Powój gwiezdny (Mina lobata )

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Powój gwiezdny (Mina lobata )

Post »

Witam

Jak posieje teraz Mina Mina lobata Quamoclit to zdąży zakwitnąc? Czy się spózniłem z posianiem?
onail
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 lip 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja wysiewałam na początku kwietnia, potem pikowałam pojedynczo. Teraz już wysadziłam do donic . Sadzonki mają po 80 cm długości. Zobaczę jak poradzą sobie na balkonie od wschodu (trochę wieje). No i ciekawa jestem jaką długość osiągną. Chciałabym się trochę osłonić od ulicy.
Awatar użytkownika
BarWo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 24 sty 2008, o 19:11
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Onail - nie przycinałaś jej? Ja posadziłam na balkonie, /4 piętro/ podrosła trochę i już dwa razy przycięłam /tak troszkę/, chcę aby była gęściejsza i widzę że się rozkrzewia, ale jest zimno i ze wzrostem czeka na słoneczko :D :D
Serdecznie pozdrawiam Barbara
Rzucony kamień staje się opoką.../psalm/
doniczkowe... przyblokowy w garnku
onail
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 lip 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Nie przycinałam, bo puszcza sama boczne pędy. Jak się wzmocni w nowej ziemi to mam nadzieję , że pójdzie jak burza. No , ale zobaczy się. najważniejsze żeby się teraz zadomowiła.
onail
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 lip 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja nie wiem czy moje wytrzymają te wiatry. Dopóki były tylko wietrzone a potem stały w zacisznym miejscu było ok. Dzisiaj zajrzałam i wiatr trochę poszarpał listki i niektóre pędy połamał. No ale cóż taki już chyba los ogrodnika. Jesteśmy zależni od aury. Ciekawa jestem jak u was ma się mina.
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

To ja dołączę do klubu. Nasionka wysiałam na początku maja. Teraz mają dwadzieścia parę centymetrów. U mnie na balkonie też bardzo wietrznie i do tego wystawa południowo-zachodnia. Rosną powoli.
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Mogę dołączyć do klubu? :D Też wysiałam w tym roku po raz pierwszy mine. Wzeszła ładnie, niestety zbyt wcześnie wsadzone sadzonki padły, ale następne trzymają się dobrze. Jedną zostawiłam sobie w doniczce, ale nie wiem czy to nie za duże pnącze na doniczkę. :D

Pozdrawiam

Anu-La
Awatar użytkownika
BarWo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 24 sty 2008, o 19:11
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Też jedną minę mam w dość dużej doniczce na balkonie, cztery w skrzynce na balkonie /balkon połud/zach/ i pięć w skrzynce w ogródku przy ścianie...wszystkie na dzień dzisiejszy są podobne czyli ok 30cm. To moje pierwsze doświadczenia z miną i jeżeli są tak wrażliwe na wiatr to na moim balkonie się nie utrzymają ;:174
Serdecznie pozdrawiam Barbara
Rzucony kamień staje się opoką.../psalm/
doniczkowe... przyblokowy w garnku
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

anu-la pisze:... Jedną zostawiłam sobie w doniczce, ale nie wiem czy to nie za duże pnącze na doniczkę. :D
To zależy jak dużą masz doniczkę :roll: Na fotce są 2 sadzonki w donicy ok 40 l, wysokość pnącza ok 4,5 m

Obrazek
Pozdrawiam, Jagoda
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Łał ! jaka ogromna :shock: Moja doniczka to tak na oko 5 litrów, dwa pędy pną się na razie po bambusowej podpórce, może jak ją będę dobrze dokarmiała to wystarczy taka doniczka :roll:

Anu-La
onail
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 lip 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Moje miny też są w takich doniczkach. Kiedy przeczytałam o 40 l to byłam przerażona -to wielka donica. Mi wystarczy oglądać minę w takich jakie mam. Jest to moje pierwsze doświadczenie z tą rośliną i na przyszłość będę wiedziała co i jak. NA razie moje wspinają się po bambusowych podpórkach - te są całkiem całkiem. Trochę gorzej wyglądają na balkonie , na którym wieje jak diabli. Ale i te sobie radzą, wypuszczają nowe pędy i pną się po szczebelkach barierki. Myślę, że większość z nas , którzy mają to pnącze podzieli się doświadczeniem w uprawie.
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

To i ja mam za gęsto posadzone. W skrzynce dł. 1,2 m jest ich...10. Na razie wyglądają tak:

Obrazek

Przez ostatnie dni były mocno przypalane przez południowe słońce, od wczoraj doszedł porywisty wiatr. :cry: . Zachciało mi się eksperymentów...
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Mirabilis, mam ustawioną tę donicę przy południowej ścianie domu. Minę przygrzewało zarówno słońce jak i nagrzany mur,
a częste u mnie zachodnie wiatry też nieźle dawały się jej we znaki.

Podlewałam codziennie nawozem Planton K do roślin kwitnących (1 łyżeczka na 5 l wody).

Na pewno będziesz miała piękną minową ściankę ;:333
Pozdrawiam, Jagoda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”