Zatrwian wrębny

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
piotr45
50p
50p
Posty: 60
Od: 23 kwie 2017, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat Iławski

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Tak rozwija sie bardzo dobrze,oto efekty w bukietach ;:138

Obrazek
i jeszcze takie


Obrazek
pozdrawiam :wit :D
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Bardzo wyraziste kolory Piotr i ładnie wykwitnięte. ;:333
Moje też już od jakiegoś czasu w bukietach.




Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Zatrwian kwitnie w pełni.Pogoda ;:3 też mu w tym roku sprzyja.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Corocznie na Święto 15 sierpnia oprócz bukietów z astrów i ziół tworzę też zatrwianowe kompozycje.Podobnie było i wczoraj.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
piotr45
50p
50p
Posty: 60
Od: 23 kwie 2017, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat Iławski

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Cześć Witku
U mnie powoli kończy się zatrwian i w związku z tym mam do ciebie pytanie.
Po zbiorach co roku wyrywałem kwiaty razem z chwastami,czy istnieje jakiś inny sposób na pozbycie sie wszystkiego na redlinach,tak sobie pomyślałem spryskać to wszystko randapem odczekać chwilę i zaorać czy to dobry pomysł ?
A jak ty to robisz po zbiorach ?
Piotr
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Cześć Piotrze. :wit

U mnie sezon na na zatrwian powoli też się kończy,ale jeszcze jakieś dwa tygodnie będzie kwitł. ;:108

Obrazek

Ja po wszystkim na podkaszarkę zakładam nóż i jadę po samej ziemi.Następnie głęboka orka.Czasami używam też żyłki,ale szybko i dużo jej się zużywa gdyż rośliny są twarde.
Taki oprysk Piotrze szczerze Ci odradzam.Po cóż jeszcze w tym naszym chemicznym świecie jeszcze dodatkowo tą mocną artylerią ziemię karmić. ;:222
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
piotr45
50p
50p
Posty: 60
Od: 23 kwie 2017, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat Iławski

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Dzięki za radę
w tym roku tak zrobię jak piszesz,a z astrami też tak można zrobić ?
Piotr
Awatar użytkownika
efta18
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 mar 2019, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Zatrwian wysiany w zeszłym tygodniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Czas przyspiesza coraz bardziej ;:174 i doczekaliśmy się nowego sezonu,także zatrwianowego.
Zgodnie z terminem który stosuję od lat 19 marca wysiałem swój w sześciu kolorach.Ostatni,czyli żółty tradycyjnie wysieję z 3-tygodniowym poślizgiem.
Po pięciu dniach większość siewek już wzeszła.Czekam jeszcze na błękitnego marudera. ;:224 On jakiś widać normalny - prawdziwie...ludzki. ;:108




Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
minimisia
100p
100p
Posty: 112
Od: 17 maja 2007, o 11:42
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Faworyt- piękne masz zatrawiany ;:138 ;:138 W tamtym roku " zaraziłeś" mnie zdjęciami. Kupiłam nasiona wysiałam zeszło mi kilka -wszystkie żółte. Bardzo mi się spodobały :wink: . W tym roku wysiałam resztę nasion, które mi zostały w tamtym roku i nic nie zeszło czyżby nasiona za stare? Datę ważności miały dobrą. Czy Tobie zawsze tak ładnie schodzą, możesz polecić jakieś nasiona?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

A dziękuję. :D Do pięknot to one jeszcze nie należą bo co dopiero wyszły z podziemia, ;:306 ale niebawem nabiorą soczystej zieleni.Skoro w tamtym roku miałaś same żółte,mniemam że kupowałaś mieszankę(mix)Powiem Ci że lepiej jest o ile masz możliwość kupować w poszczególnych kolorach,wtedy masz pewność kolorów jakie chcesz.Żółte sieje się taki okres później aby wykwitły wraz z pozostałymi kolorami.Taki myk - są wcześniejsze.Nie sądzę że data ważności miała wpływ na to że Ci nie wzeszły.Ja kiedyś siałem nawet takie po terminie i nie było problemów.W tym miałem napisane na torebkach - wysiać do 12.1019.Nasiona zawsze kupuję z Leg..ko.U mnie zawsze od kiedy sieję zawsze tak dobrze wschodzą.Pomyśl jaka może być przyczyna,nieodpowiednia ziemia,zbyt mokro plus zimno,zbyt głęboki siew?
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
minimisia
100p
100p
Posty: 112
Od: 17 maja 2007, o 11:42
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Jeśli to nie wina nasion to spróbuję zrobić drugie podejście do tematu. Może faktycznie było im za zimno albo za mokro. U ciebie szybko zeszły, więc ja też jeszcze wysieję i będę obserwować. Zdam relację :)
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Zatrwian podobnie jak z ozdobnych które sieję astry od wysiania do pełnych wschodów potrzebują żeby dobrze to przebiegło odpowiedniej temperatury i to co najważniejsze - podłoża w którym umieszczamy nasiona a mniej otoczenia.Wtedy przebiega to sprawnie i szybko już po kilku dniach.Jak już wzejdą - przeciwnie,chłodniej w pomieszczeniu i co bardzo istotne dużo światła żeby nie wybiegały. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”