Pacioreczniki - odmiany wysokie, najwyższe

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Aruns
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 10 sie 2013, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wysoczyzna Gdańska

Pacioreczniki - odmiany wysokie, najwyższe

Post »

Witajcie! Poszukuję sprawdzonych informacji o najwyższych odmianach pacioreczników (czyli powyżej 150 cm, a najlepiej około 200 i więcej). Sprawdzonych, czyli liczę na Wasze doświadczenia i spostrzeżenia z hodowli takich odmian (niestety internetowe opisy odmian w kwestii wysokości są sprzeczne, a ja dopiero z paciorecznikami zaczynam i potrzebuję rzetelnych informacji) :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pacioreczniki - odmiany wysokie, najwyższe

Post »

Pod względem wysokości canny dzielą się na:

- niskie - do 1 m
-średnie - od 1 do 1,5 m
-wysokie - powyżej 1,5 m

Z grupy wysokich ja znam tylko dwie
Red King Humbert
Wyoming

ale z pewnością przy pomocy naszych hobbystów i Iwony ;:180 będzie możliwe sporządzenie tu wykazu canna wg osiąganej przez nie wysokosci
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pacioreczniki - odmiany wysokie, najwyższe

Post »

Arnus z tych co znam zdecydowanie najwyższy jest Stuttgart przepiękny o biało zielonych liściach, które są jego największą ozdobą bo kwiatki ma mizerne.
Internetowe opisy są sprzeczne bo to zależy również od warunków jakie im zapewnimy.
To, że jakaś odmiana ma mieć 2 albo 3 metry to nie znaczy, że u nas też taka urośnie. Ja na swoim piasku nie osiągnę maksymalnych rozmiarów danej odmiany.

Krysiu oj tak, marzy mi się katalog pacioreczników ale to nie takie proste, ponieważ nie wystarczy tutaj tylko zdjęcie kwiatu bo ogromne znaczenie ma kolor i kształt liścia jak i całej rośliny. To jest temat przyszłości na który trzeba przygotować odpowiednie ilustracje. Mam nadzieje, że uda się z czasem z nim zmierzyć dzięki kolegom.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”