Tulipany cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Dzięki ;:170 To jeśli teraz posadzę do doniczek w domu to nic z tego nie urośnie :?: A chciałem zrobić niespodziankę na Dzień Babci :oops: :( Czy dwa tygodnie schłodzenia wystarczą :?:
Pozdrawiam :uszy
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Moje chłodziły się 2 miesiące (były wsadzone w donicę na początku października), w pierwszej połowie grudnia wzięłam je do domu (parapet w kuchni) - na 20 szt. 14 już na powierzchni - mają ok.5 cm - mam nadzieją, że zdążą zakwitnąć na 19 stycznia - mąż ma imieniny. W ubiegłym roku wzięłam donicę z tulipanami (ale inną odmianą) w drugiej połowie grudnia i pierwszy rozkwitł dopiero 21 stycznia - na Dzień Babci by były jak znalazł - myślę, że to dużo zależy od temp. w jakiej stoją no i od odmiany.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Trzymam kciuki by zdążyły zakwitnąć ;:108 Powinny zdążyć 8-)
Nie wiem,chyba kilka cebulek posadzę w domu a resztę na dwór :!: ;:oj Zobaczymy czy coś z tego wyrośnie ;:131
Pozdrawiam :wit
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

--julian-- jest taka pogoda, że spokojnie możesz posadzić bezpośrednio do gruntu, nie bawić się w doniczki.
A kilka możesz chłodzić w lodówce, ale to musi być dość długi okres żeby zakwitły, po miesiącu chłodzenia sprawa raczej wątpliwa. Próbować zawsze można.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Pelikano11 słyszałem o preparowanych cebulach tulipanów,może te które posiadam to te :?: Mają już zalążki liści ;:138 Czy jest to normalne,ponieważ zawsze kiedy kupuję cebulki to nigdy nie miały już takich listków :?: :!:
Przepraszam za tyle pytań :oops:
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Niestety..cebule w opakowaniu, przechowywane w temp powyżej kilkunastu C, zaczynają puszczać kiełki. Okazyjnie kupiłeś to szkoda zmarnować, jak masz możliwość posadzenia w ogrodzie w gruncie to sadź, na pewno doczekasz się kwiatów. Bywały już takie 'zimy', że w grudniu można było sadzić cebule.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Tulipany cz.4

Post »

Oj jak już można wnieść do podpędzenia do domu to ja kilka mniejszych doniczek z tulipanami wniosę jutro. Zanim coś ładnego pokaże się na ogródku to w domu już będą kwitły tulipany.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Dziś posadziłem tulipany-część w doniczkach w ogródku,a część w domu.Zobaczymy co z tego wyrośnie ;:108
Zauważyłem dziś,że tulipany rosnące w ogrodzie już powychodziły zamiast spać ;:19 ;:306 Jutro będzie okrywanie ziemią i kompostem ;:108
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Jako że wszyscy polecacie nawet teraz sadzić tulipany to chyba będę jutro musiał wyjść na to błoto i zrobić z nimi porządek bo jak widzę - bez przemrożenia nie zakwitną... Postaram się dać trochę piasku i ogólnie przepuszczalną ziemię, by cebule nie zgniły i może przykryć je czymś? (Bo będą miały mniej czasu na aklimatyzację od tych posadzonych jesienią). Mam jeszcze lilie - sporo z nich orientalnych a wiem, że te są wrażliwsze od azjatyckich - to lilie może wiosną? Wybaczcie, że w tulipanach o nich piszę. Pozdrawiam
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Hej :wit
Ja swoje tulipany już wczoraj posadziłem i przykryłem ziemię włókniną,by szybciej się ukorzeniły ;:108
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Syriusz pisze:może przykryć je czymś? (Bo będą miały mniej czasu na aklimatyzację od tych posadzonych jesienią).
Niczym nie przykrywaj, posadź głęboko zgodnie ze sztuką, a jeśli masz Topsin to wymocz cebule przed posadzeniem przez ok pół godziny /1 l wody+ ok. 1ml Topsin/
edit
lilie u mnie zimują w gruncie, ale Ty na wszelki wypadek przetrzymaj je w lodówce, błota nie zniosą,wiosną też.
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Wy swoje tulipany dopiero wsadzacie, a ja mam zamiar wysadzić :D . Wsadziłam z donicą do gruntu w połowie października, a teraz chcę je z tą donicą przenieść do domu (na początek do lekko ogrzewanego garażu). Mam nadzieję, że taki okres przechłodzenia im wystarczy, jak myślicie?
Pozdrawiam, Małgorzata
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Ninia pisze:Moje chłodziły się 2 miesiące (były wsadzone w donicę na początku października), w pierwszej połowie grudnia wzięłam je do domu (parapet w kuchni) - na 20 szt. 14 już na powierzchni - mają ok.5 cm - mam nadzieją, że zdążą zakwitnąć na 19 stycznia - mąż ma imieniny. W ubiegłym roku wzięłam donicę z tulipanami (ale inną odmianą) w drugiej połowie grudnia i pierwszy rozkwitł dopiero 21 stycznia - na Dzień Babci by były jak znalazł - myślę, że to dużo zależy od temp. w jakiej stoją no i od odmiany.
Tu masz odpowiedź. Dziś już 16 na powierzchni, najwyższy ma 10 cm.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”