Lilie-uprawa cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Dziękuję już wcześniej się dowiedziałem ;:136 Ale nie każde są fioletowe są też takie żółtawe ;:108
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
stynka0207
500p
500p
Posty: 572
Od: 21 lut 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Ryk

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Dziś robiłam porządki na rabatach i niestety odkryłam że będzie dużo strat wśród lilii i nie tylko :( całe zgnite ,lankon i kilka jeszcze innych.Nie wiem co się stało ale u mojej mamy i u mnie to samo.Krokusy,hiacynty pognite,aż się boję dalej zaglądać. :cry:
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Justyna, praktyka potwierdza teorię, że rośliny cebulowe są zmienne. Dostały u Ciebie za dużo wilgoci , może ich nie przykryłaś i są efekty. Lankon u jednych zimuje u drugich nie. Szkoda roślin i pieniędzy. Jest jeszcze czas na posadzenie nowych cebul.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Lilie św. Józefa rosną na całego...
Obrazek
Pozdrawiam
Agneska
Halinka
200p
200p
Posty: 212
Od: 20 lut 2010, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Bartosz, czy ty swoją cebulkę wyskubałeś od środka , czy od piętki? Ja czasem ratowałam swoje takie podgnite cebulki w ten sposób że odrywałam kilka ostatnich łusek od piętki, wsadzałam je na oddzielną grządkę, taka specjalnie zrobioną na rozmnażanie ciekawych odmian, lub ratowanie takich chorych. I zawsze byłam z tego zadowolona. Z każdej łuski jest kilka małych cebulek. Jak dobrze przypilnujesz, to na przyszły rok będziesz miał swoje i nawet kilka sztuk z jednej odmiany.
stynka, ja mam lilie Lankon i będę ją przekopywać w inne miejsce. zobaczę jak duże będą cebulki, rosną trzy lata , w zeszłym roku, było nawet sporo, może założę wątek sprzedażowy.
A Twoje lilie pewnie rosły w ciężkiej nieprzepuszczalnej ziemi, miały za dużo wilgoci, bo ta zima to była nawet łaskawa dla lilii orientalnych, co to lubią przemarzać i gnić.
Awatar użytkownika
stynka0207
500p
500p
Posty: 572
Od: 21 lut 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Ryk

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

To raczej nie wina gruntu zbyt ciężkiego,bo posadzone są praktycznie w piasku z domieszką innej ziemi.Okryte na zimę też były.Część lilli rośnie w cieniu a część w bezpośrednim słońcu,i w obu tych miejscach jest zgnilizna więc już sama nie wiem o co tu chodzi :?

Agneska te pióropusze to już tegoroczne...piękne.Ile masz ich tam posadzonych ?
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Justyna, to tegoroczne 'józefki' w ogrodzie moich rodziców. Rośnie tam dobrze ponad pięćdziesiąt tych lilii. Pięknie wyglądają w takiej masie.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Piękne są te "Józefki" u Ciebie Agneska u mnie dopiero na jakieś3-4 cm sterczą, a ty już takie połacie zieleni wyhodowałaś tegorocznej. wiem że są prędkie i co roku rozpoczynają sezon liliowy ale Twoje to prawdziwe okazy. Gratulować pięknot ;:333
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Lilie wychodzą, szachownice wychodzą i mają oblot co się da zjeść :wink:
Obrazek
Runa
50p
50p
Posty: 60
Od: 14 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Z moich lilii 6 szt sadzonych wiosną na razie nie pokazuje się nic - dwie na pewno zgnily :( a z 3 posadzonych jesienią nie widać nic :/ i teraz sama już nie wiem czy kupić teraz i sadzić czy czekać do jesieni? Chciałabym cieszyć oko jeszcze tego lata tymi pięknymi kwiatami.
Pozdrawiam Agnieszka
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Spokojnie możesz kupować i sadzić - zakwitną trochę później, ale na pewno zakwitną. W zeszłym roku jeszcze w czerwcu ostatnie sadziłam. A ostatnia lilia kwitła mi w październiku.
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Zasadzone w zeszłym roku w maju 8 szt.. już mi wschodzą, a dokładnie 3 sztuki są tak 1 cm na ziemią. Tego rocznych jeszcze nie widać ale to większość drzewiaste, a co za tym idzie głębiej je sadziłam. Poczekamy i zobaczymy ale ogólnie bilans na +
homo novus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 20 lip 2011, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Mam parę cebulek posadzonych teraz wiosną w dużej donicy - jednej z nich pęd zamiast zwyczajowo do góry, nad ziemię, rośnie poziomo w bok, pod ziemią. Prawdopodobnie to cebulka odmiany Fusion . Czy ktoś może wie co się dzieje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”