Zatrwian wrębny

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Kacper Czasami,chociaż rzadko zdarzają się pomyłki w poszczególnych kolorach tak jak to było w jednym i u mnie w tym roku,pisałem o tym we wcześniejszym poście.Kilka firm sprzedaje nasiona zatrwianu wrębnego.Ja przeważnie korzystam z dwóch.I w tym roku i na następny na który mam już zakupione nasiona mam z tej i jestem zadowolony.


Obrazek

Bez względu na firmę na kolor i grubość łodyg do tej pory nie narzekałem u mojego zatrwianu wrębnego.



Reasumując sezon tak jak obiecałem w poprzednim poście rok na plus.Główny czynnik,czyli pogoda sprzyjała roślinom.W czasie kwitnienia dłuższe deszcze nie marnowały kwiatów.Zabiegów chemicznych przeciw chorobom - zero a z nawożenia też w tym roku wyjątkowo skąpo bo bodajże tylko dwa opryski dolistne wapniem który to zatrwian lubi.Jedynie dwa rzędy rosnące blisko tunelu ucierpiały po zbyt obfitych opadach deszczu gdzie dłużej było za mokro.Rośliny były później niższe,przyhamowały i później zaczęły kwitnąć.
Tak jak obiecałem ostatnie zdjęcia sierpniowo-wrześniowe.


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to by było na tyle,można zapaść w sen zimowy... i oby do wiosny... i może do nowych zasiewów. ;:218 :wit
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Witam
Mam pytanie do osób, które siały zatrwian wrębny. Z której firmy nasiona zatrwianu są najlepsze czyli najlepiej wschodzą itp ?.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

W moim ostatnim poście na tej stronie jak widzisz pokazuję zakupiony zatrwian na ten sezon.W zasadzie tylko i wyłącznie z tej firmy kupuję nasiona.Nigdy nie miałem jakichkolwiek kłopotów ze wschodami,zawsze są bardzo dobre.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zatrwian wrębny

Post »

OK dzięki a wiesz może ile sztuk nasion znajduje się w takiej paczce ? :)
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Otworzyłem torebkę pierwszą z brzegu koloru różowego.Jest 113 nasion.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Jak sądzisz jeśli posieje zatrwian około połowy marca i będzie sobie rósł w cieple to będzie już w miarę gotowy do wysadzania na początek maja do gruntu ?.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Zawsze siałem zatrwian ok.15 marca.W 2019 roku maj był u mnie bardzo zimny i gdy przyszła pora sadzenia nie było do tego warunków, więc był przytrzymany.W ubiegłym roku nasiona do skrzynek balkonowych wysiałem 24 marca.Po miesiącu polowałem go w większej rozstawie niż rósł wcześniej.23 maja wysadzilem go w pole, chociaż nadawał się do tego parę dni wcześniej.Zatrwian kilka dni przed pikowaniem wynoszę do szklarni/mnozarki.Tam ma lepsze warunki do wzrostu, więcej światła i trochę chłodniej niż w domu a on taki klimat lubi.Pikowanie jest konieczne, rośliny są później większe i mają więcej pędów na kwiat.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
piotr45
50p
50p
Posty: 60
Od: 23 kwie 2017, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat Iławski

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Witam dawno mnie tu nie było,jak zatrwiany u was na polu,działce ?
U mnie takie

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zatrwian wrębny

Post »

U mnie ruszyły i to dość ostro :)
3 dni mnie nie było, jak wróciłem to nie mogłem poznać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Zatrwian już pięknie kwitnie, kilka bukietów już zrobionych :) jak u Was? Nikt się nie chwali :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Pora by drgnął ten wątek. ;:224
W tym roku odmiany które siałem to zarówno pojedyncze kolory jak i również mix-y.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Już w mnożarce,wkrótce pikowanie.


Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
kaskajed
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 mar 2021, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zatrwian wrębny

Post »

To może ja też się dołączę. Wprawdzie troszkę mniej sadzonek ale też są :D Niestety jak pogoda się nie zmieni to pewnie przerosną te wielodoniczki kompletnie!!! ale co zrobić jak miejsca brakuje żeby je rozsadzać osobno do doniczek :cry: gdzie ta wiosna???
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”