Lilie-uprawa cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Czy jest szansa że moje eremurusy wyjdą i czy w ogóle tam są skoro lilie zaczeły powoli wychodzić?
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Zakupiłam na promocji ze 30 nowych cebulek :) Mam już ich pokaźną kolekcję, najbardziej lubię azjatyckie rozmnażają się jak wściekłe ;:138 .
Bardzo ładne są te miniaturowe, mam żółte i co rok jest ich 2-3x więcej. Czy inne lilie też tak szybko się rozrastają?Ukatrupiłam już kilka poskrzypek ;:124

Aguss85 mam kilka cebul orientalnych i nie wykopuje na zimę. Przeżyły już ze 3 sezony ( Poznań)
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ja w tym roku dosadziłam jakieś 30 sztuk :lol: ale na moich hektarach znikną i tak :lol: u mnie na razie poskrzypek brak , w zeszłym roku też nie miałam na całe szczęście.
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Wiosna w pełni :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Kochani znów temat robali dominuje nad uprawą co jest tematem wątku.
Zapraszam z nimi do sekcji szkodników, gdzie mamy m.in. temat poskrzypki.
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Witajcie.
Coraz bardziej podobaja mi sie lilie.Jak przegladam wasze pieknosci to az trudno oczy od nich oderwac.A i wybor jest ciezki,bo wszystkie cudne.Ja mam maly ogrodek.Kwiaty ,krzewy chcialam sobie posadzic nad plotem w taka fale.A na srodku bym posiala trawe.
Czy te lilie drzewiaste beda mogly tam rosnac,nie beda sie pokladac?
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
jagodka27
100p
100p
Posty: 171
Od: 22 paź 2017, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Lilie drzewiaste mają dość sztywną łodygę i są raczej wytrzymale. Ale jak będą rosły wśród innych roślin zacieniających to mogą mieć tendencję do pochylania się szukając słoneczka. Dla pewności można wbić obok jakiś palik i przywiązać sznurkiem nawet po kilka roślinek do jednego palika.
Awatar użytkownika
Adek13
200p
200p
Posty: 347
Od: 11 kwie 2013, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ale w tym roku lilie późno startują wszystko przez te długo utrzymujące się mrozy i brak śniegu. Moje lilie OT już myślałem, że zmarzły a one dopiero z cebul wypuszczają kły czyli mają po 15cm jeszcze do wyjścia z ziemi. Widocznie na większych głębokościach ziemia dopiero zaczyna się ogrzewać... ;:3
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

U mnie tylko azjatyckie wychodzą i to niemrawo.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
jagodka27
100p
100p
Posty: 171
Od: 22 paź 2017, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

A moje lilijki w słonecznym miejscu mają już około 30 cm nad ziemią a te bardziej w cieniu po ok 5 cm lub dopiero wychodzą. U mnie w zimie bylo dość dużo śniegu to pierzynkę miały dobrą.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Star Gazer ma już dwie zimy za sobą w gruncie. Wszystkie 4sztuki kilka dni temu wyszły z ziemi.
W tunelu w doniczkach 11x11cm rośnie około 20 różnych lilii. Azjatki mają już pąki kwiatowe. Te w tunelu to zakupione w tym roku. Pierwszy raz mam lilie tygrysie i ich jestem najbardziej ciekawy. Jak z zimowaniem i ogólnie z żywotnością. Czy łatwo się mnożą?

Wysiałem do pojemnika po pieczarkach ponad 1000 nasion ubiegłorocznych lilii trąbkowych różowych. Po.miesiącu kiszenia się w growboxie wyjąłem pojemnik i postawiłem obok. Stał tak miesiąc i zdążyłem już o nim zapomnieć, a w tym czasie wszystkie lilie wykiełkowały. Teraz mam las mikro lilii i wygląda to jak rzeżucha. Mam zamiar po przymrozkach wypikować to do gruntu. Tylko się zastanawiam czy nie zasmakują turkuciom.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Adek13
200p
200p
Posty: 347
Od: 11 kwie 2013, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Czy ktoś miał z was taki problem z liliami, że mimo iż cebula jest zupełnie zdrowa kiełek z niej wychodzący gnije? Masakra, pierwszy raz coś takiego mi się zdarza. Wygląda mi to na jakąś chorobę...
ObrazekObrazek
Obrazek
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Dziś musiałem wykopać swoje lilie drzewiaste których od lat nieruszałem.Rosły na rabacie którą musiałem zlikwidować bo będziemy kłaść w jej miejsce kostkę.Próbowałem je wykopać i się zdziwiłem bo znalazłem gdzieś na głebokości ok 7 cm dosłownie trzy OLBRZYMIE cebule lilii.Nie mogłem jej prawie ręką objąć.Nigdy takich nie widziałem.Pamiętam jak cztery lata temu sadziłem malutkie cebule,które w kółko raz zasypywałem a raz odkopywałem sprawdzająć pedantycznie z miarą czy aby nie za głęboko lub nie za płytko albo czy jest dość drenażu.Pamiętam jak je wiosną jednego roku chciałem podglądać i niechcący złamałem jej kieł.Co to był dla mnie za szok że nie zakwitnie.Teraz jak je dziś odkopałem to była to dla mnie miła niespodzianka-odwdzięczyły mi się wielkością cebul i co najmniej tuzinem przybyszowych.Ciekawi mnie czy aby im nie zaszkodziłem tym przesadzaniem i dlaczego tak wylazły same z ziemi że były tak płytko pod powierzchnią?A jakie są wasze doświadczenia co do wielkości cebul.Ja dawałem swoim zawsze na jesień obornik i rosły w dość dobrej ziemi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”