Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ja polecam odmianę Table white. To biała surfinia o drobnych kwiatach. Miałam 2 razy na balkonie o wystawie zachodniej z ocienieniem z powodu drzewa, bez zadaszenia. Była zwarta do końca sezonu, kwitła obficie. Mączniak pojawił się jesienią. Ale fakt, że u hodowcy była kilkakrotnie pryskana (pytałam) i ja też robiłam zapobiegawczo raz w miesiącu oprysk przeciwko grzybom.
Awatar użytkownika
iza8211
50p
50p
Posty: 73
Od: 22 kwie 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka

Jakie kwiaty nie obsypujące się na balkon?

Post »

Witajcie.
Co roku obsadzam skrzynki na oknach kwiatami. Mam trochę problem z dostępem do nich dlatego też w tym roku kupiłam donice z system nawadniającym. Niestety problemem ogromnym jak dla mnie są kwiaty, które trzeba codziennie skubać lub takie, które pod wpływem wiatru sypią się strasznie brudząc wkoło. Dlatego też bardzo proszę o wskazówki dotyczące tego jakie kwiaty są w miarę "samoobsługowe", nie wymagają skubania i nie obsypują się. Pelargonia, petunia odpada - już wyprobowałam. Nie są do tego odpowiednie. Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
Iza
ElciaEl
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 21 lut 2015, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jakie nie mocno brudzące wkoło kwiaty na balkonvposadzić?

Post »

Trudny temat... Raczej wszystkie drobnokwiatowe trzeba obrywać lub same się sypią... Ja miałam w donicy bezobsługowe na codzień: heliotrop i dalię karłową.
Pozdrawiam
Ela
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Jakie kwiaty nie obsypujące się na balkon?

Post »

Nie sypie się za mocno lobelia, bakopa. Jeśli nie muszą zwisać, to może oprócz dalii, cynie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakie kwiaty nie obsypujące się na balkon?

Post »

Nie sypią takie o drobnych kwiatkach, sanwitalie, wilczomlecz Diamond Frost, million bels, bacopa, scewola są bezobsługowe.Bacopa jednak w lecie robi sobie przerwę w kwitnieniu, do tworzenia pąków nie znosi zbyt wysokich temperatur.Mnie to do niej skutecznie zraża :?
Scewola i wilczomlecz, ładny i bezobsługowy duet, nie lubi jednak zbytniego zalewania, więc nie wiem jak w tych skrzynkach, bo takich nie używałam.
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie kwiaty nie obsypujące się na balkon?

Post »

A może wypełnić skrzynki roślinami o barwnych liściach i słabo lub w ogóle niekwitnącymi - plektrantus, koleusy, zielistki, irezyny, mrozy, kocanki. Można na pewno stworzyć ciekawe kompozycje (koleusy i plektrantusy mam przetrenowane i szczerze polecam).

B.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakie kwiaty nie obsypujące się na balkon?

Post »

Wypełnij achimenesami, są kolorowe, nie sypią się a zimowanie ich to zero kłopotu. Do tego koleusy . ;:215
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Jakie kwiaty nie obsypujące się na balkon?

Post »

Ja miałam koleusy + tojeść płożąca o żółtych liściach(lub o zielonych).Nic nic nie sypie.Tojeść dodatkowo kwitnie i zwisa


Obrazek

Obrazek


Może z daleka mało widoczne.Nie kwitnie tak okazale jak pelargonie,czy surfinie.Taka kompozycja ozdobna z liści-ale za to nic się nie sypie.
Nie sypie się też szczawik
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Jakie kwiaty nie obsypujące się na balkon?

Post »

Postawiłabym na koleusy w towarzystwie ipomei, sutery (bakopy), plekantrusa lub trzykrotki domowej.
Koleusy pięknie wyglądają w połączeniu ze zwieszającymi się fuksjami. O ile nie masz na balkonie wielogodzinnej "patleni".
miodownik
50p
50p
Posty: 75
Od: 26 wrz 2012, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie kwiaty nie obsypujące się na balkon?

Post »

Irezyna i wilec ziemniaczany.
Obrazek
czmiel
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 cze 2016, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: Jakie kwiaty nie obsypujące się na balkon?

Post »

Ze wszystkimi kwiatowymi propozycjami zgodzę się, ale nie z wilczomleczem Diamond Frost. Sypie się okropnie małymi płateczkami zwłaszcza w okresie upalnego lata, tak od lipca. Podobnie jak smagliczki.
Pozdrawiam
Łukasz
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunia z nasion cz.6

Post »

W tym roku, wyjątkowo dużo mam lobelii. Doradźcie jak lobelia z petunią w jednej skrzynce by rosła i wyglądała? Łączył ktoś tak? Petunia jest wisząca i lobelia też. Myślicie, że to dobry pomysł? Z góry dziękuję za każdą radę :) Czekam na podpowiedzi bo nie wiem czy tak zrobić:)

A koleusy i lobelia to dobre połączenie? Mam w tym roku dużo koleusów i wiszącej lobelii. Biegam po forum prosząc o rady bo nie wiem gdzie upchnąć jeszcze moje tony lobelii :tan
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Jak dla mnie lobelia ze wszystkim wygląda świetnie, w tamtym roku miałam ją z hibiskusami, pelargoniami, samą i w gruncie. Z tym, że w gruncie była niska, nie wisząca.
W tym roku powtórka.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”