Tulipany cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

A ja sadząc cenne cebule w koszach i skrzynkach jeszcze je od góry przykrywam metalową siatką ( o małych oczkach) w osłonce PCV - pomysł podsunięty przez osobę z tego forum...i trzeba dobrze docisnąć złącza siatki i kosza, potrafią bowiem te zołzy wleźć szparą i zeżreć całą zawartość :evil:
Pozdrawiam
Wiesia
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Ja właśnie miałam taka siatkę, ale tylko pierwszego roku, gdy zaczęłam uprawiać tulipany - tak na wszelki wypadek, bo nie miałam pojęcia czy są u mnie nornice. Zrezygnowałam z siatki po tym, jak na początku stycznia zauważyłam, że wychodzące tulipany ledwie mieściły się w oczkach i od razu te siatki musiałam porozcinać nożycami do metalu - nie ukrywam, że robota niemalże chirurgiczna a i ja się też przy tej robocie pokaleczyłam, bo rękawice miałam tylko takie ogrodowe. Jednak chyba nie mam nornic (odpukać, by do mnie nigdy nie zawitały), bo od tego czasu więcej nie nakrywałam siatką i ile cebulek wsadziłam - tyle było kwiatów (może jestem trochę maniaczką, ale naprawdę je liczyłam).
majka2103
100p
100p
Posty: 139
Od: 9 mar 2011, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów Małopolska- Polski Biegun Ciepła

Re: Tulipany cz.4

Post »

Nina to tylko pozazdrościć, pod koszykami z tulipanami i liliami mnóstwo tuneli, zauważyłam podczas wykopywania.
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Mam pytanie - nie zdążyłem w tym roku posadzić moich wszystkich tulipanów. Około połowa niestety dalej czeka w garażu. Kiedy byłaby dobra pora na sadzenie? Luty, marzec 2018? Jak ziemia 1 raz rozmarznie na parę dni? Mam też kilkadziesiąt lilii z wyprzedaży - je np w marcu?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

Najlepiej sadzić je jeszcze teraz póki temperatura na plusie.
Awatar użytkownika
niesobia 1
500p
500p
Posty: 616
Od: 21 kwie 2016, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tulipany cz.4

Post »

Im szybciej tym lepiej.
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tulipany cz.4

Post »

Oj tam, ja posadziłam na wiosnę i kilka zakwitło, hehehe. Ale nie róbcie tak, odradzam. W tym roku też czekają nieposadzone na nie wiem co. Ale ostatnio wyjazd na działkę to wielka wyprawa. Jak się uda pojechać to raczej zabiorę do domu i posadzę w donicach na balkonie.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Hej :wit
Zakupiłem 3 dni temu 20 cebul tulipanów (były po 2zł za 10 szt :tan ;:131 ) i nie wiem co mam z nimi teraz zrobić :?: Mają już około jedno centymetrowe kły-listki.Czy jeśli teraz posadzę je do doniczek w domu,to czy one wyrosną i zakwitną :?: Może posadziłbym je na Dzień Babci :?: (są to tulipany z grupy Triumph)

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Julian, tulipan żeby zakwitnąć musi przemarznąć. Jeśli teraz posadzisz do donic to donice wystaw na zewnątrz. Jak będzie zapowiedź mrozu to donice okryj włókniną, gałązkami iglaków, ale niech zostaną na dworze. Poczytaj o pędzeniu tulipanów
Pozdrawiam Ela
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Dzięki ;:170 To jeśli teraz posadzę do doniczek w domu to nic z tego nie urośnie :?: A chciałem zrobić niespodziankę na Dzień Babci :oops: :( Czy dwa tygodnie schłodzenia wystarczą :?:
Pozdrawiam :uszy
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Moje chłodziły się 2 miesiące (były wsadzone w donicę na początku października), w pierwszej połowie grudnia wzięłam je do domu (parapet w kuchni) - na 20 szt. 14 już na powierzchni - mają ok.5 cm - mam nadzieją, że zdążą zakwitnąć na 19 stycznia - mąż ma imieniny. W ubiegłym roku wzięłam donicę z tulipanami (ale inną odmianą) w drugiej połowie grudnia i pierwszy rozkwitł dopiero 21 stycznia - na Dzień Babci by były jak znalazł - myślę, że to dużo zależy od temp. w jakiej stoją no i od odmiany.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Trzymam kciuki by zdążyły zakwitnąć ;:108 Powinny zdążyć 8-)
Nie wiem,chyba kilka cebulek posadzę w domu a resztę na dwór :!: ;:oj Zobaczymy czy coś z tego wyrośnie ;:131
Pozdrawiam :wit
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

--julian-- jest taka pogoda, że spokojnie możesz posadzić bezpośrednio do gruntu, nie bawić się w doniczki.
A kilka możesz chłodzić w lodówce, ale to musi być dość długi okres żeby zakwitły, po miesiącu chłodzenia sprawa raczej wątpliwa. Próbować zawsze można.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”