Zatrwian wrębny

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Cześć Piotrze.
Już Ci odpowiadam.Ja opryski dolistne Calcinitem zwykle zaczynam po ok. 2 tygodniach od wysadzenia zatrwianu w pole a dawki przez praktycznie cały sezon wynoszą 100 gram na 10 litrów wody.W okresie wykwitania intensywnego możesz zwiększyć do 150g./10 l.
siewek po wschodach a także do czasu wysadzenia niczym nie zasilam gdyż nie ma takiej potrzeby,rosną bez objawów niedoborów w ziemi z nawozem startowym który w zupełności na ten okres im wystarcza. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Dawno mnie tu nie było :)

Witku, przepiękne miałeś zatrwiany w zeszłym roku, nie mogłam oderwać oczu od Twoich zdjęć.
Moje niestety zaniedbałam w sierpniu z powodu totalnego braku czasu. Nie miałam ich dużo, ale na zgrabny bukiecik do wazonu starczyło.
piotr45
50p
50p
Posty: 60
Od: 23 kwie 2017, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat Iławski

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Super
Dzięki za odpowiedż będę się stosował do twoich rad
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Powodzenia w uprawie w tym roku i cieszących oczy widoków życzę Piotrze. ;:108

Nic się nie trap Amelko
Jak w tym roku wygospodarujesz więcej czasu to i bukietów będziesz mieć więcej. ;:108 Najważniejsze to wygrać wojnę z chwastami,których to zatrwian nie cierpi.Wiem coś na ten temat.Powodzonka. ;:333

U mnie póki co przed paroma dniami zakupy poczynione,może uda mi się jeszcze jakiś kolor kupić,przynajmniej błękitny i czysto różowy.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Mnie się zatrwian w zeszłym sezonie udał i bardzo polubiłam te kwiaty :)

Zrobiłam dwa takie bukiety :)

Obrazek
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Już część zatrwianu trzeba wysiewać, druga część w połowie marca, a nawet pod koniec wtedy ma się bukiety nieprzerwanie od początku lipca do mrozów. Z tym że te jesienne już nie są tak ładne. Zatrwiany to kwiaty słońca.

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Gratuluję Dominiko udanej uprawy zatrwianu w ubiegłym roku i życzę Ci oby ten był równie dobry. ;:108 Jeśli polubiłaś go to myślę że i w tym nie zabraknie tych roślin w Twoim ogrodzie.Spodziewałem się właśnie kompozycji w takim kolorze.Takie odcienie są Tobie już przypisane,taki Twój znak firmowy. ;:333

emalia112
Nie sieję nigdy zatrwianu w dwóch terminach a to z prostej przyczyny że przez cały sezon letni do września rośliny kwitną dając soczyste kolory.Jesienna aura nigdy nie jest do przewidzenia a dłuższe deszcze potrafią w parę dni dokonać dzieła zniszczenia.To co zbiorę w sezonie w zupełności mi wystarcza aż nadto.
Jedynie jeden kolor (żółty) sieję trzy tygodnie później żeby zgrać w jednym czasie wykwitanie wszystkich kolorów.
Z terminem siewu też się nie spieszę,gdyż nie ma najmniejszej potrzeby tego robić.
Rok 2017 to siew wszystkich odcieni 20 marca a żółty jak wspomniałem trzy tygodnie później.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zatrwian wrębny

Post »

U mnie w zeszłym roku ponad 90% zatrwianu było koloru żółtego :roll:
No nic, dam mu szansę w tym rok bo bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Celowa robota,czy kupowałeś mix?
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Kupowałem mix z dwóch firm, wiedziałem że żółty kwitnie wcześniej, poza tym było kilka białych i chyba jeden niebieski o ile dobrze pamiętam .
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

No to już więcej chyba tak nie zrobisz.Zawsze kupuję w pojedynczych kolorach zarówno zatrwiany jak i astry,wtedy wiem czego się spodziewać i czego chcę.W przypadku mix-u to tylko loteria.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Faworyt pisze: emalia112
Nie sieję nigdy zatrwianu w dwóch terminach a to z prostej przyczyny że przez cały sezon letni do września rośliny kwitną dając soczyste kolory.Jesienna aura nigdy nie jest do przewidzenia a dłuższe deszcze potrafią w parę dni dokonać dzieła zniszczenia.To co zbiorę w sezonie w zupełności mi wystarcza aż nadto.
Jedynie jeden kolor (żółty) sieję trzy tygodnie później żeby zgrać w jednym czasie wykwitanie wszystkich kolorów.
Z terminem siewu też się nie spieszę,gdyż nie ma najmniejszej potrzeby tego robić.
Rok 2017 to siew wszystkich odcieni 20 marca a żółty jak wspomniałem trzy tygodnie później.
Wiadomo żóty jest najwczesniejszy fioletowy najpóźniejszy, ale jeżeli wrzesień jest ładny to jeszcze sporo zatrwianów zbiorę, dokładam do bukietów suchołuske nieśmiertelnik wiekuistkę i wtedy bukiety są takie pełne, bardzo kolorowe. w swojej długiej przygodzie z suszonymi kwiatami miałam lata ze w ogóle nic nie zebrałam z racji pogody. Ja zawsze powtarzam zatrwiany to kwiaty słońca.

Obrazek
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Ja już posiałam zatrwian - pierwszy raz zagości w moim ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”