Pałczycha kroplista(Sauromatum venosum)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Palczycha

Post »

Widziałem raz na oczy to cudo i czułem też... :lol: . Podziwiam Was za to , że chce Wam się uprawiać tą roślinę :shock: . Ja żeby mi ją ktoś za darmo dał to bym nie chciał... , jak dla mnie nie jest wcale dekoracyjna ... . no ale są gusta i guściki , a o gustach się nie dyskutuje... :wink: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Palczycha

Post »

Rozumiem , że smrodek też jest? ;:224
Na dworze nie za zimno? :lol:
Czy rodzinka odpuściła? :wink:
Ciekawy kwiat , ale tylko na zdjęciu pooglądam sobie! ;:108
_fox_

Re: Palczycha

Post »

Zakwitła w domu i stoi nadal, wszyscy domownicy też obecni ;) Nie ma tyle smrodu co ludzie wypisują, fakt że ok pół metra od niej idzie wyczuć padlinę, ale to delikatny i subtelny smrodek ;) No chyba że się nasili podczas pylenia ;:7 ale obok stoi kwitnący skrzydłokwiat i troszkę zrekompensuje te niedogodności :;230 Ale widoczek super i w dalszym ciągu będę to uprawiał ;:108
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Palczycha

Post »

_fox_ pisze:Zakwitła w domu i stoi nadal, wszyscy domownicy też obecni ;)
Wdzięczny im , i uprzejmy baardzo bądź , mrozy zapowiadają nieliche! :wink:
Ja myślę , że dużo można by mówić o odczuciach zapachowych każdego z nas , każdy inaczej reaguje i ma inny zmysł powonienia , pomyślmy co powiedziałby by "nos" z wytwórni perfum , a co na to człowiek z przewlekłym zapaleniem zatok jak ja? ;:224
Ja pewnie stałabym koło niej z uśmiechem i nawet kanapulca dałabym radę zjeść ,za to na rodzince przyoszczędziłabym co nie co ! ;:224
Ale ryzykować nie będę ,bo te okropne mrozy nam grożą , a nie wiem na ile Ci moi wyrozumiali są! :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
majar
1000p
1000p
Posty: 1028
Od: 26 sty 2011, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Koszarawa/Bytom

Re: Palczycha

Post »

Fox, skłamałabym mówiąc, że mi się nie podoba. Kwiat niezwykły i bardzo dekoracyjny. :D
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Palczycha

Post »

:D niedawno dostałam 6 bulw ( palczychy ) z zawiązkami kwiatów. Stały sobie na baczność w salonie przy oknie aby miały dość światła. Słyszałam o nieprzyjemnym zapachu ale w przypadku rozwinięcia się jednocześnie 6 kwiatów odór był gigantyczny ( zapach krowich kup zmieszanych z gnijącym mięsem wypełnił 50 metrowy salon i zaczął pełznąć do innych pokoi). Do salonu zleciało się stado "robaczywych" much i nie wiadomo skąd pojawiły się mrówki. Wszyscy domownicy wraz ze mną przeżyliśmy szok :;230

Wywędrowały na taras ( teraz pewnie one przeżyły szok termiczny ) :roll:

Co ciekawe - kwiatostan, ta wydłużona część była ciepła :?: wyraźnie wyczuwało się różnicę temperatury pomiędzy rożnymi częściami kwiatostanu. Teraz na tarasie mam zlot much różnej maści i koloru :oops:
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Palczycha

Post »

Witam wszystkich czy ten kwiat na pierwszym planie to jest palczycha bo tata tupił sobie i mi cebulki i zapomniał nazwy. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu .
Obrazek
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Palczycha

Post »

wgląda na palczychę ... :wink:
pozdrawiam
Edyta
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Palczycha

Post »

Ciekawie się zapowiada.

jarek
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Palczycha

Post »

Jak wasze palczychy w ogrodzie ? u mnie niestety połowa poszła pod nóż a w zasadzie pod ostrze podkaszarki :cry: jak się zorientowałam co wycinam z trawa było już po ... ostała się jedna w doniczce i dwie na rabacie. Jestem mile zaskoczona wyglądem palczychy, jej przepiękny "panterkowy" wzór na pędzie kontrastuje z dość oryginalnymi zielonymi liśćmi. Moim zdaniem ciekawa roślina

Obrazek
pozdrawiam
Edyta
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Palczycha

Post »

Po kwitnieniu często daje samosiew.

jarek
_fox_

Re: Palczycha

Post »

U mnie natomiast z dwóch bulw było ok 15 małych bulwek /fi ok 2 cm/ które już rosną w doniczce.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Palczycha

Post »

wesoly pisze:Po kwitnieniu często daje samosiew.

jarek
To nie samosiew,ona puszcza rozłogi i tworzy bulwki w najdziwniejszych miejscach.Uciążliwy chwast
w namiocie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”