Petunia z nasion cz.5

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Ja też kiedyś zraszałam, ale teraz nie, bo siewki ginęły, są wrażliwe na częste moczenie, a trzeba często, bo roszenie niewiele nawodni i znów szybko przeschnie.Zaopatrzyłam się w koneweczkę z dobrze skonstruowaną wylewką i leję zdecydowanym ruchem wzdłuż po tych przegródkach z plastiku, a woda podsiąka.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Ja też nie zraszam, tzn zraszam nim pojawią się liścienie, potem przekręcam spryskiwacz na strumień i podlewam koło roślinek, a nie na nie. Ale Angelika ma pewnie profesjonalne nasiona i zakładam, że takie są zdrowsze. Pewnie i podłoże masz lepsze, niż siewne z worka z marketu :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

W tym roku wysiewałam w redni torf Jiffego, nasiona profesjonalne i hobbystyczne.
Pierwszy raz sieje profesjonalne i sama jestem ciekawa co wyjdzie :)
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
annafrodyta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 5 gru 2017, o 23:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Moje petunie w 80 % wykiełkowały jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że taki stan uda mi się utrzymać aż do wysadzenia do gruntu. Po zeszłorocznych problemach z podłożem i słabym jeszcze zaopatrzeniem w ziemię w marketach zakupiłam eko? podłoże do uprawy ziół. W mojej ocenie jest całkiem dobre ale to dopiero początek. Do podlewania ociupinek stosuję największą strzykawkę z igłą taka metoda była gdzieś na forum i tak dawkuję wodę trochę to uciążliwe, ale roślinki się nie przewracają tak jak to było ze spryskiwaczem. Myślę że do rozsadzenia dam rade się tak pobawić, tym bardziej że wysiewów nie jest jeszcze dużo. Zyczę słonecznej dobrej pogody jak dzisiaj.
Pozdrawiam Anita
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

W ubiegłym roku petunie wysiałam za późno, potem je przypiekłam, ale ostatecznie, chociaż późno, ślicznie zakwitły. W tym roku wysiałam wcześniej, już pierwsze wykiełkowały i trzymam z daleka od lampy w growboxie. Żałuję, że nie zrobiłam zdjęć zeszłorocznym :(
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

W zeszłym roku siałam petunię na początku lutego - strzępiastą i wielkokwiatową - oraz o pełnych kwiatach dopiero 15 marca (dopiero wtedy przyszły do mnie nasionka) i posiałam tylko 5 nasionek, bo bałam się, że na siew petunii to już za późno i nie zakwitnie a jednak ciekawość zwyciężyła i te 5 szt. musiałam wypróbować. Jakież było moje zdziwienie, gdy te z lutego i te pełne z połowy marca zakwitły w tym samym tygodniu - pod koniec maja.
W tym roku pewnie też już bym wysiewała - bo rączki swędzą, ale zaczekam do początku lutego.
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Ja też wysiewam petunie początkiem lutego
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Moje petunie już wykiełkowały. Chociaż wysiałam tylko szczyptę, to będzie ich milion. ;:306
Z własnych nasionek. Petunie drobne, zwisające w kolorach lila, niebieski i blady róż. W listopadzie jeszcze kwitły pojedyncze kwiatki.
Na AWN dałam nasionka.
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Witam

po raz pierwszy chciałam wysiać petunie w domu. W ogrodniczym kupiłam nasionka petunia zwisła, czy mogę już je wysiewać?

Może macie dla mnie rady na start?

Z góry dziękuję

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka
annafrodyta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 5 gru 2017, o 23:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Agnieszko 1234 jak najbardziej możesz już wysiewać. Moja już ładnie wykiełkowała, zapewniłam dobrą ziemie, nasion nie przykrywałam ,ciepło i duża wilgotność tzn. torebka foliowa i na kaloryfer wieczorem a w dzień na parapet z forum dowiedziałam się, że nasiona potrzebują światła do kiełkowania, wietrzenie kilka razy i zraszanie na początku. Nasion w moich torebkach tyle co kot napłakał także nie namęczyłam się z ewentualnym sposobem wysiewu tych drobnych nasion.
Powodzenia
Pozdrawiam Anita
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Dziękuję

u mnie o dziwo całkiem sporo nasion, w niedzielę wysieję.

Jaki czas od wysiewu do kiełkowania?
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Raczej szybko, około tydzień i będą na wierzchu.
Ja wysiewam jutro mix własnych nasion.
Pozdrawiam, Marta.
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Moje petunie dostały eksmisję spod lampy na parapet, gdzie mogą się wyciągać do woli z braku ;:3 Szału nie ma, ale jakoś rosną (na zdjęciu sponiewierane podlewaniem)
Obrazek
Ale wczoraj zupełnym przypadkiem, kiedy kupowałam ziemię dokupiłam kolejne odmiany petunii i znów kiełkują pod lampą :roll:
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”