon, więc mam dużo słońca i nie wszystkie kwiatki się nadają na duże słońce.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Koleus posadzony na południowym balkonie będzie potrzebował sporo wody .W bardzo upalne dni musiałam podlewać nawet dwa razy dziennie miałam w jednej skrzynce 3 różne kolory i nawet fajnie to wyglądało
Awatar użytkownika
Mimula
50p
50p
Posty: 89
Od: 19 lut 2019, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie, okolice Bielska-Białej

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Luisa przepiękne sadzonki koleusów!!! Jeśli to nie tajemnica, to powiedz gdzie je kupiłaś?

Pozdrawiam :)
Parafrazując klasyka: Ogródek jest dobry na wszystko...
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Mimula pisze:Luisa przepiękne sadzonki koleusów!!! Jeśli to nie tajemnica, to powiedz gdzie je kupiłaś?
Dziękuję, kupiłam lokalnie na kiermaszu roślin - nie mieszkam w Polsce.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Też wyłapałam ( a w sumie to moje dziecko) nasiona koleus?w z Verve, zobaczymy co tam za cuda. Póki co jednak muszę porządek zrobić z tymi co mam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”