Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Witam i na początek mam pytanie , dlaczego moje heliotropy na słońcu padają ,trzeba je zawsze ze słonka zestawiać i chować pod drzewo, czyżby nie lubiły słonka ;:3 ?
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Rozumiem że uprawa doniczkowa? Bardzo dużo wody. W czasie upałów podlewam rano i wieczorem.
joe22
50p
50p
Posty: 99
Od: 6 sty 2014, o 01:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Waterlili1402 a Twoje znajdują się w pełnym słońcu i mają dużo wody?
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Ja swoje podsypałam nawozem do pomidorów. Heh tylko taki miałam z potasem. Ruszyły nieźle i sporo kwiatów zawiązały. Lada dzień będę miała własne kwiaty :D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
MalgosiaR
200p
200p
Posty: 343
Od: 11 lut 2013, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Moje heliotropki totalna porażka :(
Wyhodowałam masę sadzonek kwiatów i warzyw ale z nimi niewypał.Opiekowałam się nimi od lutego chuchałam, dmuchałam i nic zero kwiatka .Nie będzie więcej siania u mnie heliotropów a tak kocham ich zapach.Tym bardziej podziwiam kwiaty u Was to jednak wymagające rośliny.
Małgosia
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

A jaką masz pogodę, może wina leży po stronie aury?
U mnie kilka roślin przyhamowało w ostatnich pochmurnych tygodniach. Ale wystarczyło kilka dni upałów i zaczęły pięknie kwitnąć. Heliotrop też.
Awatar użytkownika
MalgosiaR
200p
200p
Posty: 343
Od: 11 lut 2013, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Ciepło nawet bardzo ,teraz zaczęło padać .Stały cały czas na tarasie pod dachem w słońcu po południu.Miałam je pod ręką dosłownie więc pilnowałam wilgotności .Brakło mi już cierpliwości poszły do ogrodu .
Małgosia
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Ja heliotropa wcale nie znałam .Dopiero miesiąc temu pani namówiła mnie na nie bo pięknie pachną .Moje rosną bardzo ładnie. Mają bardzo gorąco i wilgotno.Bałam się że nie dadzą u mnie rady ale jak na razie jest ok Obrazek
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

U mnie powiem Wam, te posadzone w gruncie, zaczynają przeganiać te w doniczkach, mimo że te ostatnie są regularnie nawożone i codziennie podlewane, nieraz dwukrotnie, w czasie upałów.
Te w gruncie mają dużo ładniejsze liście a i kwiatów więcej.
joe22
50p
50p
Posty: 99
Od: 6 sty 2014, o 01:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Waterlili1402 heliotrop po prostu kocha słońce ;:3
Heliotropy mam pierwszy raz w tym roku ale z moich obserwacji wynika, że te które wsadziłem w pełnym słońcu rosną wspaniale pomimo tego, że niektórzy pisali o przypalonych liściach. Dwa heliotropy na początku wsadziłem do donicy w półcieniu i po ok 2-3 tygodniach nie wyglądały zbyt atrakcyjnie więc wylądowały również w ogrodzie na słońcu (przez tydzień wynosiłem na coraz dłużej donice na słońce aby się przyzwyczaiły). Heliotropów nie nawożę ale podlewam jak tylko widzę, że ziemia jest przeschnięta.
Tomek_Os uprawa roślin w gruncie jest lepsza niż jakikolwiek nawóz ;:108 (takie jest moje zdanie)
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

To już drugi "rzut" kwiatostanów heliotropów. Słońce i pogoda bardzo im sprzyjają. W słońcu zapach cudo.
Obrazek Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Ja kupując szukam takich sadzonek, które mają mniejsze kwiatostany, ale więcej i sporo pąków.Jakoś nie rażą tak przekwitające na brązowo kwiatki i nie ma długich przerw w kwitnieniu jak to bywa w przypadku tych o wielkich kwiatostanach.Sadzę heliotrop z wilczomleczem Diamond Frost.Jednak w tym roku nie trafiłam ładnych sadzonek i nie mam tej pachnącej rośliny.
Zdrowej rośliny słońce nie powinno przypalać, ale gdy zaszkodzi im deszcz i zimno atakuje grzyb. Słońce potem już tylko dopełnia reszty, wysusza chore liście, które brązowieją i zasychają.Ta roślina w naszym klimacie niestety często cierpi na choroby grzybowe.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Obrazek
Obrazek

Moje heliotropy wyhodowane od ziarenka ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”