Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Monika_Z123
50p
50p
Posty: 74
Od: 20 mar 2015, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

Te cynie zielonkawe z Torafu miałam już w zeszłym roku i faktycznie trafiały się kwiaty pełne, ale u mnie bardzo rzadko :cry: . Natomiast znalazłam opakowanie cynii z firmy Vilmorin - mix kolorów, które siałam 2 lata temu - również pisze daliowa elegant, z tymże tu z tego co pamiętam wszystkie kwiaty były pełne. Zostało parę nasionek, wysieję może wzejdą, bo na bukiety były na prawdę śliczne :D. Czy macie podobne spostrzeżenia jeżeli chodzi od producentów, a może to jest kwestia kolorów?
Pozdrawiam, Monika
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

Cynie pikować pojedynczo, czy można po dwie siewki do doniczki? A może przepikować zbiorczo i później sądzić z rozsady rwanej?
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

--julian-- Ja sieję zbiorczo i nie pikuję. Podłoże mieszam z piaskiem, wówczas łatwo korzenie się rozdzielają.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

One już są takie. Teraz nie wiem czy pikować pojedynczo czy po kilka. A może zaryzykować i do gruntu już przepikować?
Obrazek
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

Ja swoje popikowałem pojedynczo i spora część mi niestety padła. Możliwe że je trochę przelałem ;:145 Zostało mi ok 30 sztuk i niestety ale większość które wywaliłem to zielone i Yoga czyli te na których mi bardzo zależało... Trudno, najwyżej kupię gotowe sadzonki bo nasion już nie mam ;:145
Monika_Z123
50p
50p
Posty: 74
Od: 20 mar 2015, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

Moja koleżanka była bardzo zadowolona z wysiewu zebranych nasion, bo pojawiły się nowe, śliczne kolorki.
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1642
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

Nie powtarzają. Kształt jest inny, prawie zawsze wysiewają się pojedyncze, no i kolorystyka inna. Dlatego też w reprezentacyjnej części ogrodu wysiewam cynie z firmowych nasion. Własne nasiona wysiewam na nieużytkach. Razem z innymi kwiatami jednorocznymi. Żeby ograniczyć rozrost ziela i zasłonić się.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

Moniko i Corazonbianco Dziękuję za odpowiedź.
corazonbianco pisze:Własne nasiona wysiewam na nieużytkach. Razem z innymi kwiatami jednorocznymi. Żeby ograniczyć rozrost ziela i zasłonić się.
Ale świetny pomysł. Dziękuję ;:180 ;:180 ;:180 . Normalnie z nieba mi spadłaś ;:138 ;:138 ;:138 . Mam zakątek niezbyt urokliwy :wink: i nie miałam pomysłu jak go ozdobić.
(Usunięto nie na temat. Iwona)
--julian-- pisze: Teraz nie wiem czy pikować pojedynczo czy po kilka. A może zaryzykować i do gruntu już przepikować?
Jak chcesz do gruntu wysadzać grupowo to możesz od razu ich tak popikować po kilka do doniczki. A jak będziesz wysadzał pojedynczo to od razu popikuj po jednym do doniczki (żeby ich dwa razy nie tarmosić). Myślę, że tak jak rosną bez pikowania też dadzą radę do Zimnej Zośki (ja bym nie pikowała). Na tym etapie jak mają dalej rosnąć bez pikowania, to można lekko dokarmić rozsadkę.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

Jeszcze pomyślę co zrobię z nimi :wink: albo przepikuje tylko część.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

Ja w tym sezonie odpuściłam, pokonały mnie śliamakii nagie w ilości ok 200 sztuk co wieczór.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
werbena74
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 30 wrz 2012, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

Dzień dobry. bardzo spodobały mi się cynie Super Yoga, zasiałam i niestety z dwóch paczuszek wzeszły mi może ze 4 sztuki. Czy też Wam tak słabo wschodzi ta odmiana? Nasiona z aktualnym terminem przydatności, wysiane w domu do doniczek.
Agnieszka - pozdrawiam
Awatar użytkownika
spalonyzasilacz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 maja 2022, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Cynia - brązowe, suche lamy na liściach

Post »

Czy mogę prosić o pomoc w identyfikacji choroby na liściach cynii oraz jak im pomóc?

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Cynia, jakobinka (Zinnia) Cz.2

Post »

To co przeżyło atak kosa wyrosło dosyć duże, ale kwiatki dla kontrastu jakieś takie skromne… I nie wiem czemu…

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”