Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

To wiem, ale tak pomyślałem, by nie marnować starych roślin i przechować je jak np. dalie :wink:
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Taka moja wskazówką dla siejących koleusa:
Lepiej jest go uprawiać w osobnych doniczkach gdzie będzie mógł swobodnie się rozrastać.
U ubiegłym roku miałam urodzaj wysiewu i z braku miejsca na parapetach część przepikowałam pojedynczo do większych doniczek, a pozostałą część w małe kuwetki. Te w doniczkach rosły bardzo szybko i w maju były dwa razy wyższe od tych z kuwetek. :)
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Też z tymi osobnymi zauważyłam. Czasem im jest lepiej nawet w mneijszym osobno niż większym razem.
Na zimę chciałam oszczędzić miejsca i wsadziłam wszystko razem w doniczkę i wcale to nie wygląda zachwycająco
Obrazek
Żeby nie stracić materiału na nowe sadzonki zimuję je.
Szału nie ma, ale wierzę w moc wiosny.
Znacznie gorzej się mają te nowe sklepowe - opadają i zrobiły się marne. Moje stare koleusy nie zauważają zbytnio zimy i rosną tak jak rosły(prawie).
Najstarsza roślina wygląda ciut intrygująco a ciut koszmarnie, ale przetrzymałam ją dośc długo, bo co przycięłam i miałam wyrzucić to odrastała. Wyszło takie trochę drzewko ;:224

Obrazek

Zebrałam też nasiona. Na następny rok pewnie dołączę do ekipy siejącej.


A Wasze koleusy jak? Zostały na zimę czy zostały zgładzone?
demeter1
200p
200p
Posty: 251
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Zostawiłam na zimę 7 doniczek ze świeżymi sadzonkami. Wszystkie rosną, choć dwie bardzo słabo. Pozostałe 5 "ładnie się" wyciągnęło, ale są i żyją. Jak tak będzie, to w lutym zetnę z nich nowe sadzonki i w maju wystawię na zewnątrz. Ech, oby do wiosny :wit
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja mam dwa słoiki sadzonek, które się ukorzeniają. Może jutro wsadzę je już do doniczek. Na wiosnę posieję może trochę nowych roślinek :)
lunapomyluna
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lis 2014, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja miałam w doniczkach do tej pory, przed świętami zaczeły padać więc poszły pod nozyczki i są teraz w wodzie i korzonki puszczaja.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

A co tu taka cisza? Nikt nie sieje? Zaczynam powoli o sadzonkach myśleć, siać będę koło marca bo tyle jeszcze rzeczy do wysiania... ;:306
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja właśnie dziś wysiałam mix kolorów blumego i rokoko. Zobaczymy co mi wyrośnie.

A sadzonek i odrostów mam tyle że strach. Na wiosnę będę musiała zrobić ostrą selekcję. Większość pewnie p?jdzie na obrzeża grządek.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Mam ten sam plan odnośnie mniej atrakcyjnych wariacji które wyrosną z nasion. "Sadzeniakom" jeszcze daję podrosnąć bo jest czas.
demeter1
200p
200p
Posty: 251
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Witam,
U mnie też już świerzbienie rączek ;:108 Pościnane sadzonki wypuściły w wodzie korzenie i w tamten weekend posadziłam 24 małe doniczki (kubki po jogurtach). Rosną, dziś przycięłam wierzchołki. :wit
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja posiałam 1 opakowanie koleusa rokoko 1 stycznia 2019 r. Gdzieś po trzech tygodniach wyszło około 57 sztuk. Popikowałam je na początku lutego i teraz popikowałam drugi raz do większej foremki (każde osobno). Jak się nauczę wklejać zdjęcie to wkleję. Jeden jest spory ma ponad 2 cm, kilka po 1 cm, reszta mniejsza. Chcę je mieć na balkonie i trochę w mieszkaniu.
Z tego co widzę to są przynajmniej dwa rodzaje wybarwień, a chciałabym aby było więcej. Na razie są za małe, żeby rozpoznać jakie będą.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja siałam tego zwykłego koleusa w tym roku (rococo nawet nie kupowałam w tym roku, bo dwa lata temu miałam tylko dwa kolory z opakowania) - też tak jakoś na początku stycznia. Wczoraj pikowałam. Tak wyglądały przed pikowaniem:
Obrazek

A tak po:

Obrazek

Wyszło równo 50 szt. Mam nadzieję, że będą równie piękne, jak dwa lata temu (w roku ubiegłym nie miałam, bo zapomniałam kupić nasiona - teraz posiałam tylko część nasionek z opakowania - reszta zostanie na drugi rok, gdyby mnie znów skleroza dopadła podczas zamawiania). Uwielbiam te roślinki - a zwłaszcza te, które mają dużo czerwieni, bordo i fioletu.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

A żeby nie było, że piszę niezgodnie jak w tytule w wątku to wstawiam
moje koleusy - zdjęcie robione przed chwilą - niezbyt wyraźne, bo z lampą:

Obrazek

Zmoderowano. Iwona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”