Lilie-uprawa cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mimula
50p
50p
Posty: 89
Od: 19 lut 2019, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie, okolice Bielska-Białej

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Eliza52 bardzo dziękuję za rady :) W takim razie w weekend wezmę się za sadzenie :) Mam nadzieję, że w lecie będę mogła zaprezentować efekty - na pewno nie będą tak imponujące jak twoja kolekcja ale od czegoś trzeba zacząć.
Pozdrawiam :)
Parafrazując klasyka: Ogródek jest dobry na wszystko...
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Czas na aktualizację :wink: Lilie przetrwały ostatnie przymrozki i mają się świetnie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Mimula
50p
50p
Posty: 89
Od: 19 lut 2019, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie, okolice Bielska-Białej

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

--julian-- żeby tylko Ci lilie nie zakwitły przed tulipanami :;230 :wink:

U mnie wczoraj było sadzenie lilii trąbkowych, zgodnie ze wskazówkami Eliza52. Mam nadzieję, że za jakiś czas też będę mogła się pochwalić swoimi okazami :)

Pozdrawiam :)
Parafrazując klasyka: Ogródek jest dobry na wszystko...
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ja w sobotę wysadziłam moje pierwsze w życiu lilie do gruntu - 33 szt. Mam nadzieję, że będą zgodne, bo wsadzałam je tak, by wyższe rosły z tyłu a niższe - wiadomo z przodu, by były kontrasty między kolorami, no i oddzielnie drzewiaste, azjatyckie i orientalne - bo wiadomo, że te ostatnie to ziemia kwaśna i taką musiałam podsypać im. Z każdej odmiany po kilka sztuk - nie mogę się doczekać letniego efektu.
jagodka27
100p
100p
Posty: 171
Od: 22 paź 2017, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ninia w pierwszym roku uprawy lilie wysokie wcale takimi nie muszą być i te deklarowane wysokości nie muszą być zachowane. To samo się tyczy innych lilii. To wszystko zależy od wielkości cebulek, warunków oraz ich aklimatyzacji w twoim ogrodzie. Ale już w następnych latach lilie pokazują na co je stać.
majalomza
50p
50p
Posty: 75
Od: 1 kwie 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie Łomża

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Witam. Na jesieni robiłam z mężem porządek na liliowej rabacie. Później nie miałam czasu żeby dopilnować reszty prac. Okazało się że mąż wyrównując teren dosypał ziemi. Po odkopaniu jednej lili zmierzyłam głębokość 35 cm. Czy one dadzą radę się przebić,bo wykopując teraz mogę je uszkodzić?
Pozdrawiam. Maja.
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Maja , mogą mieć trudniej i mogą nie dać rady zakwitnąć. Zamiast je przekopywać, po prostu wygrzeb nadmiar ziemi. Będzie trochę roboty , jeśli to nie da rady to je wykop i posadź płycej - w zależności jak duża cebula 15-20 cm. Lilie teraz się sadzi więc nie ma problemu że je uszkodzisz. Uważaj tylko na korzenie i kiełki jeśli już mają.
Pozdrawiam Ela
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Lilie zaczynają wychodzić z ziemi, czy warto je czymś podsypać? Mam mączkę rogową, obornik
Milena
majalomza
50p
50p
Posty: 75
Od: 1 kwie 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie Łomża

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Zabrałam ziemi tyle ile mogłam,może to trochę pomoże. Najwyżej na jesieni wykopię , próbowałam teraz ale mają już kiełki i ciężko będzie ich nie połamać.
Pozdrawiam. Maja.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Byłem dziś w sklepie ogrodniczym i pani sprzedająca powiedziała mi, gdy zauważyłem lilie m. in. drzewiaste i stwierdziłem że zostały jej z jesieni to ona mi na to, że lilie sadzi się tylko i wyłącznie wiosną bo nie zimują w glebie. Ręce opadają albo ja mam jakieś braki w wykształceniu.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Szczerze, to nie wiem co tacy ludzie szukają w branży ogrodniczej? :lol: Skoro się na tym nie znają to niech nie wprowadzają ludzi w błąd ;:223

U mnie są coraz większe :D Liliowce trochę im przeszkadzają, ale podwiążę im liście i będą miały więcej miejsca. Obok widać starsze lilie, które dopiero niedawno wyszły z ziemi.
Obrazek
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Sezon walki z poskrzypkami uważam za otwarty... już się dziady pojawiły :evil:
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Reglas23 możliwe, że to Ty coś źle zrozumiałeś. Jak zadałeś sprzedawczyni głupie pytanie to Ci głupio odpowiedziała. Ty właściwie stwierdziłeś że lilie zostały jej z jesieni. Przecież to oczywiste Gdybyś w sierpniu kupował lilie to było by oczywiste że lilie są z jesieni ub.roku, bo w sierpniu lilie jeszcze rosną w glebie, ale wiosną?. Przecież teraz jest pora na sadzenie lilii. Mają czas na ukorzenienie, jesienią lilie się przesadza i co niektórzy sadzą ale wybór cebul jest jesienią mniejszy. Ja co roku wiosną dostaję takie paki , jesienią nigdy nie sadzę
Obrazek
Pozdrawiam Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”