Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Anida, wyłapałaś o co chodziło?

Ja zwalam trochę winę na podłoże, bo jakieś syfne kupiłam...( choć polecane.)
Senga
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 6 cze 2015, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jurajskie wzgórze.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

W tym roku pierwszy raz wysiałam heliotropy. Trochę późno bo 8 marca, i mam tylko 6 "mikrusów" z całej paczki.
Gdy dziś zajrzałam do doniczki to dostrzegłam, że tam jeszcze jakieś nasionka pękają. Czy to możliwe?
Rany, ale one wolno rosną...
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Majka, zwalmy na podłože, u mnie jeszcze chyba ziemiórki wtedy się wylęgły, choć inne kwiatki jakoś sobie radziły. :D
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
_katharsis_
50p
50p
Posty: 84
Od: 15 mar 2018, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Właśnie moim po przesadzeniu zaczęły schnąć liście, chociaż przesadziłam do tej samej ziemi. Jeszcze się okaże, że żaden nie przeżyje ... :(
Park2018
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lut 2018, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

U mnie też zaczęły więdnąć a później przysychać i nie wiem czy coś z nich będzie dlatego kolejnych nie rozdzielam i rosną po 2 w donice i są piękne.:)
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Sięgną, one mogą tak wychodzić nierównomiernie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
_katharsis_
50p
50p
Posty: 84
Od: 15 mar 2018, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Świetnie, chyba spróbuję wysiać raz jeszcze, bo się nie mogę pogodzić z tym, że po 1,5 miesiąca dbania o nie padną mi wszystkie...
_katharsis_
50p
50p
Posty: 84
Od: 15 mar 2018, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Ufff heliotrop przestał schnąć ale rozwija się bardzo wolno. Oby się zabrał do wzrostu. Jeśli będę go jeszcze kiedyś wysiewać to chyba od razu do większych doniczek żeby nie trzeba go było przesadzać.

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Katharsis podłoże wygląda na zbyt zlewne, maziste, robi się jakaś pleśń, niedobre dla heliotropu, stad zasychanie liści i słaby wzrost.Wysiewanie do większych doniczek to niedobry pomysł ;:185
Podłoże musi być leciutkie z domieszką piasku, torfu, albo włókna kokosowego.Polecam podłoże do wysiewu Sterlux firmy HOLLas.Po wysianiu do niewielkiej kuwetki trzeba przepikować do paletki multidoniczek.Jak podrosną wybijać z całą bryłką(od spodu jest otwór) i przesadzić do nieco większych doniczek do tego samego podłoża.W ten sposób nie narusza się korzeni i roślina bez problemu rośnie dalej.
_katharsis_
50p
50p
Posty: 84
Od: 15 mar 2018, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Dzięki za informacje. Ziemia nie jest właśnie aż tak ciężka, zdjęcie zostało zrobione akurat zaraz po podlaniu stąd takie wrażenie. Być może przy pikowaniu zostały lekko naruszone korzenie, gdyż został przesadzony dokładnie do tej samej ziemi, w której wcześniej pięknie rósł. Będę mieć na uwadze te porady przy kolejnych próbach.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Ja przepikowałam dziś swoje, mam 24 sztuki, jak przetrwają, będę się miała czym dzielić. W ubiegłym roku dochowałam się jednej sadzonki z paczki.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Jak tam Wasze Heliotropy :?: Moje wysiane, nie pamiętam kiedy, ale chyba koniec lutego początek marca. Jest ich dużo, bo czytałam, że są trudne w uprawie, wiec wysiałam pół paczki. Część siewek jest już sporych, część ma tylko po 2 pary liści właściwych. Zastanawiam się czy tych większych nie wysadzić na docelowe miejsca ;:24. Będą rosły w koszykach i donicach na balkonie, mogę je na noc jeszcze zabierać do domu. Jest ciepło, prognozy dobre, czy cierpliwie czekać do połowy maja :?:

Tak wyglądają teraz te większe i 2 malutkie. Chyba są trochę za blade. Potrzebują więcej słońca czy nawozu :?:
Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Moje z sadzonek zielnych zaczynają kwitnąć a ciągle rosną w multiplantach i muszą się jeszcze miesiąc pomęczyć, zanim pójdą na dwór. Natomiast zacznę je podlewać nawozem do kwitnących... Ja z metody zatrzymania rośliny matecznej na zimę w garażu jestem mega zadowolona. Zaraz będę robić kolejne sadzonki, żeby kwitły jak je pierwsze będą miały przerwę. I na pewno matka zostaje na kolejny rok.
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”