Lilie-uprawa cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Pizza posadź do jakichś konkretnych doniczek a nie do kubeczków jak podrosną to będziesz mogła w każdej chwili wysadzić do ogródka.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

majka111 - dziękuję. :D I bardzo się cieszę, że samoobsługowe. Skoro tak, to może nawet dam sobie z nimi radę.

Anastazja80 - czyli nie dadzą jeszcze rady w ogródku? Parapet lada chwila będę miała okupywany przez maluchy pomidorków i papryki, dlatego chciałam jak najszybciej je wysadzić na miejsce docelowe, bo w domu raczej za wiele światła im nie zapewnię. Zmarzną za bardzo?
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Pizza, zmarznąć to chyba nie zmarzną ale pisałaś że chcesz je wsadzić do kubeczków więc napisałam ze lepsza konkretna doniczka tak mi się wydaje. Możesz wsadzić do ogródka jak masz już pewne miejsce. Ja w zeszłym roku i w tym też wsadzałam wszystkie kupione najpierw do doniczek, potem jak już były spore nawet z pąkami mogłam dobrać im idealne miejsce w ogródku. No i chodziło też o to że na wiosnę nie zawsze mam pewność co gdzie z ziemi wyjdzie i przy sadzeniu cebul nieraz podkopałam coś innego a tak jak już wyjdzie z ziemi co miało wyjść to wiem gdzie są puste miejsca i mogę lilię z donicy wsadzić w taką ''dziurę''.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Do kubeczków chciałam wsadzać w ostateczności, jeżeli by się okazało, że nie dadzą jeszcze rady na zewnątrz. Dwa kubki więcej obok warzyw bym pewnie wcisnęła, z pełnowymiarowymi doniczkami ciężej. Jeżeli można wysadzić od razu to super :) Dziękuję.
O to, że podkopię coś innego, raczej się nie martwię, bo to pierwszy rok, kiedy postanowiłam jakoś ten ogródek ruszyć :;230 a całe życie mam go za ścianą.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Pizza dadzą sobie znakomicie radę , wsadzaj do gruntu już :D szkoda w domu miejsca i robić sobie dodatkową pracę :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Jak sprawdzić czy cebulki lilii nie przemarzły na rabacie ? Nie przykrywałem ziemi na zimę, pozostawiłem tylko te patyki, które usunąłem niedawno. Głównie mam tam trąbkowe i azjatyckie.
Chłop z Mazur
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Poczekać aż zaczną kiełkować? :wink:
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Myślałam, że azjatki u nas nie przemarzają? Niczym swoich nie okrywałam, po prostu założyłam, ze wyjdą na 100%...
Chyba trzeba na kieł poczekać, bo szkoda im tam grzebać i np. uszkodzić ten pęd.

Chciałam się pochwalić Martagonką, kupiłam rok temu cebulkę różowej, pierwszy zawód był, jak dojechała, bo cebulka wydała mi się lichutka. Potem jak pokazała kolor- jednak czerwona... Za to kwitła dość ładnie i w tym roku- tak pięknie wyszła, czterema pędami ;:215

Obrazek

Już posadziłam moje lilie orientalne. Mam nadzieję, że nie za wcześnie. Zaczęły podsychać, a nie są szczególnie dorodne i wolałam zaryzykować.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ja lilii orientalnych nie sadzę do gleby. Niby przetrzymują, ale są jakieś zapyziałe. To są lilie lubiące ciepło i natury ich się nie zmieni.
Moje martagony już takie
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ela
Tomek 35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 kwie 2018, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Aguss85, ja też już wysadziłem wszystkie lilie z pierwszej dostawy, również orientalne
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Witajcie, jesienią posadziłam lilie, właśnie zaczynają im wychodzić główki :)
Mam pytanie, czy mogę je jeszcze przesadzić? Wystają około 3 cm ponad ziemię.
Milena
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ja swoje w ubiegłym roku musiałem wykopać bo ocieplaliśmy dom i przy wykopach zostałyby zniszczone.Wykopałem 30 sztuk i wszystkie przetrwały i nawet doczekałem się od nich potomstwa? Jak je przesadzaĺem to ich kły miały lekko po 10 cm ale wsadziłem je głębiej.Gorzej było z szachownicami które są bardzo delikatne.Też musiałem je przesadzićW zeszłym sezonie nic z nich nie było ale za to w tym z jednej bulwy wyszło pięć sztuk.
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Super, w takim razie zabiorę się do przesadzania :)
Milena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”