Lilie-uprawa cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
badyl221
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 sty 2013, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ja nawet nie do końca wiem ile mam cebul na pewno ponad 50, kupiłem też wcześniej na allegro i były w takim stanie że odesłałem niech sprzedający sobie to posadzi, dziś odebrałem paczkę z cebulami bardzo ładne jeśli kogoś interesuje skąd info na priv
Ja posadzę głęboko na 20 cm jak będą mrozy okryje i będzie ok, lilie spokojnie wyjdą spod 20 cm ziemi
badyl221
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 sty 2013, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Jak to jest z liliami trąbkowymi bo ponoć nie znoszą mrozów ? Ma ktoś doświadczenie ?
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Wiosną kupiłam lilie z LG - wsadziłam do ogródka (wszystkie kwitły). Trzy sztuki wsadziłam do doniczki (były to nieopisane gratisy - dlatego poszły w doniczkę) - 2 szt. z nich zakwitły a 1 szt. nie kwitła. Dziś zauważyłam, że w donicy jedna z lilii ma już kiełek na powierzchni - czy powinnam donicę wnieść do chłodnego pomieszczenia? (na razie donica stoi cały czas na tarasie).
DominikaT
100p
100p
Posty: 101
Od: 13 gru 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Może być z tym problem. Ja w ubiegłym roku tez tak miałam ( były w piwnicy ale tam było ciepło i wypuściły kiełki, więc wyniosłam na balkon i niestety ale zmarzły i nie zakwitły). Po zimie wyciągnęłam z ziemi, osuszyłam i wsadziłam na działce. Niestety ale pogoda sprzyja kiełkowaniu a nie wiadomo jak jeszcze będzie. Może lepiej było by im w domu, może zakwitną wczesna wiosna.
Pozdrawiam
Dominika
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Jak będzie temp. poniżej zera utrzymywała się w dzień i w nocy przez dłuższy czas to chyba wniosę tą doniczkę na nieogrzewane poddasze (temp. niewiele wyższa niż na dworze - różnica wynosi może 4°C), a jak będzie duży mróz - to już trudno - wstawię do pokoju i najwyżej zakwitnie w domu,
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Jak będzie temp. przez dłuższy czas poniżej zera to nie będziesz miała już po co wnosić doniczki, bo lilia zmarznie. Wstaw ją teraz na poddasze i niech się dzieje. Zakwitnie to dobrze jak nie to wsadzisz do ogrodu wiosną albo wstaw do pokoju i będziesz miała lato w środku zimy. Ja też tak miałam zakwitła w grudniu
Obrazek
Pozdrawiam Ela
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Dzięki, jutro wobec tego pójdzie na poddasze.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Wniosłam doniczkę na poddasze (temp.7°C, na dworze 3°C), czy powinnam podlać, czy się wstrzymač jeszcze z tym? Tak wygląda teraz
Obrazek
Pozostałe 2 cebulki śpią.
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Nie podlewaj bo zgnije a przede wszystkim ta lilia posadzona jest za płytko dlatego wylazła. W donicy też sadzi się jak w glebie,, 3 krotność cebuli.
Pozdrawiam Ela
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Jest wsadzona na głębokość odpowiednią - doniczka ma wysokość 35 cm.
Katarzyna74
50p
50p
Posty: 64
Od: 18 lis 2020, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

U mnie nornica dorwała się właśnie do nowo posadzonych cebul. O 12 w nocy zamiast w kosmos, jedyna raca pójdzie do norki.
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Kasiu narobisz sobie jeszcze większego bałaganu. Lilie powinnaś sadzić w donicach do gleby, ja mam nornice i dlatego moje lilie siedzą w wiadrach budowlanych wkopanych w glebę. Na zdjęciu w głębi widać wiadro z liliami . I tak mam posadzone wszystkie a jest ich około 500-600szt
Obrazek
Pozdrawiam Ela
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Próbował ktoś sadzić cebule w siatkach po np.mandarynkach czy cytrynach?
Spełnią zadanie anty-gryzonoiwe?
Myślałam żeby wykopać trochę większy dołek, włożyć siatkę, zasypać trochę ziemią (żeby cebula nie dotykała siatki) i w to cebulkę - zda egzamin?
Pozdrawiam, Aneta:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”