Dalie z nasion cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Ja mam zamiar swoje po sezonie przesadzić do doniczek i jakieś 2-3 miesiące hodować w domu przy okazji nadal doświetlając :D Mam nadzieję że właśnie wtedy wytworzą karpy :D
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

A nie zaburzy im to cyklu wegetacyjnego? Po sezonie to już będzie chłodno, a Ty je znowu zabierzesz do ciepłego pomieszczenia... nie "rozregulują" się? Też myślałam o takim sposobie, ale właśnie obawiam się o efekty.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Też nad tym się zastanawiałem i dlatego rozważam zakończenie ich sezonu w ogrodzie jakoś w połowie września jak będzie podobna temperatura co w domu :D
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Ale wiesz, że taka dalia może być wielkim krzaczorem. I jak Ci to się zmieści do domu?, zresztą wydaje mi się, że karpa zdąży się wytworzyć w normalnym sezonie wegetacyjnym. Wprawdzie swoich nie wykopywałam na zimę, poszły na zmarnowanie, kwiaty miały tylko pojedyncze i mam sporo odmianowych, wiec nie było mi żal.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Anida Oczywiście że wiem ! Ale po nasionkach raczej spodziewam się odmian karłowych ! :D Chociaż zobaczymy co wyjdzie z moich planów w okolicy września :D
Awatar użytkownika
kety
200p
200p
Posty: 200
Od: 13 maja 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

:wit Nie rozumiem dlaczego zamierzasz robić te dziwne eksperymenty z przesadzaniem, przechowaniem w donicach na parapetach itd. Ja od paru lat sieję i obsadzam skrzynki właśnie daliami. Zrezygnowałam z pelargonii, bo szkoda mi co roku kupować nowe rośliny i jesienią zostawiać je na pastwę mrozu a nie mam ich gdzie przechować do wiosny. Okazuje się, że z daliami jest taki sam problem tyle, że koszt mniejszy a dalie siane początkiem marca miały piękne karpy jesienią. Tej jesieni zawiozłam do znajomej piwnicy i zobaczymy na wiosnę co z nich wyrośnie. ;:173 ;:224
Pozdrawiam.
Zuzanna, zakręcona na zielono !
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Jeśli do tego czasu wykształcą się karpy nadające do przechowania to zdecydowanie nie będę się bawił w doświetlanie w donicach :D
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Dalie z nasion, które miały zostawione karpy w kolejnym roku rosły wyższe i budowały większe krzaki. Ja tak zaobserwowałam z daliami, które pierwotnie miałam z siewu. Jeśli więc nie trafił się jakiś wyjątkowy rarytas, to karp nie przetrzymuję. W ubiegłym roku została 1 sztuka. Co będzie w tym roku nie wiem. Siać będę dopiero za około 3 tygodnie. Zdążą wyrosnąć, wzmocnić się i po zimnej Zośce pójdą na zewnątrz. :wink:
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Ja mam kilka opakowań nasion różnych dalii, ale w sobotę posiałam tylko dalię karłową (nowo zakupione nasionka) i już wczoraj wieczorem zaczęły wschodzić - chyba wszystkie ;:oj - widocznie są świeże. Resztę posieję za 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 288
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Dzisiaj z córkami mamy zamiar wysiać dalie karłowe. Każda w swoim pudełeczku a później każda będzie je miała w swoim ogródeczku ;:173
Dziewczynki nie mogą się doczekać jakie będą a wiadomo że będzie to niespodzianka :D
Pozdrawiam Danuśka
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Moje weekendowe zaczynają się pokazywać. Bardzo jestem ciekawa, czy rzeczywiście będą "trzymać formę", i w jakich kolorach będą. Wiadomo, nasiona to loteria, ale można naprawdę fajną niespodziankę trafić ;:oj
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

U mnie już całe 14 sztuk wyszło z ziemi ! :heja :tan
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Jeśli trafi im się dobre miejsce, to karpy w pierwszym sezonie będą spore. A w kolejnym sezonie rośliny z tych karp będą dużo większe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”