Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Też z tymi osobnymi zauważyłam. Czasem im jest lepiej nawet w mneijszym osobno niż większym razem.
Na zimę chciałam oszczędzić miejsca i wsadziłam wszystko razem w doniczkę i wcale to nie wygląda zachwycająco
Obrazek
Żeby nie stracić materiału na nowe sadzonki zimuję je.
Szału nie ma, ale wierzę w moc wiosny.
Znacznie gorzej się mają te nowe sklepowe - opadają i zrobiły się marne. Moje stare koleusy nie zauważają zbytnio zimy i rosną tak jak rosły(prawie).
Najstarsza roślina wygląda ciut intrygująco a ciut koszmarnie, ale przetrzymałam ją dośc długo, bo co przycięłam i miałam wyrzucić to odrastała. Wyszło takie trochę drzewko ;:224

Obrazek

Zebrałam też nasiona. Na następny rok pewnie dołączę do ekipy siejącej.


A Wasze koleusy jak? Zostały na zimę czy zostały zgładzone?
demeter1
200p
200p
Posty: 250
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Zostawiłam na zimę 7 doniczek ze świeżymi sadzonkami. Wszystkie rosną, choć dwie bardzo słabo. Pozostałe 5 "ładnie się" wyciągnęło, ale są i żyją. Jak tak będzie, to w lutym zetnę z nich nowe sadzonki i w maju wystawię na zewnątrz. Ech, oby do wiosny :wit
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja mam dwa słoiki sadzonek, które się ukorzeniają. Może jutro wsadzę je już do doniczek. Na wiosnę posieję może trochę nowych roślinek :)
lunapomyluna
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lis 2014, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja miałam w doniczkach do tej pory, przed świętami zaczeły padać więc poszły pod nozyczki i są teraz w wodzie i korzonki puszczaja.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

A co tu taka cisza? Nikt nie sieje? Zaczynam powoli o sadzonkach myśleć, siać będę koło marca bo tyle jeszcze rzeczy do wysiania... ;:306
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja właśnie dziś wysiałam mix kolorów blumego i rokoko. Zobaczymy co mi wyrośnie.

A sadzonek i odrostów mam tyle że strach. Na wiosnę będę musiała zrobić ostrą selekcję. Większość pewnie p?jdzie na obrzeża grządek.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Mam ten sam plan odnośnie mniej atrakcyjnych wariacji które wyrosną z nasion. "Sadzeniakom" jeszcze daję podrosnąć bo jest czas.
demeter1
200p
200p
Posty: 250
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Witam,
U mnie też już świerzbienie rączek ;:108 Pościnane sadzonki wypuściły w wodzie korzenie i w tamten weekend posadziłam 24 małe doniczki (kubki po jogurtach). Rosną, dziś przycięłam wierzchołki. :wit
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja posiałam 1 opakowanie koleusa rokoko 1 stycznia 2019 r. Gdzieś po trzech tygodniach wyszło około 57 sztuk. Popikowałam je na początku lutego i teraz popikowałam drugi raz do większej foremki (każde osobno). Jak się nauczę wklejać zdjęcie to wkleję. Jeden jest spory ma ponad 2 cm, kilka po 1 cm, reszta mniejsza. Chcę je mieć na balkonie i trochę w mieszkaniu.
Z tego co widzę to są przynajmniej dwa rodzaje wybarwień, a chciałabym aby było więcej. Na razie są za małe, żeby rozpoznać jakie będą.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja siałam tego zwykłego koleusa w tym roku (rococo nawet nie kupowałam w tym roku, bo dwa lata temu miałam tylko dwa kolory z opakowania) - też tak jakoś na początku stycznia. Wczoraj pikowałam. Tak wyglądały przed pikowaniem:
Obrazek

A tak po:

Obrazek

Wyszło równo 50 szt. Mam nadzieję, że będą równie piękne, jak dwa lata temu (w roku ubiegłym nie miałam, bo zapomniałam kupić nasiona - teraz posiałam tylko część nasionek z opakowania - reszta zostanie na drugi rok, gdyby mnie znów skleroza dopadła podczas zamawiania). Uwielbiam te roślinki - a zwłaszcza te, które mają dużo czerwieni, bordo i fioletu.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

A żeby nie było, że piszę niezgodnie jak w tytule w wątku to wstawiam
moje koleusy - zdjęcie robione przed chwilą - niezbyt wyraźne, bo z lampą:

Obrazek

Zmoderowano. Iwona
Awatar użytkownika
Mimula
50p
50p
Posty: 89
Od: 19 lut 2019, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie, okolice Bielska-Białej

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Witam.

Przepatrzyłam wątek i zachwyciły mnie odmiany, które pokazywał przemek1136. Czy wie ktoś może, gdzie można zdobyć nasiona takich cudeniek?
Szukałam w internecie, ale wszystkie wyniki poszukiwań pokazywały może 3 różne odmiany (wszędzie te same). W zeszłym roku podczas wizyty w ogrodzie botanicznym w Lublinie zachorowałam na koleusy - takiej różnorodności jeszcze nie widziałam. Kolory od cytrynowych, zielonych, pomarańczowych, czerwonych przez różowe aż do fioletowych. Gdyby trafił się jeszcze jakiś niebieski, to śmiało można by było powiedzieć że miały wszystkie kolory tęczy ;)
Gdy już coś mi wykiełkuje z nasion, to będę sobie pobierać sadzonki z dorosłych roślin na przezimowanie, ale najpierw muszę tą dorosłą roślinę sobie wyhodować ;:223
Parafrazując klasyka: Ogródek jest dobry na wszystko...
demeter1
200p
200p
Posty: 250
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Przy swobodnym zapyleniu, powtórzenie cech rodziców w nasionach, to loteria, więc siejąc nasiona koleusów zazwyczaj nie wiemy, co nam wyrośnie, choć czasem może się trafić coś fajnego. Jeśli chcesz mieć konkretną odmianę, to jedyną szansą jest rozmnażanie wegetatywne z sadzonek pędowych lub wierzchołkowych.
Zmoderowano, wątki ofertowe mamy tutaj. Iwona

Przedszkole dziś :D

Obrazek
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”