Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja w tym roku z braku czasu nie wysiałam, planowałam kupić, ale okazało się marnie z nimi w sprzedaży w mojej okolicy, Wysiałam więc dopiero teraz i czekam :wink:
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1804
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja zakupiłam w tym roku;
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja kupiłam 2 takie. Jeden to Kombat A drugi myślałam że pineaplette, dopóki go nie przyniosłam do domu, bo teraz zauważyłam że to chyba Kombat tylko jakiś bardziej żółty


Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Czym jest zwijanie i brązowienie listków na koleusie? Niestety te nowe zakupy mają taką przypadłość. Widziałam przy kupnie ale nie zwróciłam aż takiej uwagi tylko je oderwałam. Tym czasem liście zasychają i zwijają się w trąbkę tak że potrafią się odwrócić spodeem do góry.
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Foxowa nie wiem co to za przypadłość, nie spotkałam się. Mam nadzieję, że wyszły na prostą.
Zółty combat na pewno nie pineaplette, ciekawe co z niego wyrośnie.

Moje zeszłoroczne wszystkie przeżyły przesadzanie z wody do ziemi, powoli rosną.

Mój ulubiony Chameleon. Przepięknie i zmiennie się wybarwia, niestety jest mega delikatny, w zeszłym sezonie rósł mega słabo, myślałam, że nie przetrwa zimy. Za to w tym- wystartował pierwszy i rośnie póki co bdb.

Obrazek

Pineapplette. Najładniejszy jesienią jak się robi żółty.

Obrazek

Muriel Pedley

Obrazek

Combat

Obrazek

Crimson Ruffles

Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Majko jak się mają Twoje koleusy ?
Mam nadzieję, że ich nie straciłaś bo koleżanka ze 2 lata temu nabyła kilka doniczek ale żadnej nie dało sie uratować.
Rośliny nie rosły, zwijały się listki,traciły kolor i z czasem zasychały - okazało się,że kupiła z przędziorkiem :(

W tym sezonie dla oszczędności pracy większość odmian upchnęłam w gruncie na wąskim pasku ziemi przy altanie. Zostały chyba ze 3 doniczki :)
Podłoże wysypałam żwirem aby w czasie opadów liście nie brudziły się od ziemi i ... póki co jest dobrze. Miałam ochotę na drobna korę ale to za ciemne tło choć prawda jest taka,że lada chwila kolorowe liście pokryją całość i nic by nie było widać.

Obrazek
Obrazek

Zrobię zdjęcia poszczególnych odmian, podpiszę i wstawię.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Rosną wszystkie zaskakująco dobrze :)
Są coraz większe więc je szczypię i rozsadzam , efekt jest taki że mam ich coraz więcej choć miałam się ograniczyć.
Niektóre ukorzenione w nadmiarzw sadzonki daję w doniczki na balkon i rosną, niektóre ukorzenione mi padły od słońca. Na działkę w tym roku nie poszło nic A miało iść ale klęski żywiołowe pt mszyca ślimaki i susza mnie ostudziły.

Przędziorki na koleusach dziwnie brzmi. Myślałam że ich nie lubią.

Piękne kompozycje.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ooooo ..... takie wiadomości mile się czyta :)
Przędziorki na koleusach bywają ... mnie już chyba nic nie zdziwi jeśli chodzi o zapędy szkodników jakie czyhają na nasze "zielone hobby"
Majko pokaż choć kilka, bo jestem ciekawa odmian. Od 3 lat prawie w swoich nic nie zmieniam i trochę powiało nudą w tym temacie. Choć nie do końca ... bo przeszło przez moje ręce pewnie z 80 odmian jak nie więcej i przez cały czas była ostra selekcja. Na koniec dobrałam zestaw taki, że mogę robić różne ciekawe kompozycje. Do tego dobrze rosną, zimują prawie bez opieki i szybko się rozrastają.
Pozdrawiam i czekam. ;:196
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Pokażę ale jak będę odblokowana, bo forum mnie stale banuje na domowym Internecie a z tego komórkowego nie chce wysyłać bo mi hosting dużo zżera z pakietu.
Dodawałam na wiosnę u mnie na wątku parapecikowym.

Z odmianami też u mnie bez szału bo mam to co miałam
Nie wzbogacam o nic. Jedynie poluję na Saturna bo mi się podoba. A tak to pracuje na tym co mam i jest lepiej lub gorzej.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Majko od wielu lat mam koleusy zarówno w doniczkach jak i w gruncie.
Chyba mam szczęście bo nigdy mszyce ani ślimaki nie interesowały sie nimi ... oby zawsze tak było.

Kilka moich koleusów w zbliżeniu ... rosną dość szybko i niebawem będę musiała przyciąć stożki wzrostu bo wyjdą na chodnik :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Miałam dodać fotki tego co aktualnie mam, naładowałam aparat i uświadomiłam sobie że chwilę wcześniej scharatałam koleusy na krótko i znów nie mam co pokazać :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekI

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Majko ale uparłaś się i ... fotki są ;:138
Sporo tego a po cięciu szybko się zagęszczają .
Z tym cięciem w sezonie to spory kłopot bo nie zawsze wystarczy uszczknąć stożek wzrostu ale mus ciachnąć solidniej i koleus sporo traci na wyglądzie prawda ?
Wiosną swoje sadzonki po wsadzeniu do doniczek uszczykuję przynajmniej 3 do 4 razy zanim trafią w miejsca docelowe. Dzięki temu od razu z 1 sadzonki mam solidnie rozkrzewiona roślinę.
To co widać na zdjęciach to wszystko z 1 sztuki sadzonki.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Dokładnie tak jest.
Ja popełniam chyba podstawowy błąd, bo nie uszczykuję tak często i robią się długie badyle. Znacznie lepiej wygląda taki krepy " krzaczek" niż wyleniałe drzewko jak u mnie . Niestety nie mam gdzie potem tego trzymać A wyrzucić to nie ja.
Po twoich widać że są dobrze prowadzone, po moich niestety nie.

A te moje foty to takie są, głównie są dla pokazania kolorów i odmian jakie mi zostały. Komórka nie zawsze oddaje wdzięk ale znowu aparatem nie dam rady wrzucić z komputera z powodu bana..

A co do big chiefa to mnie zastanawia czemu wszystkim tak ładnie czerwienieje A mnie się co najwyżej przypala... ;:224

Czy on aby na pewno lubi słońce i od niego się robi czerwony? Bo mam wrażenie że jest odwrotnie.

Mój stary big chief jest już spory i jest ciemniejszy od tego balkonowego.
Obrazek
Żeby było śmieszniej- balkonowego wzięłam od znajomej bo mnie właśnie urzekł jaki był czerwony. Przyjechał do mnie, dałam go na balkon i teraz jest bardziej żółty niż czerwony. Heh.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”