Szafirki ( muscari )

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pokazują się liście szafirków, oczywiście tych, które nie były wykopywane. W tym roku we Florexpolu wybór szafirków w sklepie jest niezbyt bogaty.
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Pytanie do posiadaczy żółtych szafirków - jak Wam kwitną? Dwie koleżanki stwierdziły, że marnie i zrezygnowałam z zakupu na kiermaszu w Krakowie. Jeśli znajdę kilka pochlebnych zdań, to może się w przyszłości zdecyduję, nie chciałabym wydać pieniędzy na coś, co się nie sprawdza.
Awatar użytkownika
kasiula
100p
100p
Posty: 128
Od: 25 maja 2008, o 16:28

Post »

Asiu ja żółte szafirki kupiłam pierwszy raz w tym roku. W prawdzie kupiłam tylko 5 szt, efekt będzie widoczny za kilka miesięcy, o ile zakwitną.
"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem"
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

W moim przypadku jest tak samo jak z poprzedniczką, też kupiłem 5 sztuk żółtych i 5 sztuk białych i efejty będzie można oglądać już tej wiosny. Mam nadzieję, że się nie zawiodę bo zapewniłem im dobry start- reszta zależy od cebulek i pogody.
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Asiu,ja też na Twoje pytanie odpowiem dopiero wiosną-mam po raz pierwszy żółte szafirki.
Jeśli można wierzyć etykiecie na opakowaniu -zapowiadają sie obiecująco.
Słyszałam ,co prawda opinię,że ich kwitnienie nie jest spektakularne ,ale co tam,za to na pewno oryginalne
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Mała Ogrodniczka

Dlaczego szafirki wykiełkowały?

Post »

Trzy tygodnie temu zasadziłam cebulki szafirków, po dwóch tygodniach zaczęły kiełkować. Teraz mają już 2-5cm. Czy to normalne, że teraz kiełkują? A jeśli zmarzną, to czy wyjdą ponownie na wiosnę? :(
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

One tak mają, wypuszczają liście jesienią. A w ogóle to szafirkami nie ma co się przejmować, rozrastają się jak chwasty.
Waleria
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

U mnie co roku pojawiają się listki na jesieni. Nic im nie będzie.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Dobrze wiedzieć. co prawda u mnie tylko 3 cebulki wypuściły takie kiełki, ale podobnie jak moi przedmówcy sądziłem, że skoro cebulki zimują w gruncie to kiełkom też nic nie powinno się stać :)
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Mam szafirki w domu w doniczce i już przekwitły. Ale nie mam pojęcia co teraz z nimi zrobić? Czy jest taka możliwość, żeby były cały czas w doniczce tzn chciałabym je mieć w domu albo na tarasie. Czy jednak będę musiała je przenieś do ogródka. Proszę o radę.
Pozdrawiam :lol:
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Andziu, bez zimowania nie zakwitną Ci powtórnie. Wkrótce stracą też listki i zostaną Ci gołe cebulki. Myślę, że koło listopada powinnaś je wtedy wysadzić do gruntu / na taras...
Nie zetknęłam się jeszcze z zimowaniem w domowych warunkach, ale to nie znaczy, że to nie jest możliwe ;) Teoretycznie przynajmniej.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Możesz też zrobić tak, że następnej jesieni wystawisz doniczkę na dwór (jesienią bywają przymrozki) i może to wystarczy. Osobiście mam na balkonie w doniczce przebiśniegi- jeszcze nie wyrosły, ale widać już zaczątki ;)
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

dodam ze w Polsce rośnie dziko1 gatunek szafirka- szafirek miękkolistny- jest gatunkiem chronionym ale można go kupić w wielu szkólkach -polecam jest super-rośnie trochę duży jak na szafirka -najfajniejszy jest ten koniec "kwiatostanu"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”