Lilie-uprawa cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Ja lilie podlewam też namoczoną 1 dniową pokrzywą. W zeszłym roku podlewałam i pryskałam gnojówką z pokrzyw, ale mieszkam w szeregowcu i nie chcę żeby sąsiedzi kręcili nosem, a pokrzywa jest bardzo zdrowa dla lilii
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Pierwsza kwitnąca w doniczce:

Obrazek Coctail Twins
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Pull dostajesz ode mnie wielkie ;:138 ;:138 ;:138 co roku jesteś pierwszy ;:63 ;:63
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Piękny ;:63 ja nie pędziłam w doniczce tylko cierpliwie czekam aż moim zachce się zakwitnąć.
Jak zauważyłam w moim ogrodzie to właśnie Coctail Twins rozpoczyna sezon liliowy :D
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Piękna,piękna ;:333 ;:63

Adek- Twoja lilia nie wygląda dobrze.To może być choroba wirusowa,a na te,jak wiadomo nie ma leku :roll:
Ja bym wyrzuciła te cebule,albo przynajmniej przesadziła w miejsce odległe od innych lilii.
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
maska2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 24 kwie 2015, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubukie

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Eliza52 pisze:Ja lilie podlewam też namoczoną 1 dniową pokrzywą. W zeszłym roku podlewałam i pryskałam gnojówką z pokrzyw, ale mieszkam w szeregowcu i nie chcę żeby sąsiedzi kręcili nosem, a pokrzywa jest bardzo zdrowa dla lilii

Dziękuję za podpowiedź z tą 'jednodniową pokrzywą', na pewno też wypróbuję. Dopiero trzeci rok hoduję lilie i dopiero rozszerzam o kolejne gatunki swoją kolekcję.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Dzięki w imieniu Bliźniaków.
Do tej pory sadziłem do doniczek tylko OT.
Od tego roku postanowiłem się przeorientować. Wszystkie doniczkowe OT po przekwitnięciu do gruntu, a do pojemników inne, np. nepalska.

_______________________
Pozdrawiam
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Ja wszystkie mam w donicach w ziemi bo nornice jedzą co się da i doczekać się nie mogę bo już ze 120 szt mam. :heja
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

A ja jestem też udana.
Kupuję nagminnie, a potem trzymam w donicach i dosadzam tam, gdzie jest trochę miejsca. ;:173
Marta
Awatar użytkownika
Gosia1704
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 maja 2014, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Nigdy nie sadziłam lilii w donicach. Hodowałam je w gruncie. I tyle. W tamtym roku zakupiłam na internetowych wyprzedażach pewną ilość pojedynczych cebul, które mają być zaczątkiem mojej kolekcji. Były one nie zaprzeczam w nie najlepszej kondycji, ale ponieważ jestem osobą zadufaną w sobie (odnośnie hodowli lilii) pomyślałam sobie nic nie szkodzi, odkarmię swoje pieszczoszki. W tamtym roku padły one ofiarą ptaków (długie, pokręcone kiełki wyglądały jak wypasione robale i jako takie zostały odpowiednio potraktowane - zdziobane) oraz ślimaków (kiedy wsadzałam palce w ziemię w miejscach, gdzie były kiełki moich lilii przestałam zwalczać ślimaki metodami ekologicznymi - ja w nocy spałam, one nie, więc rozsypałam wokół 24h chemiczną straż).
Dziś moje lilie (jak dotąd) pędzą w górę na wyścigi, mnożąc się w tak zwanym międzyczasie.
Mam tylko kilka problemów spędzających mi sen z powiek. Zastanawiam się czy czasami 5 z nich nie przywędrowało do mnie z wirusem. Rosną ładnie, ale zauważyłam, że ich liście mają jaśniejsze i ciemniejsze paski wzdłuż liści. Dotyczy to mieszańców orientalnych.
Mam teraz problem - charakterystyczne dla gatunku, czy chore?
Pozdrawiam
;:303
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Tak więc moje wyprzedażowe azjatyckie pełne mix: Białe mikrusy zakwitły jako pierwsze mając 5 cm (najwyższa 15) jest już w gruncie, później żółte z brązowym marginesem i kilkoma kropeczkami na wewnętrznych płatkach (wzrost podobny) teraz kwitną takie rdzawo pomarańczowe z płatkami wewnętrznymi jak pałeczki (stoją na tarasie). Reszta, która nie wykazywała takiego pędu do rośnięcia siedzi w gruncie... a różowej chyba żadnej :( A jedna, której pąki uschły postanowiła cała obsypać się cebulkami przybyszowymi i zrobił się z niej taki kosmatek :). Z trąbkowych zakwitła biała jednym kwiatem, reszta postawiła na wzrost (ok 1m) chyba je już wystawię do ogrodu...
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Małgosia ja na Twoim miejscu przesadziłabym tą lilię do donicy i obserwowała, Jak jest zdrowa to jesienią znowu ją posadzisz do gruntu. ;:108
Kluska Twoje lilie były przez sprzedawcę źle przechowywane dlatego zachowują się tak dziwnie. Na drugi rok będziesz miała już "normalne" ;:333
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Popełniłem chyba błąd bo zadołowałem lilie kupione w Biedronie prosto do gruntu jakieś dwa i pół tygodnia temu i na razie głęboka cisza w tym miejscu.Poczekam oczywiście,wszak nadzieja umiera ostatnia. ;:131
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”