Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

A to moje z tych nasion
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ewa
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Podpowiedzcie proszę, koleusy wolą donice czy grunt? Z jakimi kwiatami można je łączyć w kompozycje? Mam dalie karłowe, lobelie, pelargonie, niecierpki, lwie paszcze, aksamitki, astry. Marzą mi się takie skrzynki z mieszanką tych kwiatów ale czy to dobry pomysł? Nie bardzo orientuję się w wymaganiach. Czuję, że niecierpki i koleusy się wykluczają ale pozostałe? Będę bardzo wdzięczna za rady <3 :)
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Moje wysiane koleuski są chyba najmniejsze na tym wątku, trochę się spóźniłam z sianiem w tym roku, ale mam nadzieję, że dadzą radę ładnie urosnąć 8-)

Obrazek

Udało mi się za to kupić kilka bardzo ciekawych sadzonek, i w tym sezonie najbardziej liczę właśnie na nie:

Chameleon
Obrazek

Pineapplette
Obrazek

Combat
Obrazek

Muriel Pedley
Obrazek

Pink Chaos
Marniutka roślinka, ale mam nadzieję, że wyjdzie na prostą
Obrazek
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

majka111 pisze:Podpowiedzcie proszę, koleusy wolą donice czy grunt? Z jakimi kwiatami można je łączyć w kompozycje? Mam dalie karłowe, lobelie, pelargonie, niecierpki, lwie paszcze, aksamitki, astry. Marzą mi się takie skrzynki z mieszanką tych kwiatów ale czy to dobry pomysł? Nie bardzo orientuję się w wymaganiach. Czuję, że niecierpki i koleusy się wykluczają ale pozostałe? Będę bardzo wdzięczna za rady <3 :)
Koleusy możesz sadzić z tymi kwiatkami, które lubią słońce, bo koleusy też lubią słońce i jak mają dużo słońca to wtedy ładnie się wybarwiają. Ja w tamtym roku miałam koleusy razem z surfiniami, podlewałam je nawozem do surfinii i rosły dobrze. Na pewno możesz je sadzić z pelargoniami i nawozem do pelargonii też możesz je podlewać. Aksamitki tez lubią słońce, lobelia podobno też, choć jak ja miałam kiedyś lobelię to słońce jej na moim balkonie szkodziło. Niecierpki lubią cień, a reszta to nie wiem.
Ja w tym roku też zamierzam posadzić koleusy razem ze surfiniami. Mam południowy balkon, więc mam dużo słońca i nie wszystkie kwiatki się nadają na duże słońce.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Koleus posadzony na południowym balkonie będzie potrzebował sporo wody .W bardzo upalne dni musiałam podlewać nawet dwa razy dziennie miałam w jednej skrzynce 3 różne kolory i nawet fajnie to wyglądało
Awatar użytkownika
Mimula
50p
50p
Posty: 89
Od: 19 lut 2019, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie, okolice Bielska-Białej

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Luisa przepiękne sadzonki koleusów!!! Jeśli to nie tajemnica, to powiedz gdzie je kupiłaś?

Pozdrawiam :)
Parafrazując klasyka: Ogródek jest dobry na wszystko...
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Mimula pisze:Luisa przepiękne sadzonki koleusów!!! Jeśli to nie tajemnica, to powiedz gdzie je kupiłaś?
Dziękuję, kupiłam lokalnie na kiermaszu roślin - nie mieszkam w Polsce.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Też wyłapałam ( a w sumie to moje dziecko) nasiona koleus?w z Verve, zobaczymy co tam za cuda. Póki co jednak muszę porządek zrobić z tymi co mam.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Witajcie w nowym sezonie. W tym roku też pokusiłam się o wysianie nasion. Tym razem wcześniej, bo pod koniec lutego, ale do tej pory ich nie popikowałam... ;:131 Najlepiej wzeszły mi te z własnego zbioru. Kupiłam zwykłe i rococo z Legutko i niestety niewiele wykiełkowało.

Luisa pewnie wszyscy Ci zazdrościmy kiermaszów z takimi cudami. U nas niestety nie ma Dibleys'a :wink:
christinkrysia pisze: Ja tradycyjnie pod koniec sezonu ukorzeniam sadzonki i zimuję po kilkanaście odmian w jednej skrzynce. Przymierzam się do cięcia ... chyba już czas.

Obrazek
Christinkrysia podziwiam jak ładnie przezimowały. U mnie kolejny raz klapa w tym temacie. Przetrwały mi tylko 3 (akurat Twoje :D ) Mszyce znowu przypuściły atak... Jesienią porozdawałam sąsiadkom szczepki i niestety u żadnej się nie przechowały ... :(

A to moje koleuski siane w poprzednim sezonie. Szału kolorystycznego nie było :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

A to moje wczorajsze nabytki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ściska mnie jak u Was widzę te pomarańczowe i czerwone.
Ostatnio mijałam przy cmentarzu stoisko i była donica z miksem z czerwonego, ale 40 zł. Nie dam tyle, może mi się gdzieś trafi opcja wymiany, bo ostatnio dość często takie robię (jak się okazuje mój zielony jest obiektem pożądania).
Btw - ile dajecie tak średnio za sadzonkę ?

Adamanna, te dwa nowe to chyba to co u mnie kiedyś jedna koleżanka tu zidentyfikowała jako Wizard Scarlet i Wizard Coral Sunrise.
Tyle że u mnie już są w zupełnie innym kolorze. Nowe sadzonki szczególnie. ;:173
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Kupowałam na ryneczku po 3 zł sadzonka Zmoderowano(to nie jest wątek ofertowy). Iwona
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Adamanna Twój ostatni to chyba Wizard Sunset. Bynajmniej podobny.

Btw - ile dajecie tak średnio za sadzonkę ?
Foxowa nie wiem jak w tym roku, ale w zeszłym na rynku od 6zł. W ogrodniczym od 9zł - choć fakt, że bywały ciekawsze odmiany.
Ogólnie u nas nie są popularne i trudno je kupić, tym bardziej jak ktoś nie wie gdzie szukać. Choć dziś mocno się zdziwiłam, bo zobaczyłam jednego w Bied-ce ;:oj Jeden jedyny, zabiedzony więc odpuściłam, mimo iż był z "pomarańczowych"...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”