Krokusy - wymagania,problemy w uprawie itp.cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Krokusy...cz.2

Post »

Jaki cudowny widok.Ja już się prawie pogodziłam z myślą,że w tym roku krokusów nie będę miała a one chyba czekały na dzisiejsze słoneczko i rozkwitły.Niestety będę musiała zlikwidować rabatkę na której są obecnie tylko nie wiem kiedy będę mogła je przesadzić.Czy mogę zrobić to jak przekwitną czy poczekać do jesieni?
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Krokusy...cz.2

Post »

Poczekaj aż liście krokusów uschną wtedy możesz je wykopać i od razu posadzić w inne miejsce, lub wykopać, osuszyć, przetrzymać w chłodnym pomieszczeniu i wkopać jesienią :D
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Krokusy...cz.2

Post »

Dziękuję za szybką odpowiedź.Szkoda było by mi stracić takie piękne kwiatki ale muszę znaleźć im lepsze miejsce bo teraz rosną w miejscu gdzie praktycznie są cały czas w cieniu.Marzy mi się taki krokusowy dywan :tan
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Krokusy...cz.2

Post »

Nie wiem, co mnie dziś bardziej urzekło - krokusy w pełnym słońcu, czy trzmiele pełne pyłku:
Obrazek
Obrazek
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
AsiaG
200p
200p
Posty: 212
Od: 27 cze 2009, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Krokusy...cz.2

Post »

U mnie na balkonie póki co same białe krokusy. Ciekawe jak tam na działce.
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Krokusy...cz.2

Post »

ibizaa pięnie to wygląda. Ile ty kobieto nasadziłas tych krokusów? :shock:
Awatar użytkownika
Shiz3R
1000p
1000p
Posty: 1213
Od: 29 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krokusy...cz.2

Post »

ibizaa te grupy krokusów są piękne, nigdy tylu nie widziałem. Efekt jest zadziwiający! ;:oj
Pozdrawiam, Robert.
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Krokusy...cz.2

Post »

lucyna78 miło mi że się podobają :tan a posadzone jest w sumie z ponad 10 tysiecy :lol:

Shiz3R ja jeszcze większe poletka krokusów widziałam ale w Danii, więc moje się umywają :lol:
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Krokusy...cz.2

Post »

Ibiza, a co tam później rośnie, gdy krokusy przekwitną? Zachwycają mnie takie łany, ale boję się, co przez resztę roku. Wysiewasz tam coś?
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Krokusy...cz.2

Post »

w zeszłym roku jak pod koniec maja wykopałam wszystkie te krokusy to na ich miejsce posadziłam zaś cały ten trójkąt lilii, więc kwitły prawie do października co poniektóre odmiany. Jesienią znów wykopałam lilie i wkopałam zaś krokusy które obecnie kwitły no a w tym roku myślę po wykopaniu znów tych krokusów posadzić lwie paszcze, bo przy wkopywaniu lilii urobiłam się jak wół przy przerzucaniu ziemi w zeszłm roku, chyba że mężulek pomoże mi kopać to znów będą lilie ;:108
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Krokusy...cz.2

Post »

Myślę, że nie musisz wykopywać krokusów, aby wsadziś lwie paszcze, bo one mają dosyć płytki system korzeniowy.
Szkoda byś sie niepotrzebnie namęczyła.
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Krokusy...cz.2

Post »

ibizaa, wykopywać 10 tysiecy krokusów.....prawdopodobnie umarłam by w tej pracy :pogon
Ale piękne twoje krokusy ;:63
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Krokusy...cz.2

Post »

Dziunia87 pisze:Myślę, że nie musisz wykopywać krokusów, aby wsadziś lwie paszcze, bo one mają dosyć płytki system korzeniowy.
Szkoda byś sie niepotrzebnie namęczyła.
Co roku wykopuję wszystkie krokusy, bo potem je sprzedaję :lol:

Rennni dla mnie jest to baaaardzo przyjemna praca, uwielbiam wykopywać wszystkie cebulowe i patrzeć ile mają przybyszowych cebulek, jakie są duże itp. dla innych może to nie normalne zachowanie ale mnie to wcale nie przeszkadza :lol:
Cieszę się że podobają Ci się one ;:224
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”