Lilie-uprawa cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
jagodka27
100p
100p
Posty: 171
Od: 22 paź 2017, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ja bym oderwała i posadziła obok na głębokości ok. 5 cm (w zależności od wielkości cebulek)
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

W jakim terminie najlepiej przesadzić lilie trąbkowe? Mam je w gruncie od 5 lat i zagęściły się za bardzo. Jeszcze nie wyszły z ziemi, ale kiełki pewnie już mają. Zaczekać do jesieni, czy zaryzykować już teraz? Rosną bezpośrednio w ziemi, bez koszyków. Dziękuję z pomoc ;:196
Koteq06
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 15 cze 2017, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Kupiłam kiedyś na rynku dwie malutkie cebulki pewnej lili a teraz mam całe dwa wiadra tak się porozrastały :D i nie wiem już co z nimi robić, znajomi, rodzina wszystkim już dałam :D Najlepsze w tym jest to, że nie mam pojęcia co to za lilia ? Pomoże ktos w rozpoznaniu ?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ogla lilie przesadza się teraz, tylko poczekaj aż wypuszczą kły, to nie zniszczysz.

Koteq06 podobna do orienpetu Corcovado albo Saltarello
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Dziękuję, tak zrobię :D
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Eliza52 widzisz a moje orientalne rosną w glebie już sporo czasu i z każdym rokiem coraz większe i ładniejsze :lol: może zależy to od tego jak kto je "karmi" :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Powiedzcie mi jak tam Wasze lilie w tym roku?Czy się opuźniają z wyłażeniem jak u mnie.Myślałem że jesień była zbyt mokra i wygniły ale żeby wszystkie 20 sztuk w to nie uwierze,tym bardziej że miałem zrobiony drenaż ze żwiru.Więc jak to z Nimi u Was?
jagodka27
100p
100p
Posty: 171
Od: 22 paź 2017, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Moje w tym roku jak na razie ładnie rosną. Mowa tu o liliach w pełnym słońcu. Niektóre mają ok. 15 cm wysokości, inne mniej. Tam gdzie długo leżał śnieg i ziemia była dłużej zamarznięta- lilie dopiero myślą czy wyjść na światło dzienne czy dalej siedzieć w ziemi.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Moje pełne w 50% zgniły, ale uważam, że to przez mróz. Mimo wszystko zostawiłam je w ziemi, bo może, któraś łuska będzie tak miła i wyda potomstwo.
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

U mnie niektóre w glebie wylazły, a część jeszcze śpi. Martagony pod balkonem wielkie, a lilie w donicach też różnie. Jedne już wysokie inne dopiero wychodzą.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

W tym roku lilie u mnie ociągają się, wyszły tylko te, które są w bardzo nasłonecznionym miejscu pod domem, pozostałych jeszcze nie widać. Zastanawialam się dlaczego, ale patrząc na niektóre rośliny widzę, że wiele się ociąga, tak samo nie widać funki jeszcze. One wychodzą późno bo boją się przymrozków. Wniosek jaki mi się nasuwa to, że przyjdą jeszcze chłodne dni i rośliny się wcale nie spieszą na świat.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

A ja wyciągałam inny trochę wniosek :wink:
Fakt że tam gdzie jest nasłonecznienie pokazują swe czubeczki lilie które były płytko wkopane z powodu mniejszej cebuli. Wierzchnia warstwa ziemi zagrzana. W tym samym miejscu są też lilie głęboko wkopane i ich jeszcze nie widać (drzewiaste).Czyli gdzieś na głębokości szpadla ziemia jeszcze zimna lub sucha. Od świąt popadało troszkę w ostatnich 2 dniach ale ziemi nie namoczyło. Martagony też się pokazały ale wychodzą z ziemi bardzo nie równo. Czyli tam gdzie chlusnęłam wodą są znacznie większe a inne mają dopiero czubeczki z ziemi wystające.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

U mnie już wychodzą, czubki sporo nad ziemią :D
Obrazek
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”