Begonia bulwiasta cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Monika_Z123 pisze:Moje dwie największe bulwy posadzone tydzień temu już pokazują kiełki.
A oto wspomnienie zeszłorocznego lata;-) Uwielbiam begonie :)
Obrazek
Czy kupowałaś je jako gotowe sadzonki, czy wyhodowałaś samodzielnie z zakupionych bulw?
Pytam, bo mnie często wychodziły z zakupionych bulw wysokie, jednopędowe, z malutkimi nieefektownymi kwiatkami :roll:
Monika_Z123
50p
50p
Posty: 74
Od: 20 mar 2015, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Kupuję sadzonki, a następnie przechowuję bulwy. Wsadzam je do doniczek pod koniec lutego, nigdy nie miałam problemu z wyciąganiem się roślinek. Wręcz przeciwnie rosną tak gęste i zwarte krzaczki, że niekiedy kwiaty nie mają się jak przebić na zewnątrz. Moje najstarsze 4-letnie okazy puściły kiełki po kilku dniach, te kupione w zeszłym roku po ok. 2 tygodniach. Chyba w tym roku zaryzykuję i zacznę je już delikatnie nawozić. Jaki nawóz polecacie?
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Moniko ja nawożę wszystkie kwiaty nawozem Burza kwiatów 2 razy w tygodniu i jestem bardzo zadowolona.Moje kwiaty chyba też,bo ładnie kwitną.
Moja zeszłoroczna panna.
Obrazek

Dzisiaj wygląda tak:
Obrazek

A tu jeszcze młodzież w ilości 15 szt.

Obrazek

Obrazek

Wstrzymam się jeszcze 2-3 tygodnie i tą starszą zacznę nawozić.Przecież jej to chyba nie zaszkodzi :roll: A teraz niech jeszcze je to co ma w ziemi.
Pozdrawiam Magda :)
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Magdo,

nasadziłaś sporo begonii. Wszystkie, jak widać, mają się znakomicie. Moje dopiero wsadziłam, ale miały już kilka kiełków, więc liczę, że będą rosły szybko.
A ta różowa zwisająca, którą pokazałaś na pierwszym zdjęciu, to z jednej bulwy? Piękna ;:138
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

W tej wiszącej donicy były dwie bulwy.
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Witam, potrzebuję rady.. mam 7 bulw begonii, wsadzone po 2 w jedną doniczkę 1 jest osobno. Zostawić je tak czy porozsadzać po jednej do doniczki ? :D
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Na przyszłość lepiej rozsadzić, ponieważ bulwy zwiększają swoje rozmiary :)
Pozdrawiam i życzę udanego sezonu BEGONIOWEGO :)
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Kacper to wszystko zależy jaki chcesz osiągnąć efekt..W donicy może być jedna,dwie,trzy i nawet więcej bulw.Trzeba tylko zapewnić im odpowiednie wielkości donic przy zwiększaniu ilości bulw.Ja osobiście wolę więcej niż jedną bulwę w donicy,bo wtedy "bukiet" jest większy.
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Zazwyczaj były wsadzane po 2, jednak pierwszy raz zaczynam je podpędzać w domu, zawsze od razu w kwietniu szły na dwór, a potem niektóre babcia brała na cmentarz jednak to u mnie plaga złodziei na cmentarzu niby mała wioska, a z jednego grobu to po 3 sztuki doniczek potrafią wynieść i dziwnym trafem przeważnie begonie właśnie. :)
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Ja podpędzam pojedynczo jak na zdjęciu wyżej.Dopiero później będę sadzić do większych donic po 2-3 bulwy.Ale można od razu sadzić w większe donice (docelowe) większą ilość.Nie ma to większego znaczenia.U mnie bardziej chodzi o brak miejsca na parapetach,bo pomidory zabierają prawie 100% moich parapetów i dlatego w pojedyncze małe doniczki sadzę. Potem je przesadzę w docelowe jak już będą mogły pozostać na dworze.
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Trzeba uważać żeby się nie wyciągały tak jak na zdjęciu u Maćka13 dobre oświetlenie i ciepło to podstawa.
Ja ciągle szukam tych ciekawych mieszańców.
Widziałem ciekawą bulwę w Tesco ale nie dam za nią 15 zł za sztukę to trochę już szaleństwo. ;:108
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Kiedy właściwie można je wystawić na dwór? Oczywiście, teraz jest za wcześnie. Tak z końcem kwietnia?
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Myślę, że tak. Zależy od pogody ja moje zawsze wyciągałem jak już było cieplutko, a jeśli zapowiadali przymrozki to chowałem do domu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”